Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

DÁREK: Redukční a udržovací jídelníček od Ne Hladu

jedálničky

S Veronikou a Andy z Ne Hladu jsme se rozhodli, že vám na vaše přání přineseme do výzvy jídelníček. Přinášíme ho rovnou ve 2 verzích. Jídla v těchto jídelníčcích jsou stejná, liší se však denním kalorickým příjmem.

Redukční jídelníček je nastavený na denní příjem cca 7 000 kJ (což je cca 1 600 kcal). Je vhodný pro ty ženy, které se snaží zhubnout, při aktuálně zvolené stravě se jim to nedaří, mají ve svém životě normální množství pohybu (takže v jejich zaměstnání nestráví hodiny chozením jako např. takové listonošky či lékařky).

Udržovací jídelníček je nastavený na denní příjem cca 9 000 kJ (cca 2 150 kcal). Je vhodný pro ženy, které hubnou z vyšší váhy, případně pro ženy, co jsou přes den velmi aktivní, hodně se nachodí (zmiňované listonošky, studentky, lékařky ...), nebo i pro kojící maminky.

Recepty v jídelníčku

Tyto jídelníčky jsou udělané trošku jinak, než jsi u nás doteď byla zvyklá. Každý den je tematický. Chtěli jsme ti totiž ukázat různé možnosti. Proto v jídelníčku najdeš dny, které jsou vyskládané například takto:

  • jídelníček s nízkým rozpočtem (tedy z jídel připravených za málo peněz)
  • vegetariánský jídelníček
  • jídelníček bez mléka
  • jídelníček složený z jídel vhodných do krabičky
  • veganský jídelníček
  • jídelníček z rychlých receptů, přičemž oběd je bez vaření
  • jídelníček bez lepku

A spousta dalších. Celkově až 14 dní.

Tip: Pokud ses ještě nepodívala na Nákupní seznam, ve kterém najdeš cca 90 výrobků z běžných obchodů, doporučujeme ti to napravit. Najdeš ho v sekci Ke stažení v záložce Ostatní PDF materiály. V tomto seznamu najdeš totiž mnohé ze surovin, které byly použity v tomto jídelníčku.

Už ti nezbývá nic jiného, než si vybrat tu svoji verzi jídelníčku a prostudovat ho. Budeme rádi, pokud se ve skupině pochlubíš, který z receptů tě potěšil, případně který jsi zkusila připravit.

Dobrou chuť!

Přidej se do našeho online fitka i ty a získávej pravidelně také takové dárky:

Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Šéfredaktorka ve Fitshakeru

Moje tělo je to jediné, s kým musím prožít celý život. Není to jen klišé fráze, ale něco, podle čeho se snažím žít. Ráda objevuju nové zdravé recepty, obklopuju se pozitivními věcmi a zbožňuju pohyb. Tato trojkombinace je pro mě důvod, proč jsem i já součástí Fitshakeru :-)

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.