Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Fitshaker podcasty
Hubnutí
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

„Odbourala jsem stres, který byl denně mým souputníkem,“ prozradila Boženka.

cvičení doma

Věř nám, že během čtení budeš mít celou dobu úsměv na rtech 😊. Boženka se do harmonické výzvy pustila s chutí a přinesla jí úžasné výsledky. Jaké? Čti 😊!

Čím vás zaujala harmonická výzva, proč jste si řekla, že toto je pro vás to pravé😊?

Jeden večer jsem si procházela e-maily a našla jsem jeden od Fitshakeru. Na tuto stránku jsem se zaregistrovala dávno předtím kvůli receptům. Po přečtení pozvánky do harmonické výzvy jsem dostala okamžité vnuknutí zapojit se. Doslova v předvečer jsem zaplatila členský poplatek. Byla jsem plná očekávání, ale i obav.

Nejsem sportovní typ, spíš miluju ❤ knihy, ruční práce, květiny a zahradu. Mým pravidelným cvičením byly pouze rehabilitace kvůli bolesti zad, kolen až po bederní ústřel, a i to jen dočasně 🙃. Lékař na pohotovosti mi řekl: „Vy sem už budete chodit pravidelně 😭." V mém okolí jsem viděla hodně lidí v mém věku a starších, kteří měli problémy kvůli zanedbání svojí tělesné schránky. Věděla jsem, že nechci dopadnout jako oni.

Ve svých 56 letech jsem začala pravidelně cvičit. Jóga se mi zdála jako dobré řešení. Myslela jsem si, co že na tom může být těžké 😃. O pilatesu jsem věděla, že je dobrý na záda. Už po prvním cvičení jsem zjistila, jak jsem se mýlila. Moje po léta zanedbávané tělo mi to dalo řádně pocítit.

cvičení doma ženy

Jak si vzpomínáte na začátky cvičení, občas bývá těžké sladit pohyby, dech a koncentraci. Jak to šlo vám?

Začátek byl těžký. Nestíhala jsem dělat cviky, nevěděla jsem, co dělat s rukama, nohama, kde je pravá a levá strana. K tomu správně dýchat, to už bylo nad moje síly. Funěla jsem jako lokomotiva 😤 a pot ze mě doslova kapal 😰.

Zjišťovala jsem, jak je moje tělo stažené a neohebné. Co bylo někdy v rozsahu pohybu samozřejmé, se někde nenápadně za ty roky vytratilo.

Další překvapení mě čekalo druhý den, kdy jsem zjistila, že mě bolí celé tělo 🤕. Došlo mi, že je to svalová horečka.

Zvládla jsem první cvičení, potom druhé, třetí... Ani jsem si neuvědomila, kdy se to stalo. Zvykla jsem si na každodenní cvičení a bylo pro mě samozřejmým jako dýchání 💕. Techniky, názvy cviků a správné dýchání jsem se postupně naučila, svalová horečka ustoupila. Tělo se začalo postupně uvolňovat a zvláčnělo jako dobře vypracované těsto na chleba 😄. Vynikajícím průvodcem pro mě byly pravidelně chodící podporující e-maily od Fitshakeru a zdravé recepty 🍎 🍇 🍊 🍆 🌽 🌶.

youtube cvičení doma

Každý týden na vás čekalo nové téma, které vás zaujalo nejvíce 😊?

Každý týden přinášel Fitshaker zajímavé rozhovory se svými hosty.

Nejvíce mě zaujal rozhovor ve 2. týdnu s koučkou Janette Šimkovou – „Sám jsi tvůrcem svého štěstí“. Pomohlo mi to uvědomit si samu sebe, svoje chování a vnímání sebe a okolí.

Zjistila jsem, jak myšlenky ovlivňují moje chování či sebevědomí, což se následně přenáší do postoje těla – jestli jsem shrbená, nebo narovnaná se vztyčenou hlavou. Sebevědomí je vlastně o uvědomění si sebe. Naučila jsem se pracovat se svými myšlenkami a pozitivně je přenášet do života.

aplikace na cvičení doma

Zkoušela jste i meditace? Pomohly vám uklidnit mysl?

Poprvé v životě jsem si vyzkoušela meditace. Chvilku mi trvalo naučit se soustředit na sebe a vyhnat z hlavy všechny myšlenky. Nejde to popsat, jaký klid a uvolnění z duševní stránky to přineslo do mého nitra.

cviceni doma cz

Zlepšila se vám po výzvě ohebnost, koncentrace, ubyl stres 😊?

Musím říct, že můj život se během harmonické výzvy a taky po ní kvalitativně změnil duševně i tělesně. Naučila sem se soustředit na důležité věci a nezatěžovat se těmi nepodstatnými. Tím jsem odbourala stres, který byl denně mým souputníkem.

Zvýšila se moje ohebnost, v sedě jsem se hlavou dostala ke kolenům. Ta mě přestala bolet, stejně jako záda. Jsem méně unavená a mám více energie. Cítím se mlaději nejen tělesně, ale i duševně.

Cvičení se pro mě stalo každodenní potřebou stejně jako jídlo a voda. Cvičím už téměř rok, zapojila jsem se do všech výzev a vyzkoušela jsem si různá cvičení. Začaly se mi rýsovat svaly 🏋 a konečně opět ohnu kolena 🎉.

nejlepsi cviceni doma

Pro koho je podle vás výzva vhodná?

Po mojí zkušenosti si myslím, že harmonická výzva je vhodná pro všechny věkové kategorie. Pro toho, kdo doteď necvičil, je přímo ideální.

Doporučuji ji i těm, kdo potřebují zpomalit, uklidnit se a vstoupit do svého nitra. Období před Vánocemi je dobře načasované.

Děkuji, Fitshakere, za možnost s vámi cvičit 💖.

Pokud tě rozhovor s Boženkou motivoval natolik, že by ses i ty chtěla letos zapojit do naší výzvy, tak už neváhej a zapoj se hned teď:

harmonická výzva
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.