Chceš si zacvičit toto video?

Nejprve si musíš aktivovat členství. Prohlédni si výhody, které získáš.

DÉLKA VIDEA
50:20
Obtížnost
Střední obtížnost
SPÁLENÉ KALORIE
156 kcal
Hodnotení videa
5.0
Instruktor
Zuzana Klingrová
Zuzana KlingrováYOGA
Oblíbené
Instruktor
Zuzana Klingrová
Zuzana KlingrováYOGA

Hormonal balance yoga

informace o cvičení

Dnes tě čeká historicky úplně první jógové video se Zuzkou Klingrovou na Fitshakeru. Je to jedna z nejoblíbenějších trenérek v České republice a my jsme šťastní, že se nám podařilo natočit s ní pro vás videa. Její cvičení jsou časově náročnější (na to dnešní si vyčleň 50 minut) a Zuzka se v nich snažila ukazovat vždy i lehčí i těžší alternativu cviku. Vyber si vždy podle aktuální kondice a flexibility. Jestli se ti jóga se Zuzkou bude zdát náročná, doporučujeme ti zacvičit si alternativní jógové cvičení, které najdeš pod videem.

A co tě dnes čeká? Dnes si pro Tebe Zuzka připravila tréning zaměřený na hormonální rovnováhu. Během této lekce si zharmonizujeme svůj endokrinní systém, jakož i produkci hormonů v celém těle, a uklidníme následky stresu ve svém organismu.

Prvních více než 10 minut budeme věnovat dechovým cvičením, kterými se budeme snažit uklidnit mysl a naladit se na cvičení. Mezi dechovými cvičeními nás čeká i „střídavý dech“, který je i úkolem tohoto týdne, nebo dech „kapalabháti“, který očišťuje tělo od toxických látek, působí příznivě na dýchací cesty, trávení a náš mozek. Dokonce také vyhlazuje jemné mimické vrásky, okysličuje mimické svaly v obličeji a masíruje vnitřní orgány. V úvodu nás čeká též zpívání mantry Óm, která má ozdravné účinky na naši psychiku, zklidňuje naše tělo nebo mysl (jestli ji zpívat nechceš, nemusíš, účinky této mantry působí i při jejím poslouchání).

Po zbytek tréningu tě čekají různé cviky (ásany), například jógový dřep, který podporuje činnost vnitřních orgánů v oblasti břicha (v Asii v této pozici běžně jedí). Pozice stromu, která zlepšuje rovnováhu těla a je skvělá pro lepší soustředění a koncentraci. Pozice pyramidy, která zklidňuje naše pocity a mysl, zlepšuje držení těla a je výborná pro stimulaci vnitřních orgánů v oblasti břicha. Výzvou bude pozice stoj na hlavě, která tlumí naše mentální já, podporuje endokrinní systém a masíruje vnitřní orgány. Neměj však obavy, Zuzka ukáže i variantu pro úplné začátečníky.

Na konci videa příjemně zpomalíme v závěrečné relaxaci a takto příjemně zharmonizovaní si můžeme užívat zbytek dne. ;-)

Pomůcky: podložka na cvičení

Vhodné

Instruktor

Zuzana Klingrová
Zuzana KlingrováYOGA
Jsem spolumajitelka jógového studia v Praze a programovou ředitelkou Rezortu Svatá Kateřina. Vzdělání a licence: ATVS Palestra, Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy Hindu University v USA (titul Bachelor of Academic in sport sciences) sportovní licence a osvědčení z různých sportovních odvětví - zdravotní tělesná výchova, potápění, plavání, fitness, výživa a masáže Věnovala jsem se studiu mnoha stylů jógy, a to: hatha jóga power jóga jógová terapie tantra jóga kundalini jóga jóga pro těhotné a po porodu vin jóga fly jóga restorative jóga v současné době se hlouběji věnuji tantrickým tradicím v józe a kriya józe (para a ishta jóga) Věřím, že prostřednictvím jógy poznáváme nejen sami sebe – Om namo narayanaya.
Přečíst více

Zapojené partie

SHOULDERSCHESTBICEPSTRICEPSFOREARMABSQUADSCALVESGLUTESLATS
Celé tělo

Má poznámka

Líbí se ti tento program? Než si ho zacvičíš, musíš aktivovat členství

Klasické fitko

Svoje křivky vystavuješ na veřejnosti

Jedno místo, ti samí lidé

Zácpy, přeplněná MHD, přeplněná parkoviště

Mnoho času stráveného mimo domov

Hledání hlídání nebo fitka s dětským koutkem

Musíš si obléct drahé trendy oblečení, abys zapadla

Když odejdeš z hodiny dřív, cítíš se trapně

Cca 2000 Kč/měsíc

rounded arrowcompare

Fitshaker PREMIUM

Doma se na tebe nikdo nedívá

Cvič kdykoliv chceš

Stačí přijít k zařízení s internetem a cvičíš

Víc času na rodinu a přátele

Během cvičení můžeš hlídat děti

Cvič v klidu i v pyžamu a nenalíčená

Cvičení můžeš kdykoliv přerušit

Jen nullKč/ měsíčně

info icon

100% záruka vrácení peněz. Vyzkoušej PREMIUM členství na 2 měsíce. Pokud si myslíš, že to nestojí za Kč měsíčně, hned ti vrátíme peníze a zrušíme účet bez jakýchkoliv otázek a připomínek.

warranty