Gratulujeme! Máš už odcvičeno!

Video jsme ti právě připsali do tvého kalendáře

Chceš si zacvičit toto video?

Aktivuj si členství a získej tak přístup k videím a mnoho dalšího...

Hormonal balance yoga

Zuzana Klingrová
Zuzana KlingrováYOGA
Střední obtížnost
156 kcal
4.9
50 min
0 vidění

Informace o cvičení

Dnes tě čeká historicky úplně první jógové video se Zuzkou Klingrovou na Fitshakeru. Je to jedna z nejoblíbenějších trenérek v České republice a my jsme šťastní, že se nám podařilo natočit s ní pro vás videa. Její cvičení jsou časově náročnější (na to dnešní si vyčleň 50 minut) a Zuzka se v nich snažila ukazovat vždy i lehčí i těžší alternativu cviku. Vyber si vždy podle aktuální kondice a flexibility. Jestli se ti jóga se Zuzkou bude zdát náročná, doporučujeme ti zacvičit si alternativní jógové cvičení, které najdeš pod videem.

A co tě dnes čeká? Dnes si pro Tebe Zuzka připravila tréning zaměřený na hormonální rovnováhu. Během této lekce si zharmonizujeme svůj endokrinní systém, jakož i produkci hormonů v celém těle, a uklidníme následky stresu ve svém organismu.

Prvních více než 10 minut budeme věnovat dechovým cvičením, kterými se budeme snažit uklidnit mysl a naladit se na cvičení. Mezi dechovými cvičeními nás čeká i „střídavý dech“, který je i úkolem tohoto týdne, nebo dech „kapalabháti“, který očišťuje tělo od toxických látek, působí příznivě na dýchací cesty, trávení a náš mozek. Dokonce také vyhlazuje jemné mimické vrásky, okysličuje mimické svaly v obličeji a masíruje vnitřní orgány. V úvodu nás čeká též zpívání mantry Óm, která má ozdravné účinky na naši psychiku, zklidňuje naše tělo nebo mysl (jestli ji zpívat nechceš, nemusíš, účinky této mantry působí i při jejím poslouchání).

Po zbytek tréningu tě čekají různé cviky (ásany), například jógový dřep, který podporuje činnost vnitřních orgánů v oblasti břicha (v Asii v této pozici běžně jedí). Pozice stromu, která zlepšuje rovnováhu těla a je skvělá pro lepší soustředění a koncentraci. Pozice pyramidy, která zklidňuje naše pocity a mysl, zlepšuje držení těla a je výborná pro stimulaci vnitřních orgánů v oblasti břicha. Výzvou bude pozice stoj na hlavě, která tlumí naše mentální já, podporuje endokrinní systém a masíruje vnitřní orgány. Neměj však obavy, Zuzka ukáže i variantu pro úplné začátečníky.

Na konci videa příjemně zpomalíme v závěrečné relaxaci a takto příjemně zharmonizovaní si můžeme užívat zbytek dne. ;-)

Pomůcky: podložka na cvičení

Pomůcky

Bez pomůcek

Instruktor

Zuzana Klingrová
Zuzana KlingrováYOGA
Jsem spolumajitelka jógového studia v Praze a programovou ředitelkou Rezortu Svatá Kateřina. Vzdělání a licence: ATVS Palestra, Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy Hindu University v USA (titul Bachelor of Academic in sport sciences) sportovní licence a osvědčení z různých sportovních odvětví - zdravotní tělesná výchova, potápění, plavání, fitness, výživa a masáže Věnovala jsem se studiu mnoha stylů jógy, a to: hatha jóga power jóga jógová terapie tantra jóga kundalini jóga jóga pro těhotné a po porodu vin jóga fly jóga restorative jóga v současné době se hlouběji věnuji tantrickým tradicím v józe a kriya józe (para a ishta jóga) Věřím, že prostřednictvím jógy poznáváme nejen sami sebe – Om namo narayanaya.
Přečíst více

Zapojené partie

Celé tělo
Body background
Strokes
SHOULDERS
CHEST
BICEPS
TRICEPS
FOREARM
ABS
QUADS
CALVES
GLUTES
LATS

Má poznámka

Vyber si své členství

Členství si můžeš zrušit kdykoli stisknutím tlačítka Ukončit členství. Navíc máš u nás 100% garanci vrácení peněz, pokud nebudeš spokojena.

Free

0,00 Kč / měsíc
 • Živé přenosy bez archivu

Vybrat Free

Premium

249,00 Kč / měsíc
 • Více než 1 100 cvičebních videí

 • Více než 150 naučných videí o stravě

 • Archiv videí z živých přenosů

 • Slevové kódy do Fitshaker e-shopu

 • Dárek v části Ke stažení

 • Notifikace motivující ke cvičení

 • Statistiky cvičení a přehledný kalendář

Vybrat Premium

VIP

Uváděcí cena
599,00 Kč / měsíc
 • Plný obsah PREMIUM členství

 • Jídelníčky na hubnutí s porcemi na míru

 • Rozšíření jídelníčku o 10 receptů každý měsíc

 • Zodpovězení otázek o zdravé stravě e-mailem

Vybrat VIP