Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Jak na krásná prsa? Vyzkoušej tyto 4 zaručené cviky!

cvičení doma pro ženy video

Každá žena se chce pyšnit krásnými pevnými prsy, tak se pojďme podívat na cviky, které vám zaručeně pomůžou. Možná jste nevěděly, že prsní svaly se dělí na malý sval prsní a velký sval prsní. Pojďme je procvičit všechny…

Říkám to stále a tvrdit to budu pořád, že na prsní svaly je královský cvik klik. Jen musíte dávat ruce správným způsobem, abyste zapojila správné svaly. Připravila jsem si pro vás nejen kliky, ale další fajn cviky, které vám pomohou.

1. Klik

Nejúčinnější cvik na prsní svaly je dle mého právě klik, a když ho budete cvičit správně, tělu se odvděčí pevnějším poprsím.

Pokud nezvládnete pánský, nevadí, popíšeme si dámský klik.

Výchozí pozice je ve vzporu klečmo, ale váha těla je především na horních končetinách, hlava směřuje v prodloužení páteře a díváme se někam mezi ruce, nezkoumáme pupík ani nekoukáme před sebe. S nádechem klesáme k podložce, celým trupem, záda jsou rovná, neprohýbáme se v bedrech, s výdechem jdeme nahoru. Nutno říct, že ruce jsou od sebe víc jak na šířku podložky, prsty směřují dopředu, lokty jdou do stran, jen tak zapojíme velký sval prsní.

Dělejte 10 opakování ve 4 sériích.
hiit cvičení doma
cvičení doma s činkami

2. Upažování se zátěží

Prsní svalstvo krásně pocítíte i u tohoto cviku. V leže na zádech je výchozí pozice, máme pokrčené nohy, bedra opíráme do podložky, ruce máme před sebou a držíme zátěž, jen tak může být cvik efektivní. S nádechem upažíme do strany a s výdechem vracíme zpět.

Tento cvik opakujte 15x ve 4 sériích.
pomůcky na cvičení doma
každodenní cvičení doma

3. Vzpažování se zátěží

Malý sval prsní procvičíte zase tímto cvikem. V leže na zádech je výchozí pozice, máme pokrčené nohy, bedra opíráme do podložky, ruce máme před sebou a držíme zátěž, jen tak může být cvik efektivní. S nádechem vzpažíme nad hlavu a s výdechem vracíme zpět.

Pozor při vzpažování, hlídáme si bedra neustále v podložce, nezvedají se.

Tento cvik opakujte 15x ve 4 sériích.
legíny na cvičení
cvičení doma

4. Upažování s gumou (expandérem)

Tento cvik je nejnáročnější ze cviků se zátěží, expander totiž klade odpor a vy zapojujete víc svalů najednou, volit můžete různý druh odporu, silnější či slabší. U tohoto cviku si hlídejte, abyste nezapojovaly zbytečně trapézy, mohla by vás pak bolet hlava, proto volte zpočátku slabší odpor a snažte se mít stažená ramena směrem dolů, jako byste lopatky tlačily k zadním kapsám kalhot.

V leže na zádech je výchozí pozice, máme pokrčené nohy, bedra do podložky, ruce máme před sebou a držíme expander, jen tak může být cvik efektivní. S nádechem upažíme do strany a s výdechem vracíme zpět.

Tento cvik opakujte 10x ve 4 sériích.
online cvičení
online cviceni

Blíží se NOVOROČNÍ VÝZVA a i naše trenérka Verča v ní bude s tebou!

Čeká na tebe nejen nadílka nových tréninků od našich špičkových trenérů, ale i motivační a stravovací rozhovory s odborníky. Tato výzva tě ihned od začátku roku pořádně nakopne a rozpumpuje tvoji energii. Začni si plnit svůj sen o zdravém těle hned na začátku roku .😊👇

Nezapomeň, začínáme už 8. ledna 👇

Fotka autora
Veronika Jandová
Trenérka a redaktorka ve Fitshakeru

Jsem osobní a online trenérka, výživová poradkyně se specializací na vegetariány a vegany. Osobně působím v Praze v Karlíně. Od mala jsem se věnovala spousty sportům přes karate, gymnastiku, aerobik po šplh na laně a crossfit. Sport je důležitou součástí mého života, stejně jako zdravý životní styl. Proto, to co sama miluji předávám dál a pomáhám lidem na cestě za krásnějším a spokojenějším já. (instagram: https://www.instagram.com/veronika.jandova.vegantrenerka/web: www.vercajandova.cz)

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.