Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Proměny
Fitshaker podcasty
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Jaké benefity pro naše zdraví má dostatečný pitný režim?

pitný režim

Voda je život a bez vody se naše tělo neobejde. Věta, která je pravděpodobně známá většině z nás. Jaké jsou ale konkrétní benefity, z nichž můžeme těžit, když jí budeme pít dostatek? Pojďme se na ně společně podívat. A nezapomínej, hlavně teď v letních měsících přijímej dostatek tekutin. 😉

Jaké jsou benefity dostatečného pití vody?

# 1: Svalový rozvoj

Pokud má rostlina dobré podmínky pro růst a vývin, což je vlhko, teplo a světlo, tak je zdravá a rozvíjí se bez jakýchkoliv problémů. To samé platí pro buňky našeho těla. Když jim dopřejeme dostatek tekutin, tedy jsou dobře zavodněné, tak se velmi dobře regenerují a rozvíjejí. Tehdy se cítíme lépe a nedochází k nadměrnému poškozování buněk, únavě a nemocem.

# 2: Čistá pleť

Co jiného nás dokáže očistit tak dobře jako čistá voda? Dostatek tekutin v těle způsobí to, že se odpadní látky mají jak odplavit ven z těla a tím pádem jich máme v těle méně. Zdravější není jen pleť, ale i vlasy, nehty a další...

# 3: Zvýšení produktivity

Právě pravidelný a dostatečný příjem tekutin způsobuje zvýšení schopnosti soustředění, koncentrace a pozornosti.

# 4: Odstranění toxinů z těla

Platí to samé jako u bodu 2. Představ si, že by kanálem neprocházela voda, jakým způsobem by se odpad dostal pryč z potrubí? Jak chceme dostat ven z těla škodlivé látky, které se do našeho těla dennodenně dostávají?

Tělo si tekutiny vezme z různých buněk a tkaniv, když nepijeme dostatek vody, potom se vysušuje a to narušuje jejich strukturu. Následně dochází k vážným poškozením a zdravotním problémům. Dbej na pitný režim, není to sranda!

# 5: Zdravější klouby

Pro správnou funkci kloubů je potřebná tekutina, věděla jsi to? Aby se kloub mohl hýbat, musí být hydratovaný, musí v něm fungovat mazání. A jak jinak vzniká mazivo než za přítomnosti tekutiny? Pokud máme v těle dostatek tekutin, mazání funguje správně. Pokud ne, kloub se vysušuje a mazání funguje nesprávně, potom dochází k poškozování kloubů a pohybovým problémům. Jak málo někdy stačí. Pít dostatek vody a těmto problémům se vyhnout.

# 6: Vyšší stimulace mozku

Studia v Londýně přišla se zjištěním, že žáci, kteří si do místnosti přinesli vodu, měli lepší výsledky testů než ti, kteří tak neučinili. Celkem levný a jednoduchý způsob, jak si zlepšit výsledky, že? 🙂

# 7: Lepší kontrola kalorického příjmu

Říká se, že hlad je převlečená žízeň. Setkáváme se s tím i v praxi. Pokud člověk nepřijímá dost tekutin, mívá problém s nadměrnou konzumací jídel. Naše tělo hledá vodu všude a moc dobře ví, že ji najde i v potravinách.

Je s tím ale spojen problém, protože kdybychom místo toho vypili například 0,5 l čisté vody, tak nepřijmeme žádné kalorie. Pokud však vodu hledáme v jídle, přitížíme si, protože společně s jídlem přijmeme i spoustu kalorií.

pitný režim hubnutí

# 8: Rovnováha tekutin v těle

Tekutiny máme v těle na různých místech. V buňkách, mimo ně, v kloubech, v trávicím traktu, v ledvinách, močovém aparátu atd. Pití tekutin na pravidelné bázi nám zajistí rovnováhu tekutin v těle. Tehdy můžeme s určitostí říct, že náš organismus funguje správně.

# 9: Nakopnutí imunitního systému

Opět hydratované tělo znamená hydratované buňky, které jsou silnější. „Nevysychají“ a nejsou tak náchylné k poškození a napadení choroboplodnými organismy.

# 10: Odstranění bolestí hlavy

Dehydratace se spojuje s bolestí hlavy. Proč si dávat prášek proti bolesti a skrývat tak skutečnou příčinu a neodstranit ji? Dej si radši 0,5 l čisté vody.

# 11: Udržování zdravých ledvin

Moje sestra mi stále říkala, co používáš, to se rozvíjí, roste, udržuje při životě. Řekla mi to, i když měl dědeček problémy s ledvinami. Pokud jim nedáte dostatek tekutin, trápí se.

# 12: Zdravý trávicí trakt

I vylučování je lepší, když je tekutin dostatek. Vylučování je přímo závislé na množství tekutin, které přijmeme zvenku.

Stačí tak málo, abychom se cítili lépe a byli zdravější. Vezmi si ode dneška sklenici čisté vody navíc. Jestli zapomínáš na pití, dej si připomínku do telefonu nebo měj lahev čisté vody stále před sebou a hlavně z ní pij. ;-)

Uvidíš, že ti bude lépe. Svůj pitný režim postav na čisté vodě, neslazených bylinkových čajích, a ne na slazené vodě, jako jsem to udělal já během svého přibírání.

Podívej se, jaký je rozdíl v pití čisté vody a slazených nápojů:

jak dodržovat pitný režim
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor ve Fitshakeru

Jmenuji se Matúš Špirko a věřím, že mým životním posláním je pomáhat lidem trpícím nadváhou a obezitou. Trénuji lidi už víc než 10 let a v tomto povolání jsem se našel. Naplňuje mě, když vidím, že dokážu lidi pozitivně ovlivnit. Hubnutí vnímám na úrovni tří oblastí: pohybu, stravy a myšlení. Hubnutí je komplexní proces, a proto chci změnit vnímání tohoto procesu mezi širokou veřejností a ulehčit tak lidem jejich cestu za dosažením svých cílů.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.