Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Monika: „Konečně jsem si s vámi vybudovala zvyk hýbat se, cvičit, dělat něco pro svoje tělo.“

společné cvičení

Uklidnit mysl a tělo se hodí každé z nás. Proto jsme si na dnešek připravili krásný rozhovor s Monikou, která s námi absolvovala Harmonickou výzvu 2019.😊 Vybrali jsme ho záměrně proto, že Moničina rodinka je překrásným příkladem toho, že cvičit se dá i společně. Jak společně trávíte rodinný čas u vás?

Moniko, jak jste se dozvěděla o Harmonické výzvě a co pro vás bylo tím rozhodujícím ANO, jdu do toho? 😊

O Fitshakeru jsem se dozvěděla přes Facebook. Kamarádím se s vámi už od r. 2018 a začínala jsem tehdy taky Harmonickou výzvou. Zalíbila se mi natolik, že jsem s vámi pokračovala i dál Novoroční výzvou a Výzvou do plavek. Fitshaker už je takovým mým věrným přítelem :-).

Na vašich cvičeních se mi moc líbí ta pestrost, možnost výběru cvičení, cvičení z pohodlí domova, že nikam nemusím cestovat. Takže když mám chuť, začnu cvičením i ráno, nebo když potřebuju na konci dne vybít stres, dopřeju si cvičení s Janym, které mě ohromně baví.

A konečně jsem si s vámi vybudovala zvyk hýbat se, cvičit, dělat něco pro svoje tělo. V minulosti jsem mockrát začínala s různými cvičeními ve fitkách, ale vždy jsem po 2-3 měsících skončila.

cvičení doma plán

Jak vzpomínáte na svoje první odcvičené video, první týden, dva... Jako jste se cítila? Měla jste klidnější mysl a byla jste víc v pohodě?

Jelikož jsem už měla nějaké zkušenosti s jógou a pilates, znovu jsem si to všechno s radostí zopakovala a cítila jsem se velmi příjemně. Byl to příjemný relax a já jsem si navíc celkovou atmosféru vylepšila svíčkami a aroma vůněmi :-).

Jóga je nejúžasnější věc na to, jak se uklidnit, hlavně svoje myšlenky. I když v začátcích to není až tak snadné. Já jsem celkově pohodový člověk, mě nic jen tak snadno z míry nevyvede a myslím si, že to je právě i jógou.

Cvičila jste sama, byla to jen chvilka pro vás? Nebo jste měla u sebe někoho z rodiny, kdo se k vám přidal?

První rok jsem cvičila sama, byla to příjemná chvilka jen sama se sebou. Ale v této poslední harmonické výzvě se ke mně přidali i manžel, (kterému byla po úraze doporučena jóga a pilates, takže harmonická výzva přišla vhod i jemu) a syn.

cvičení doma ženy

Wau, to je úžasné, že s vámi cvičil i syn. Přidal se k vám sám od sebe?

Přidal se k nám sám bez toho, aniž bych ho přizvala. Nejdřív se chodil jen dívat, jak s manželem cvičíme, a později se přidal. Měla jsem z toho radost, protože před dvěma roky mu diagnostikovali skoliózu a doporučili mu cvičit. Chodila jsem s ním na rehabilitace, a když jsem viděla ty cviky, které s ním dělali, byly téměř všechny z jógy.

Mám obrovskou radost z toho, že jsem je oba inspirovala.

Co vám výzva dala, jak vás změnila?

Co mi vaše výzva přinesla do života? Vybudovala jsem si krásný zvyk dělat pravidelně něco pro svoje tělo, neboť pohyb je benzínem pro mozek. Po každém cvičení se cítím spokojená, vyrovnaná, po dynamických cvičeních jsem nabitá energií. Výzva přinesla hodně benefitů celé rodině. Zdravěji se stravujeme i díky vašim doporučením z výzvy a skvělým receptům a pravidelně cvičíme.

S kým si užijete svoji výhru? A kdy se tam chystáte? 😊

Určitě s rodinou. Zasloužíme si to všichni tři :-).

Rádi bychom jeli v květnu, kdy bude všechno krásně zelené a bude teploučko, abych si tam mohla nasbírat i nějaké bylinky, a určitě dáme i nějaké procházky a túry po okolí.

(Pozn. redakce: Monika odepisovala na otázky ještě před vypuknutím aktuální situace a přijetím současných nařízení.)

Celé rodině přejeme jen krásné dny a hodně zdraví! Děkujeme za rozhovor! 😊

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.