Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Slávka a Patrik: „Po všech odcvičených trénincích se cítíme spokojení a šťastní.“

párové cvičení

Napsat úvod k takovému překrásnému rozhovoru plnému lásky, pohody, sportu, vtipu a dobré nálady je opravdu těžké. Slávka a Patrik jsou krásný pár, kterému nechybí humor, vášeň a společné koníčky. Proč právě i ty spojují jejich vztah a činí ho silným, vám povypráví na následujících řádcích. 🙂

Jak vypadalo vaše první společné cvičení? Kdo koho přizval na karimatku, abyste si zamakali spolu, a jak se vám to líbilo?

Slávka:

Iniciátorkou toho, abychom začali spolu s partnerem cvičit, jsem byla já, protože jsem s Fitshakerem cvičila už i předešlé roky a velmi jsem si tohle cvičení oblíbila. Nebylo to však „to pravé ořechové“, jak se říká, protože samotné se mi až tak nechtělo, vynechávala jsem cvičení, vždy jsem se na něco vymlouvala, takže jsem necvičila poctivě.

Můj přítel Patrik při předešlých cvičeních s Fitshakerem zaujal místo velkého pozorovatele z gauče 🙂, ale podporoval mě. Nebyl moc zastáncem takového cvičení, on si radši zašel do posilovny, než by cvičil doma podle videí. Posilovnu jsme navštěvovali i spolu, ale problém byl v tom, že se ještě nedalo chodit cvičit, protože protipandemická opatření kvůli Covidu-19 to zakazovala.

Když mi na sociálních sítích ukazovalo, že má začít Novoroční výzva 2022 s Fitshakerem, navrhla jsem mu, jestli by do toho nešel se mnou a dali bychom si Novoroční výzvu 2022 spolu ve dvojici. Řekl mi, že tedy souhlasí, protože potřebuje shodit nějaká ta kila, která se na nás nalepila během zimního období.

Abych nás trochu víc namotivovala, vyrobila jsem nám a vytiskla na A4 tréninkový deník, kde máme vyfocené naše postavy před cvičením, poctivě jsme se změřili a zvážili. Do deníku si zapisujeme naše každodenní cvičení, kolik jsme ten den spálili kalorií...

Pamatuju si první cvičení z Novoroční výzvy 2022, které bylo s trenérkou Diankou na nohy a zadek. Mysleli jsme, že nám z toho cvičení druhý den odpadnou nohy, ale stálo to za to a ten pocit po cvičení se nedá popsat. 🙂 Ráno jsme sice cítili svalovku jako prase 🙈, ale ten pocit, že jsme pro sebe a své tělo začali něco dělat, byl skvělý, a navzájem jsme se motivovali slovy, že to dáme spolu a že to nesmíme vzdát.

cvičení doma

Slávka před výzvou

každodenní cvičení doma

Slávka před výzvou

A tak začala naše společná Novoroční výzva 2022 s Fitshakerem. Každý den, když odcvičíme dané video, se podíváme, co nás čeká zítra, jaký trénink, a už se těšíme na naše společné cvičení, když přijdeme z práce.

Když se jednomu z nás některý den nechce cvičit, ten druhý ho tak nakopne slovy a pozitivní energií, že se ani nenadějeme a už oba stojíme nohama připraveni na karimatkách v obýváku. My s partnerem se snažíme dělat mnoho společných věcí a navzájem se podporujeme. 🙂 Jasně, že máme v týdnu i den volna, kdy si potřebujeme trochu oddechnout a zregenerovat svá těla. Každou neděli chodíme plavat na plovárnu, a protože já nejsem velká plavkyně, partner se mi trpělivě věnuje a učí mě, jak se hlavně uklidnit a nebát se.

Patrik:

Naše první cvičení vůbec nebylo plánované. Slávka cvičila už dávno přede mnou a já jsem byl jako „gaučový pozorovatel“.

Přiznám se, nevěřil jsem, že skákání v obýváku může mít nějaký větší efekt.

Já jsem dlouhé roky chodil do posilovny a tam je úplně jiný způsob cvičení. Hlavně statický. Bez „panáků“ a bez „prkna“. 😊 Taky jsem dlouhé roky cvičil karate, dělal jsem trenéra a chodil na soutěže. To jsou všechno sporty, které se dělají v tělocvičnách nebo venku. A jak může tohle všechno nahradit jedna fitness podložka v obýváku? Nemělo to pro mě logiku.

Tak jsem se rozhodl, že vyzkouším jedno cvičení. Jen jedno!!! 😊

cvičení doma plán
cviceni doma pro muze

Hlavně jsem musel překonat svoje předsudky a přiznám se, že jsem se i trochu styděl. Po prvním tréninku jsem byl utahaný jako po dvou hodinách v tělocvičně. Zázrak? Ne, to je Fitshaker. Jedna podložka na cvičení, expandér a pár jednoruček. A cvičím dodnes. Je to už automatické a vždy se na každý trénink těším.

Takže slogan, abychom vyměnili svůj obývák za tělocvičnu, funguje úplně dokonale. Málo prostoru, minimální nářadí a výsledky zázračné. A doporučuju všem chlapům, aby si to aspoň jednou vyzkoušeli. Odhodíte svoji mužskou pýchu a budete rádi i za dámské kliky s koleny na zemi. 😊

Kdo z vás je ten hnací motor při cvičení, ale i při jiných aktivitách? Ten, kdo zavelí: „A jde se na túru nebo na procházku!“ Nebo máte jiné společné aktivity? 🙂

Slávka:

Myslím si, že hnacím motorem při cvičení, ale i jiných aktivitách, jsem já, ale spolu se umíme dohodnout, co budeme dané dny dělat, abychom spolu mohli trávit volné dny. Když se rozhodneme jít na nějakou túru nebo procházku, já většinou vybírám místo a kdy se půjde a přítel nás zase doveze (autem) 🙂 bezpečně na místo, odkud se právě chystáme vyrazit za společnou aktivitou.

Boly už i takové situace, že mně se hodněkrát nechtělo jít se procházet a partner mě nakonec přemluvil, za což jsem mu byla později vděčná. Jezdíme rádi i na kolech a chodíme bruslit na kolečkových bruslích. Jak jsme už zmiňovali, každou neděli chodíme i na plovárnu, protože bych se moc chtěla v plavání zdokonalit; příjemně se při tom spalují kalorie a hlavně, když máte vedle sebe sparring partnera 🙂, je nám spolu veseleji, můžeme klábosit a podporujeme se navzájem, když někdo z nás zaostává.

Naším hlavním společným koníčkem jsou motorky (každý máme svoji) a jízda na nich, kdy se tolik nasmějeme, oddechneme si po celém pracovním týdnu a nabereme novou energii na další dny – je to pro nás pořádný relax a úplný reset mozku.

cviceni doma cz
kardio cvičení doma

Patrik:

Nějakého vyloženého tahouna do jiných aktivit asi nemáme. Máme společné zájmy. Když se řekne turistika, jízda na kole nebo plavání, tak jdeme oba. Vždy spíš hledáme způsoby, jak sladit práci se zábavou, a hlavně nehledáme důvody, proč to nejde. Protože vždycky to jde.

Výmluvy jako „špatné počasí“ neznáme.

V zimě, když je těch možností míň, chodíme na plovárnu. V létě jezdíme na motorkách. Ale ten prvotní impuls většinou přijde od Slávky. Někdy musí ty impulsy vyslat i dva tři 😊, protože muž je přece od přírody línější než žena.

Takovou nepřímou motivací jsou i fitness hodinky a náramky. A protože každý pohyb se počítá, už jen večerní pohled na hodinky je dost velkou motivací, a to nejen k počtu ušlých kroků, ale i množství spálených kalorií. Například po cvičení s Olinkou mi hodinky ukazují čas rekonvalescence 27 hodin. 😊 Jak to? Vždyť zítra se cvičí zase.

cvičení doma s činkami
cviceni doma zeny

Který trenér z Fitshakeru vám sedl nejvíc? 🙂

Slávka:

Nejvíc se vždycky nasmějeme, když cvičíme latino dance s Elierem, protože ani jeden z nás není na tance a naše taneční kreace jsou opravdu hrozné. 🙈 Když jsme tohle video začali cvičit poprvé, uvědomili jsme si, že za tu dobu, co spolu žijeme, jsme spolu nikdy netancovali, u Eliera jsme měli vlastně premiéru.

Trochu jsem se před partnerem i styděla, ale teď je to už v pořádku a jen se smějeme. Každý z nás jde do jiné strany a sesynchronizovat se během tohohle videa je pro nás těžké a je to pořádná sranda, jak nám lítají ruce a nohy. 🙂

Můj přítel se na tohle video vždycky těší nejvíc.

Při každém cvičení si zapínáme i své fitness hodinky, které nám ukazují trvání cvičení, kolik kalorií jsme spálili a v jaké tepové frekvenci jsme dané video odcvičili. Potom si ty údaje porovnáváme a zapisujeme si je do diáře. Nedávno jsme se nasmáli u videa s Honzou (intenzivní trénink), ty jeho vytahovací ponožky 🙂 a hlášky má super, že „dupka“ 🙂, ale líbí se nám i tabatka s Matejem Olejárem, který má taky perfektní humor a vždy dobře vysvětlí, jaké cvičení nás čeká.

Moc se nám líbí česká cvičitelka a instruktorka fitness Hanka Kynychová, s jakou radostí a švihem cvičí, a to její tzv. zpívání – cvak a dva a tři a – během cvičení je prostě top. 🙂

Nejtěžší cvičení je pro nás video s Olinkou – HIIT, při kterém si tak „zabrbláme“, ale když ho nakonec odcvičíme, oba jsme na sebe hrdí.

Po všech odcvičených trénincích se cítíme spokojení a šťastní.

Patrik:

Těžko říct, který z trenérů mi sedl nejvíc. Všichni jsou skvělá parta. Trošku mám problém s Honzou, protože já cvičím zásadně bosý a při jeho tréninku jde hlavně o to, aby se neposunuly ponožky. 😊 Ale aspoň nemám problém u Sabinky Vašákové, protože můžu nohy „vyklepat“.

Hanka Kynychová je pořádná dříčka a „trrrrrr a pam-pam“ nesmí chybět. Oľga Bartalská je výzva a zároveň středověká mučírna. Její tréninky cvičím vždycky s respektem, ale ten úžasný pocit na konci, že jsem to dal, stojí za to.

hiit cvičení doma

Zdravá strava a vy dva? Co dobrého si vaříte v kuchyni a kdo šéfuje vařečce? 🙂

Slávka:

Když si zpětně promítnu, jak jsem se stravovala ještě před začátkem cvičení s vámi, musím se přiznat, že jsem jedla nepravidelně a hlavně jsem konzumovala velké porce, v mém jídelníčku nesměly chybět sladkosti a hlavně večerní pojídání u televize jako čipsy, oříšky... Sladkosti pro mě byly záchranou hlavně v stresových situacích.

Moje váha mi ukazovala 86 kg při výšce 164 cm, na což jsem nebyla hrdá, a řekla jsem si, že už s tím musím něco udělat. Byla jsem na sebe naštvaná, že si už pořádně nemám co obléct, a když jsme si s partnerem chtěli jít někam zajezdit na motorkách, tak jsem jen zuřila, že jsou mi všechny věci na motorku malé. A moje nálada tím klesla a znechutila jsem radost z jízdy i svému příteli.

Styděla jsem se za svoje tělo, byla jsem stále vystresovaná.

To byl ten klíčový bod, kdy jsem si řekla dost, musím s tím něco dělat.

Před začátkem cvičení s Fitshakerem jsem příteli navrhla, že bychom mohli změnit svůj jídelníček a začít se společně stravovat zdravě, aby naše jídla byla hlavně pestrá. Přítel se mnou souhlasil, že se dá na zdravější způsob stravování, ale podmínkou bylo hlavně to, aby se v jídelním lístku často objevovalo maso, protože on ho zbožňuje. 🙂 Inspirací pro jídla na každý den mi byl od vás zaslaný jídelníček k novoroční výzvě s recepty na celých 50 dní, ale i na vaší webové stránce si vždy můžu vyhledat recept podle toho, na co máme právě chuť.

Přítel mi koupil i knížky z Fitshakeru Z fitka do kuchyne, které jsou už taky naší inspirací při přípravě zdravých jídel a nesmí v naší kuchyni chybět. Většinou všechna jídla a chody pro nás připravuju já, ale můj přítel mi s tím velmi rád pomáhá a společně se učíme připravovat některé úplně nové recepty, které chutnají dokonale. Naučili jsme se nakupovat zdravější potraviny. Doteď se inspirujeme recepty z Fitshakeru, protože jsou chutné a nenáročné, ale hlavně rychlé, což nám vyhovuje nejvíc. 🙂

Společně jsme se takhle naučili jíst pravidelně a různorodá jídla, na která se vždy těšíme, jakou budou mít chuť. 🙂

Můj přítel si u některých jídel nedokázal ani představit, že by mohla chutnat, takže je vždy překvapený, jaká jsou výborná a jak i lehká jídla můžou dobře zasytit. 🙂

Do jídelníčku jsme určitě víc zařadili zeleninu a ovoce, zdravější formu těstovin, luštěnin, obilnin, bílkovin...

Při cvičení jsme se inspirovali i videy s výživovou poradkyní Jankou Kondrcovou, která nás naučila, co by se mělo stát součástí našeho vyváženého jídelníčku a na co myslet při plánovaní stravy, abychom nejen hubli, ale hlavně „tankovali do svého těla zdravé palivo“.

Co se týká chuti na sladké, naučili jsme se, že se dají připravit i zdravější verze sladkých dobrot, sušenek, ovocných pohárů, kaší s ovocem k snídani, a proto nám už ani sladkosti z obchodů nechybí a snažíme se jim co nejvíc vyhýbat.

Patrik:

Vařečku drží v ruce určitě Slávka. Takové kombinace by mě osobně ani nenapadly, ale jako každý chlap jsem hlavně masožravec. Tak občas ten recept „vytuním“ plátkem steaku. Sice mám potom výčitky svědomí, ale když musíš, tak musíš. 😊 Snažím se však hlavně o to, aby večeře byla co nejlehčí a co nejdřív. Spí se mnohem líp, když nemám plný žaludek.

Recepty z Fitshakeru jsou super. Knížky Z fitka do kuchyne mají své stálé místo v kuchyni, aby byly vždy po ruce.

rozvrh cvičení doma
cvičení doma online

Přineslo společné cvičení i nějaké výsledky? Například lepší kondici, méně bolavá záda nebo nějaké to shozené kilo? 🙂

Slávka:

Protože se při cvičení s mojí polovičkou hodně nasmějeme, cítím se v našem vztahu šťastná a spokojená, tolik se nestresuju a přestala jsem pociťovat časté bolesti hlavy.

Mívám bolesti v dolní části páteře, na čemž má velkou zásluhu i stres, ale při cvičení se celá uvolním, myšlenky, které mi běhaly hlavou, se úplně vyplaví a bolesti zad už nejsou tak silné, jako jsem měla před cvičením. Zvládám se víc hýbat a už se tak nezadýchávám jako kdysi při jednoduchých činnostech. 🙂

Pro mě je velký úspěch, že jsem od Novoroční výzvy 2022 zhubla 7 kilo, a protože už s partnerem zvládneme víc než na začátku, začali jsme si navíc pouštět i bonusová videa, která byla v dané výzvě. Radujeme se společně z každého odcvičeného videa, při kterém nám zasvítí zelená fajfka. ✅

Pokrok vidíme a cítíme hlavně při cvičení s trenérkou Olinkou, kde jsme to na začátku víc odflákli 🙂, než odcvičili. Teď už tato cvičení zvládáme s větší lehkostí a intenzitou.

Když při některém nemůžu a vím, že už bych to vzdala, podívám se vedle na svého sparring partnera, že to dává levou zadní, a tak mě to nakopne, že i já to musím dát na frajerku. Líbí se nám i to, že nás trenéři upozorní, že pokud máme nějaké zdravotní problémy, abychom daný cvik odcvičili jinak, jak to dovoluje náš zdravotní stav, nebo si můžeme vybrat i navrženou lehčí verzi cvičení.

Nejvíc nám tady vyhovují programy týkající se výzev, ať už novoroční nebo výzva do plavek, protože každý den můžeme cvičit jinou partii těla a intenzivnější cvičení se střídají s „oddechovějšími“ jako např. jóga a pilates. Při nich se společně učíme, jak správně dýchat, jaký máme mít správný postoj při cvičeních – vtáhnout břicho, stáhnout zadek, „vyprsit“ se... 🙂, a taky umět odpočívat.

Někdy se nám jóga jeví jako cvičení, které nás moc nebaví, a přiznám se, že nám to připadá v některých částech dost vtipné, ale můžeme se i úplně uvolnit a těžké myšlenky, které máme v hlavě, se úplně vytratí a naše mysli si tak dokážou oddechnout. Čím déle cvičíme, tím víc si tréninky užíváme a hlavy se nám úplně zresetují po celém dni.

cvičení doma cvičení

Patrik:

Mně osobně šlo hlavně o zvýšení kondice a formování postavy. Za čtyři měsíce jsem jako bonus získal 8 kilo dolů a vím, že je to z cvičení a ne z hladovky. Takže jojo efekt nehrozí.

cvičení doma video

Patrik před výzvou

pravidelně cvičení doma

Patrik po výzvě

Od té doby, co cvičím, cítím hlavně lepší kondici. Nejsem vůbec zadýchaný, když si oblékám ponožky. 😊 Bolesti zad jsou minulostí, protože hodně cviků je zaměřených právě na posílení zádového a břišního svalstva. Cítím se celkově lépe a hlavně sebevědoměji. Roky přibývají a takové pozitivní sebevědomí se odráží i v práci. Myslím, že hodně lidem sebevědomí chybí a možná právě tohle je ta cesta, jak ho získat. Prostě jen začít cvičit s Fitshakerem.

cviceni doma treninkovy plan
joga cvičení doma

Na závěr nám prozraďte, jaký největší benefit má pro vás zacvičit si spolu? 🙂

Slávka:

Myslíme si a věříme, že společné cvičení s Fitshakerem, ale i společně strávené dny nám zlepšují vztah. Určitě je víc motivující, když máte vedle sebe člověka, na jehož názoru vám záleží.

Cvičení nám oběma dodává dostatek sebevědomí, pohodlí a důvěry v toho druhého. Je skvělé mít partnera, který nás motivuje v tom, abychom dosáhli toho nejlepšího mentálně i fyzicky, a to je přesně to, co děláme i my. 😊

Při cvičení se vždy snažíme motivovat toho druhého, aby dosáhl maxima a překonával své limity. Společné cvičení pomáhá náš vztah udržovat šťastný a pozitivní, stojíme při sobě, když dosahujeme úspěchu i neúspěchů, a jsme si oporou. 😊 Vždy se snažíme povzbudit jeden druhého v tom, aby se stal tou nejlepší verzí sebe sama.

Je úžasné, když máte společné zájmy, jen co jeden z nás ztrácí motivaci, ten druhý se snaží nabudit ho a motivovat. Cvičení s partnerem může být způsob, jak se stát silnější, a to nejen fyzicky...😊 Vybudujeme si touto cestou mnoho společných vzpomínek, zájmů a zažijeme ve svém vztahu plno zábavy. 😊

Patrik:

Největší benefit? Společné chvíle strávené s mojí láskou Slávkou. 😊 Všechno, co dělám spolu, je největší výhra. Myslím si, že to utuží partnerství nejvíc. Při cvičení zažijeme spoustu zábavy, protože takový Elier v latino dance mi ukázal, jaké jsem rytmické dřevo. 😊 Ale jak jsem už říkal, každý pohyb se počítá, takže někdy jen skáču a hážu rukama a nohama chvíli dopředu a dozadu. Jen se nestydět. Vždyť jsem doma ve Fitshaker obýváku. 😊

Proto vám všem doporučujeme, kdo máte možnost, abyste se se svým partnerem, přítelem, mužem, partnerkou, přítelkyní, ženou, ale i dcerou, synem, sestrou, bratrem, mámou, tátou... pustili do společného cvičení s Fitshakerem, a uvidíte, že „ve dvou se to lépe táhne“.
zábavné cvičení doma

Výsledky po novoroční výzvě

I my děkujeme za skvělý motivační rozhovor. Přejeme vám nadále hodně lásky, nádherných společných chvil, skvělé zážitky (nejen) při cvičení, ať vás motivace neopouští. Děkujeme, že jste i nám ostatním perfektní inspirací:

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.