Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Nevynechej strečink po cvičení! Tento ti nezabere ani 4 minuty

strečink

Po každém tréninku bychom měli věnovat pár minut strečinku. Pokud ho nevynecháváme, zlepšujeme si pravidelným protahováním rozsah pohybu, uvolňujeme ztuhnuté svalstvo a celkově udržujeme naše tělo flexibilnější. Zároveň nám efektivně pomáhá odplavovat odpady látkové přeměny. Přinášíme ti krátký 4minutový strečink, který si můžeš po tréninku zacvičit i ty. 😉

# 1.cvik

Postavíme se co nejšířeji. Obě chodidla směřují dopředu, tlačíme do vnější hrany chodidla. Přenášíme váhu ze strany na stranu.

Na každou stranu 8x.

co je strečink

# 2.cvik

Postavíme plank na natažených rukách. Jednu nohu přeneseme mezi dlaně tak, aby koleno na této noze nepředběhlo špičku. Druhé koleno rovné nohy položíme na zem, špičku taky položíme a taháme vzad, pánev tlačíme vpřed, a tak protáhneme přední stehno na zadní noze. S nádechem vytáhneme paže nahoru, spojíme dlaně a jdeme do záklonu. Vydržíme pár sekund. Vyměníme strany.

strečink po běhání

# 3.cvik

Plynule přejdeme přes rovné nohy vpřed, zůstaneme v předklonu. S výdechem pokrčíme kolena a dřepneme si. S nádechem opět narovnáme jen nohy, zadek tlačíme nahoru.

Opakujeme aspoň 4x.

strečink pro začátečníky

# 4.cvik

Přejdeme do pozice child pose – sedneme si na paty, bříško aktivně tlačíme do zad a ruce natáhneme před sebe. Dlaně tlačíme pevně do podložky, lokty jsou rovné, hlava volně položená na podložce.

strečink před posilováním

# 5.cvik

Posadíme se s nohami na široko od sebe. Chodidla flexujeme a s výdechem taháme hrudník k zemi mezi nohy. Pokud tě nepustí rozsah, stačí když přecupitáš prsty na rukách co nejdále, ale záda držíš rovná. Koho rozsah pustí, položí si lokty na zem a uvolní i hlavu.

Chviličku prodýcháme a přitáhneme se k jednomu kolenu, opět se vrátíme přes střed a to stejné k druhému kolenu.

statický a dynamický strečink

# 6.cvik

Spojíme nohy, nadzdvihneme je od země a ruce podsuneme pod kolena. Vyvěsíme hlavu a necháme ji volně padnout ke kolenům.

dynamický strečink cviky

# 7.cvik

Sedneme si do tureckého sedu, s nádechem vytáhneme ruce co nejvýše, s výdechem zakulatíme záda, s dalším nádechem otevřeme paže a zadržíme dech. S výdechem uvolníme.

Zopakujeme 2-4x.

strečink nohou

Poslední výdech jde jen k čelu, následuje nádech, výdech k srdci, nádech a s výdechem uvolnění.

statický strečink

Pokud ti více vyhovuje video, pusť si ho a protáhni se po tréninku. 😉

Tento krátký strečink si můžeš dát po cvičení nebo klidně i tehdy, když se ti cvičit nechce, ale chceš pro sebe aspoň něco udělat. 😉

Tréninky s Di, ale i s jinými trenéry najdeš v našem online fitku Fitshaker:

cvičení na doma pro ženy
Fotka autora
Diana Hô Chí
Redaktor ve Fitshakeru

Jmenuju se Diana Hô Chí, ale většina lidí mi říká Di. Mám dva životy, kancelářský a trenérský. Jelikož sama během dne zažívám to, co mnoho z vás, tedy sedím celý den za PC, pohyb je pro mě vysvobozením. Od malička jsem tancovala a pohyb se pro mě stal vášní a závislostí. Tuto svoji lásku chci prostřednictvím svých tréninků přenášet na co nejvíce lidí. Protože cvičení udržuje FIT nejen naše tělo, ale stále více lidí potřebuje vypnout hlavu, nemyslet na starosti a právě pozitivní energie, která v nás proudí během fyzické aktivity, vyvolává úsměv na tváři. Mým cílem je dosáhnout toho, abyste nebrali cvičení jako něco, co MUSÍM, ale jako něco, co CHCI, a stalo se tak součástí vašeho životního stylu. Jsem kondiční trenérka 1. kv. stupně, licencovaná instruktorka konceptů: bodyART, BAX, deepWORK, STRONG by Zumba, Jump Bungee Workout, POUND, na fitshaker.cz mě najdete v programu SexyBody. Jsem zároveň držitelkou ocenění FIT leader 2018 v kategorii skupinový trenér nováček.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.