Všechny

VIDEOtréninky zdarma: 7x uvolňovací cviky na záda a tělo pro lepší den

uvolňovací cviky na záda

Nemusíš si platit maséra, abys dopřála svým zádům uvolnění. Pomůže ti s tím i cvičení, kdy záda krásně protáhneš, vystrečuješ a posílíš.

V tomto článku najdeš nejen rychlé a příjemné cviky na záda, ale stejně tak sestavu na uvolnění stresu.

Jako bonus jsme na konci připravili krátká instruktážní videa, ve kterých ti Zuzka Klingrová ukáže správnou techniku cviků jako například pes hlavou dolů či kobra a strečink pro dobrý spánek.

Kdykoliv budeš chtít dopřát páteři a tělu úlevu od každodenního napětí, tento článek ti šikovně poslouží jako rychlý pomocník. Stačí 5 minut a můžeš se hned cítit lépe.

Pojď se s námi do toho pustit.

5minutové cvičení na rozhýbání páteře pro všechny, co hodně sedí

Víme, že v dnešní době trávíme hodně času sezením. Proto nezaškodí mít po ruce rychlý trénink, který si kdykoliv během dne zapneš a využiješ 5 minut pro sebe a svoje tělo. Tato krátká sestava s naší pilates a jóga instruktorkou Andrejkou Peniakovou je skvělá na rozproudění energie v těle, uvolnění ztuhlých svalů páteře a ramen a rozhýbání kyčelních kloubů.

3 cviky na uvolnění zad

Miluješ polohu dítěte? Pokud ano, tyto tři cviky si oblíbíš a jednoduše zakomponuješ do svého dne. Díky nim totiž jednoduše uvolníš páteř. Instruktorka pilatesu Lenka Velínská ti ukáže, jak na to.

3 jednoduché a účinné cviky pro uvolnění stresu

Potřebuješ v průběhu dne uklidnit myšlenky a dopřát si pauzu od všeho? Tyto tři cviky od Zuzky Klingrové v kombinaci se správným hlubokým dýcháním umí darovat tvému tělu dokonalý restart. Vyzkoušej je, kdykoliv budeš cítit, že je toho na tebe příliš.

Bonusy pro tebe

Jak správně na pozici pluhu?

Při strečinku je důležité dávat si pozor i na správnou techniku. Pozice pluhu je ideální na uvolnění a protažení obratlů a dolních končetin. Je však třeba ji cvičit s citem k sobě samé a zvážit, na kolik je naše páteř ztuhlá. Zuzka ti v tomto videu ukáže dvě varianty tohoto cviku – jednodušší a náročnější.

Jak správně na cvik pes hlavou dolů?

Pojď si ověřit, jestli tento známý cvik děláš správně. Základem je při něm rovná natažená páteř, i za cenu pokrčených nohou. Zuzka tě tímto cvikem provede.

Jak správně na cvik kobra?

Kobra nabízí nejen příležitost pro rozproudění energie v obratlích a krční páteři, ale při jejím pravidelném cvičení pomáhá napravovat náš shrbený postoj. Pojď se podívat, jak ji správně cvičit.

4 příjemné cviky pro dobrý spánek

Kvalitní a dobrý spánek rovná se spokojená a zdravá TY😊. Tyto jednoduché cviky se můžou stát tvojí večerní rutinou před spaním. Zkvalitní ti nejen tvůj odpočinek, ale uvolní psychické napětí a vyčarují úsměv na tváři. Pojď si je vyzkoušet s Nikol Chovancovou.

A abychom byli zdraví a fit, připravili jsme 40denní výzvu Restart po létě, kde najdeš mix tréninků zaměřených nejen na záda, ale celkově na zpevnění a formování postavy či shazování nadbytečných kil.

Kromě toho si posvítíme na stravu, účastníci výzvy dostanou jídelníček a těšit se můžeš i na zajímavé hosty, se kterými si popovídáme např. o tématu benefitů pohybu, důležitosti regenerace či emočním jedení.

Daška Krajčovičová
Junior content specialistka ve Fitshakeru
Jsem tvořivý kreativec a dobrodruh. Miluju tvoření ilustrací a příběhů, při jejichž vymýšlení mi na stole téměř nikdy nechybí šálek voňavé, kvalitní kávy. Když právě nic netvořím, toulám se po horách, v přírodě a obdivuju krásné výhledy a západy slunce. Nebo mě přistihnete při objevování městských uliček historických měst. Poznávání nových zákoutí a neustálý tep života, to je moje. Při mých milovaných dobrodružstvích však nesmí chybět moje kamarádská rodinka, úsměv a samozřejmě můj věrný čtyřnohý chlupáč.

Kategorie

Cvičení