Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Víš, že účastí ve výzvě Harmonie těla a duše 2022 pomůžeš Lilien i ty?

pomoc druhým

Jaký byl zatím tvůj rok 2022?

Jsi naplněná radostí, máš pořádnou dávku energie ze všeho, co jsi zažila, na jakých místech jsi byla nebo v čem jsi byla úspěšná? Nebo se naopak cítíš unavená, máš pocit, že ti čas protéká mezi prsty, nestihneš si ani vydechnout a už začíná další pracovní týden, nové termíny a povinnosti?

Tak věz, že harmonická výzva je tu přesně pro tebe.

harmonická výzva

Můžeš si ji dokonale užít, zpomalit a z pohodlí obýváku si dopřát tento vzácný čas pro svoje tělo a duši.

Navíc v harmonické výzvě budeš kromě svého vnitřního štěstí podporovat i Lilien a její cestu za šťastnějším životem. Pojď si o ní přečíst víc. 😊

Kdo je Lilien?

Lilien je 25letá mladá žena, která má diagnostikovanou sklerózu multiplex. Je také maminkou roční dcerky a nejvíc ze všeho si přeje, aby se o ni dokázala plnohodnotně postarat, protože právě nemoc jí v tom často brání.

Má dny, kdy je slabá, trnou jí končetiny a mívá ataky, po nichž jí někdy ochabne část těla, musí jít do nemocnice a léčbou zmírnit svůj zdravotní stav, aby se cítila lépe a neměla bolesti.

Znáš to, když máme různé velké sny, ambice... A možná jsme rychle zklamaní, když se nám nedaří podle představ, ztrácíme trpělivost... Ale pro někoho je největším snem být zdravý, moct plnohodnotně fungovat bez návštěv nemocnice, užívat si kouzlo obyčejných dnů, procházek nebo hraní s dětmi.

cvičení doma hubnutí

Takové přání má i Lilien a odhodlaná jde do náročné léčby. Jak nám sama napsala:

„Se svojí nemocí jsem se nikdy nesmířila a nedokázala jsem o ní mluvit. Když pomyslím na budoucnost, neubráním se slzám. Při pohledu na svoji holčičku jsem odhodlaná podstoupit tuhle náročnou transplantaci a být pro ni zdravou maminkou."
„Ráda bych s ní chodila na procházky, hrála si s hračkami a dělala všechny ty jednoduché věci, které dokáže zdravý člověk.“

Kdy to celé začalo?

V roce 2018 měla Lilien zápal trojklanného nervu, měla změněnou tvář, pravou stranu jakoby ochrnutou, neuměla zvednout obočí, měla pokleslé oko a nehybný koutek úst.

Zatímco její kamarádky prožívaly šťastné chvíle, Lilien byla častěji v nemocnici než doma. Musela podstoupit lumbální punkci. Znala jen doktory, vyšetření a odběry, magnetickou rezonanci. Dostávala samé špatné zprávy a výsledky. Tehdy jí oznámili, že má nevyléčitelnou nemoc. Až později, v 9. měsíci těhotenství se dozvěděla o možnosti transplantace vlastních kmenových buněk, která je ale velmi finančně náročná.

Od té doby tedy zjišťovala čím dál víc a víc informací a její odhodlání podstoupit tuto léčbu bylo stále silnější.

Jak se jí daří?

Lilien práve pred mesiacom, v októbri, podstúpila náročnú liečbu v Moskve – transplantáciu vlastných kmeňových buniek a chemoterapiu. Po 3 týždňoch v nemocnici priletela domov a teraz sa zotavuje...

Po celý čas sme boli v kontakte a sme na Lilien veľmi hrdí, ako odvážne a odhodlane to absolvovala.

Lilien právě před měsícem (v říjnu) podstoupila náročnou léčbu v Moskvě – transplantaci vlastních kmenových buněk a chemoterapii. Po 3 týdnech v nemocnici přiletěla domů a teď se zotavuje.

Celou dobu jsme byli v kontaktu a jsme na Lilien velmi hrdí, jak odvážně a odhodlaně to absolvovala. V Moskvě měla i svoji maminku a dcerku, nemohly se však setkávat, ale byly jí nablízku a na telefonu jako psychická podpora a taky jí pomohly během letu zpět na Slovensko, protože po této léčbě byla velmi vysílená. Teď má před sebou zotavování a my věříme, že i nový, zdravější a barevnější život.

kardio cvičení doma

V Moskvě měla i svoji maminku a dcerku, nemohly se však setkávat, ale byly jí nablízku a na telefonu jako psychická podpora a taky jí pomohly během letu zpět na Slovensko, protože po této léčbě byla velmi vysílená.

Teď má před sebou zotavování a my věříme, že i nový, zdravější a barevnější život.

aerobní cvičení doma
aplikace na cvičení doma zdarma

Výtěžkem z výzvy její léčbu finančně podpoříme.

Transplantace kmenových buněk není hrazena pojišťovnou, v Moskvě vychází okolo 50.000 eur. Je to však šance na nový život, a tak ji Lilien absolvovala prostřednictvím financování bankou a dále sbírá peníze na splacení úvěru. Chceme jí proto pomoct, aby se suma úvěru snižovala.

každodenní cvičení doma
cvičení doma ženy
Svojí účastí ve výzvě a cvičením podporuješ Lilien i ty. Protože po skončení výzvy jí darujeme výtažek z členství.

Děkujeme, že díky vám můžeme finančně pomáhat mnoha úžasným a odhodlaným lidem.

Zapoj se do výzvy Harmonie těla a duše 2022 ještě dnes. Začínáme již 7.11.:

harmonická výzva
Fotka autora
Martina Kurtulíková
Redaktor ve Fitshakeru

Odmala zbožňuju pohyb, pozitivní věci, čas strávený v přírodě a smích. Ráda tvořím originály, dolaďuju detaily a neskutečně relaxuju při kreativních věcech. Miluju focení a foodstyling. Když to, na čem si pochutnáváme, lahodí i našim očím. Nejvzácnější je pro mě čas s mojí rodinkou a naplňuje mě i to, když naservíruju na stůl něco speciálního. Od té doby, co jsem maminkou, upřednostňuju zdravé varianty a vyvážené mlsky. Budu mít radost, pokud tě svými příspěvky inspiruju. 😊

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.