Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

366 dní, 366 příležitostí: Jak může Fitness diář 2024 změnit tvůj den?

fitness diář

Ve víru povinností a rychlosti dnešního světa se lehko zatočíme i my. Ale už jako malé děti jsme všechny měly své sny, na které se postupně nabalily další, dospěláčtější touhy. A žádná z nás si je přece nechce nechat ukrást časem. Pojď se postarat o to, aby rok 2024 byl plný všeho, po čem toužíš. Plný úsměvu, radosti, energie.

S čím ti na této cestě může pomoct právě Fitness diář? Našli jsme sedm oblastí, ve kterých tě požene k tvému radostnému já. Začti se do nich:

1. Organizovaný den, spokojená a vyrovnaná ty!

Kolikrát za den slyšíš v hlavě hlásek, který ti říká: „Hmmm, měla bych si ještě zacvičit...“ nebo: „Měla bych jít nakoupit a uvařit...“? Víš, že plánováním se ho můžeš úplně zbavit?

Všechny víme, že den ani týden se nedá úplně nalinkovat, ale můžeme do něj vnést hodně čerstvého vzduchu právě organizací. Organizací ušitou přímo tobě na míru. 😊

Vítr ve vlasech ucítíš hned po prvním vyzkoušení, to ti můžeme slíbit. Všechno bude mít své místo a ty začneš stíhat svoje denní povinnosti s mnohem větší lehkostí. Už jen jednoduchá a přibližná organizace dne tě oprostí od přemýšlení a kladení si otázek „kdy“ a „v kolik“. Můžeš si dokonce pomáhat kouzelnou formulkou. Její kouzlo spočívá právě v tom, že aktivitám určíš přesný čas a místo konání. 😉 Například: „Jdu si zacvičit každý den ve 4 v obýváku u sebe doma.

A k tomu, abychom ti pomohli tyto zdravé návyky budovat, jsme v diáři vytvořili i spoustu prostoru. S těmito trumfy zažiješ opravdové vítězství:

 • Plánuj si doktory, masáže, kosmetiku a úklid na jednom místě, v jedné tabulce v diáři.
 • Měj u sebe vždy rychlý přehled prázdnin a svátků, abys věděla, kdy je nejideálnější čas na plánování výletů.
 • Používej tabulku s měsíčním plánovačem, kde si můžeš předem zapsat tréninky, schůzky nebo výlety.
 • Štědrý prostor s to-do listem je ti k dispozici pro zdolání jakékoliv výzvy.
 • Čeká na tebe prostor na poznámky. Měj diář stále u sebe a zapisuj si do něj důležité věci, které tě během dne nečekaně potkají.
 • Denní kalendář je tu samozřejmě pro tebe, aby sis tam nejen zapsala své úkoly, ale svůj den i zhodnotila.
motivácia

2. Vypiš si zdravé a dosažitelné cíle

Malé a udržitelné kroky dělají mistry! A bojový plán dělá z bojovnic zdravé, úspěšné a spokojené ženy. 😊

Tradičně, jako každý rok, je pro tebe v diáři připravený i prostor pro tvé cíle v hlavních oblastech života. Čeho chceš dosáhnout ve svém zdraví, práci, vztazích nebo dlouhodobých snech v roce 2024?

To se dozvíš, jen co si k tomu sedneš a sepíšeš si všechny své cíle a vytyčíš si i ten hlavní z nich. 😊 Uvidíš, jak tě to posune, když už to všechno nebudeš mít jen v mysli, ale i na papíře. Garantujeme ti, že pokud budeš sama chtít, tyto hlavní cíle se ti splní.

Protože to je to, co činí z vize úspěšný cíl – soustředit se na jeden cíl a nerozptylovat svoji energii na 10 dalších. Tak co? Už víš, který to bude?

Skvělou podporou tvého bojového plánu bude i vizuální pomůcka. Zapal svoji kreativitu a vytvoř si obrázkový vision board (tabuli vizí) s tím, čeho chceš dosáhnout a kdy během roku chceš mít tento cíl splněný. Kreativitě se tady meze opravdu nekladou, přilep si do něj motivační obrázky, doplň popisy a data a je to! Nezapomínej se samozřejmě na tuto „nástěnku“ v diáři pravidelně dívat. Můžeš to například dělat u ranní kávy nebo čaji pro nastartování dne.

A stále nekončíme! Ještě je jedno místo, které absolutně zdokonalí tvoji motivaci změnit tvůj svět. Je to prostor, kam si můžeš vypsat důvody, proč ses rozhodla nastoupit na tuto cestu – místo „moje motivace“. Stačí krátké body, které si jednou za čas prolétneš očima a díky nimž si upevníš své rozhodnutí i v slabších chvílích.

vnútorná motivácia

3. Inspirace do kuchyně pro celou rodinku vždy pohromadě

Vytáhni eso z rukávu vždy, když ho potřebuješ. S diářem nebude o inspiraci v kuchyni nouze. 😉 A to neplatí jen o receptech.

Milujeme šikovné a nápomocné taháky, a proto jsme do nového diáře přidali novinky, díky kterým zavane v tvé kuchyni čerstvý vítr. Chceš vědět, jak uvařit bulgur, amarant, pohanku, quinou nebo další obiloviny? Jednoduše nakoukni do diáře, kde najdeš všechny potřebné rady. Dali jsme si také záležet i na olejích a bílkovinách. Rok 2024 může být rokem, kdy naplno rozjedeš zkoušení nových chutí a surovin, a tak perfektně obohatíš stravu pro sebe i svoji rodinku!

A samozřejmě nesmíme zapomenout na inspiraci na recepty. Kamkoliv si diář vezmeš, bude s tebou 24 receptů společně i s kalorickými tabulkami a zápisníkem jídel.

zdravé recepty

4. Cvičení, které dokonale zapadne do tvého hektického dne

Zvládni to jako profesionálka a naplánuj si cvičení předem! 💪

Doporučujeme si však předtím sednout a zodpovědět si pár otázek, které ti pomůžou tvůj cvičební plán i dodržet. Silná motivace se totiž buduje právě tím, že víš, co ti vyhovuje a kdy ti to vyhovuje.

Takže pojďme na to, trochu tě inspirujeme, můžeš se například sama sebe zeptat:

 • Kdy během dne mi nejvíc vyhovuje cvičit?
 • Jaký typ cvičení mám nejradši?
 • S kterým trenérem z Fitshakeru se mi cvičí nejlépe?

Jestli jsi začátečník a neumíš ještě na tyto otázky úplně přesně odpovědět, doporučujeme ti navštívit naši stránku a vybrat si program, který tě zaujme nejvíc, a dát si zkušební týden, kde si všechny odpovědi na tyto otázky odsleduješ. 😊

Prozradíme ti i malý tip: v kalendáři na naší stránce si můžeš jednotlivá cvičení naplánovat předem, nebo si i přidat vlastní aktivitu na ten daný den.

Pojďme však zpět k diáři. Jak ho můžeš využít při svém plánování tréninků?

 1. Nejlepší možností je využít přehledný měsíční plánovač ke každému měsíci, kam si můžeš zapsat tréninky a časy.
 2. Tvůj fit rok budou navíc doprovázet zajímavé výzvy s našimi trenéry na každý měsíc, které ti nezaberou víc než 10 minut denně.
 3. Naše trenérky si pro tebe ještě připravily i fototréninky na záda, pilates, na líné dny, pevné bříško a zadek.
 4. TAHÁK na konec! Zásobník cviků na každý den, stačí otevřít, kdekoliv jsi, a protáhnout se nebo si dát krátké příjemné cvičko.
zasobnik cvikov

5. Sleduj svůj pokrok a neustále přiživuj svoji motivaci!

Nejen tvůj vision board a bojový plán rozpálí tvoji vášeň, ale určitě i tvoje výsledky!

Máš příležitost sledovat svůj pokrok a cestu ke zdravé a fit postavě díky tabulce k měření pokroku. Každý měsíc si odsleduj nejen váhu, ale i ztracené centimetry.

Určitě bychom tě chtěli inspirovat i k tomu, aby sis dělala pravidelné fotky svojí postavy. Protože tak svůj proces proměny uvidíš nejlépe. 😊 A zpětně na sebe budeš moct být pyšná, jaký kus cesty jsi ušla.

O tvoje nastartování každý měsíc se letos postarají také slova fitness kouče Martina Totha, která si pro tebe připravil v úvodu každého měsíce!

koučing

6. Odreaguj se od každodenních povinností a nastartuj svoji kreativitu!

Tvůj rok může být barevný a plný hravosti! Každá z nás se jednou za čas potřebuje odpoutat od každodennosti a probudit vnitřní dítě.

I pro to najdeš v diáři prostor, a to nejen díky zmíněnému obrázkovému vision boardu. Vnitřek diáře si můžeš rozveselit barevnými nálepkami, které ti příjemně připomenou to, co tě daný den čeká. A nezapomněli jsme ani na antistresové omalovánky.

Probuď v sobě umělkyni a najdi si chvíli na jejich vybarvení! 😊

diár

7. Už se vidíš v cíli?

Tvoje proměna rozvíří vlnu radosti nejen v tobě samotné, ale odrazí se to i v celém tvém okolí. Jak se říká, šťastná žena = šťastná rodina.

Zkus si dát na rok 2024 výzvu učinit ze svého zdraví a štěstí opravdovou prioritu, vyraz na tuto vzrušující cestu s námi a změň svůj svět na galaxii radosti a skvělé energie.

Další tip od nás letí za tebou: Zavři oči a představ si, jak se chceš cítit za měsíc, za půl roku a potom za rok. Vidíš se tam? Jaké máš pocity? Jsi plná energie? Představ si své budoucí já vždy, když budeš cítit, že přichází těžší chvíle. Klidně si můžeš najít i na internetu fotku, která tě bude motivovat – takovou, ke které se chceš přiblížit. 😊 Může to být i tvoje starší fotka.

Nezapomínej, že si celý rok můžeš přizpůsobit podle sebe. Stačí, když se pro to rozhodneš. 😊 Každá máme jinou motivaci, jinou postavu, jiné oblíbené cviky nebo chutě, takže mysli na to, aby sis všechno naplánovala s největším ohledem na sebe, svoje možnosti a pocity.

Náš Fitness diář 2024 je spolehlivým parťákem na rok proměny a práce na sobě! Vždyť právě proto nese hrdě svůj název. Je tvořen s ohledem na tebe a tvoje potřeby. Pojď vyzkoušet, jak ti může změnit nejen den, ale i celý život. ❤️

diář 2024
Fotka autora
Daška Krajčovičová
Junior content specialistka ve Fitshakeru

Jsem tvořivý kreativec a dobrodruh. Miluju tvoření ilustrací a příběhů, při jejichž vymýšlení mi na stole téměř nikdy nechybí šálek voňavé, kvalitní kávy. Když právě nic netvořím, toulám se po horách, v přírodě a obdivuju krásné výhledy a západy slunce. Nebo mě přistihnete při objevování městských uliček historických měst. Poznávání nových zákoutí a neustálý tep života, to je moje. Při mých milovaných dobrodružstvích však nesmí chybět moje kamarádská rodinka, úsměv a samozřejmě můj věrný čtyřnohý chlupáč.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.