Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Fitshaker podcasty
Hubnutí
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Aneta (-30 kg): „Mám lepší trávení, cítím se lehčí, pružnější, silnější, mám víc energie...“

proměna

Určitě znáš Martina Totha. 😊 Jeho články na našem blogu povzbudily nejednu ženu, která už nevěděla, jak dál. My však dnes přinášíme něco víc – prostřednictvím Anetina příběhu nakoukneme, jak Martin s klientkami pracuje. 😊

Anetko, kdy nastal zlom ve Vašem životě a řekla jste si, že pro sebe chcete něco udělat?

Ahojte 😊, já jsem věděla už delší dobu, že chci něco změnit. Nikdy jsem nepatřila mezi holky, které by byly opravdu hubené, já byla vždycky krev a mlíko.

Když jsem se vdávala, měla jsem 68 kilo. Už to jsem považovala za svoji hraniční váhu. Potom jsem otěhotněla, přibrala 25 kg, nezhubla zdaleka ani polovinu, otěhotněla znova, přibrala snad 18 kg a když jsem šla podruhé rodit, měla jsem úctyhodných 103 kilo!

Sama nechápu, jak je to možné. Nikdy jsem si nedokázala představit, že to se mnou tak zamává. A přitom jsem se nijak extra nesnažila o to, aby váha letěla takovým tempem nahoru. Každá žena na ty hormony reaguje jinak. V porodnici jsem v únoru 2021 nechala 8 kilo a potom začala moje „cesta zpět“, na které jsem odmakala dalších 22 😊.

Na začátku potřebuje každý nějakou motivaci, podporu nebo kouče, který nás povede. U Vás to byl Martin, že? 😊

Ano 😊. Na Martina jsem narazila koncem léta, když jsme byli na dovolené. Prohlížela jsem si naše rodinné fotky a chtělo se mi plakat.

Čistě náhodou na mě na FB vyskočil jeho článek „Ako schudnúť prvých 10 kíl“. Měla jsem sice už nějaký hubnoucí kus cesty za sebou, sama jsem se od porodu dostala na 85 kg, ale tam se to jakoby zastavilo a ne a ne s tím pohnout. A tehdy začala naše spolupráce s Maťom.

Mám ale velké štěstí, že moje rozhodnutí podpořili i moji nejbližší, v první řadě můj manžel. Ten mi je celou dobu tou největší oporou. Zjistil, že i nové recepty mu chutnají, a když viděl, jak jsem se do toho pustila, jak to přináší výsledky a jak to celé dává smysl, podporoval mě pořád víc a víc. Nemá problém strávit čas s dětmi, když jdu plavat nebo tancovat, chápe, že ten čas pro sebe potřebuju. Toto je nesmírně důležité, a když to funguje, můžou z toho těžit všichni 😊.

jak mít víc energie

Co Vám spolupráce s Martinem dala, jaké změny jste ve svém životě zavedla a kdy se objevily první výsledky?

Upřímně jsem si vůbec nedokázala představit, do čeho jdu. Nebylo mi jasné, jak mě nějaký Martin povede k hubnutí po telefonu 😅, dokonce mi řekl, že mi nedá jídelníček ani přesný plán na cvičení. Ale postupně jsem pochopila, že to má opravdu skvěle propracované a promyšlené.

Měnila jsem díky jeho radám pomaličku celý životní styl. Ty změny byly postupné, nejdřív úplně maličké, například jsem se jeden týden soustředila jen na několik zdravých snídaní. Další týden jsme k nim přidali 2 zdravé obědy. Další týden jsem zvládla 4 dny bez sladkostí... to byl můj největší problém. Byla jsem zvyklá dát si ke každé kávičce nějakou mlsku. Postupně jsem si začala vychutnávat kávu pro kávu a ne pro sladkosti.

Časem se mi z novinek staly zvyky a výsledky se začaly objevovat. První velkou změnu jsem viděla na fotce po měsíci a půl. Když jsem tu fotku tehdy viděla, nemohla jsem se dočkat, kde budu za další měsíc a půl. Toto nadšení mi zůstalo dodnes 😊.

Jak byste popsala Martinův přístup ke klientkám? V čem si Vás získal?

Martin je opravdu profík v tom, co dělá. Jeho přístup byl skvělý. Telefonovali jsme 2x týdně a nikdy jsem neměla pocit, že mi volá nějaký trenér, který mě seřve za to, že jsem třeba nemakala přesně podle plánu. Martin vyslechl, zjistil, kde je problém, poradil, jak ho vyřešit, podpořil a v klidu mi řekl, že jestli chci zhubnout 15 kilo, tak to dáme a bude to jen otázka času.

Jak jste se dozvěděla o Fitshakeru?

Fitshaker jsem objevila na Facebooku, cvičí s váma jedna kamarádka a viděla jsem, jak sdílí příspěvek. Tehdy se mi dostal do podvědomí a teď už jsem více než 5 měsíců vaší věrnou členkou.

chci zhubnout

Když se spojily síly Fitshakeru a koučování Martina, jak to šlo? Vyhovovalo Vám tohle kombo?

Ano, toto byl perfektní začátek. Fitshaker je skvělý v tom, že si každý může najít přesně to, co mu pasuje. Já jsem začínala programem Start Pack. Tam bylo všechno, videjka tak na 20 minut, takže výmluva „na cvičení nemám čas“ tady prostě neexistuje.

Potom jsem s váma zvládla harmonickou výzvu, od ledna jedu v novoroční výzvě a už teď se těším na výzvu do plavek 😊.

Cvičíte každý den nebo jak vypadá Váš tréningový plán?

Ze začátku jsem cvičila každý den. A ještě jsem chodila jednou týdně plavat, jednou týdně tancovat a snažila jsem se přidat jakýkoliv pohyb. Pěšky místo auta, do schodů místo výtahem, procházky s kočárkem, uspávání našeho mimča pohupováním se na trampolínce. Tento pohyb v 11 večer byl opravdu k nezaplacení 😁.

Můžu říct, že kromě té trampolínky se snažím jít tímto stylem pořád. Samozřejmě, jsou dny, kdy si potřebuju i odpočinout a zregenerovat, nebo je to náročné s dětma a místo cvičení jdeme jen na procházku, nebo se necítím úplně fajn a místo HIIIT-ka si dám jen pilates. Pořád si hledám ten svůj ideální způsob.

Důležité je se nevzdat, když se člověku nepodaří jít přesně podle plánu.

Cvičení se mi stalo zálibou. Neberu to jako trest nebo povinnost, teď už si dokážu ty kapky potu i užívat 😊.

jak zhubnout břicho

Jak vypadá Vaše stravování momentálně a jak vypadalo předtím? 😊

Se stravováním to bylo zajímavé. Nikdy jsem to moc neřešila, jedla jsem si tak všechno, co přišlo pod ruku, nějaká pravidelnost nehrozila. Pár týdnů po porodu jsem ale oslovila jednu paní, která dělá jídelníčky, jestli by mi mohla pomoct nějaký sestavit. A tam to začalo. Naučila jsem se jíst pravidelně, přidat víc zeleniny, zkoušet nové recepty, vyměnit nezdravoty za zdravší alternativy a hlavně snídat!

Když se ráno nenasnídám, zaručeně přijde přes den doba, kdy to začnu dohánět. Samozřejmě, nejde celoživotně fungovat na jídelníčku, který nám někdo připraví. Postupně jsem si to upravila tak, aby to vyhovovalo nejen mě, ale aby sme byli spokojení všichni. Pochopila jsem, že z jednoho salátu nezhubnu a z jednoho burgru nepřiberu. Je důležité, co dělám celý rok. Teď po roce můžu opravdu říct, že to funguje 😊.

Jak se cítíte v novém těle? Užíváte si to, že jste musela změnit šatník, obdivné pohledy druhých a otázky typu: wow, jak jsi to dokázala? 😊

To je milá otázka 😊. Cítím se moc fajn, už jsem skoro zapomněla, jaký je to pocit. I když podle váhy by se mohlo zdát, že ještě nejsem na té „svatební“, ale podle obvodů v centimetrech vím, že jsem na tom ještě líp než tehdy.

Toto byla další věc, kterou jsem začala vnímat jinak – ten pocit. Ne číslo na váze. Ono je sice krásné říct, že jsem zhubla 30 kilo a nějakých 70 cm v součtu na obvodech těla. To už jsou čísla, která sama nechápu. Ale pro mě je důležitější ten pocit.

Nefuním do schodů, mám lepší trávení, cítím se lehčí, pružnější, silnější, mám víc energie, víc se usmívám, chodím rovně! Už se nemusím hrbit a schovávat... Můžu si konečně obléct skoro všechno, co chci.

Schválně říkám skoro, protože do cíle, který jsem si určila, mám ještě kus cesty, ale tak jak říkal Martin – to je jen otázka času 😊. Těch benefitů je obrovské množství. Užívám si to.

Okolí si, samozřejmě, všimlo a je hezké dostávat komplimenty. Ale mám i podivnou zkušenost, jedna paní, která mě delší dobu neviděla, se mě zeptala, co se děje a jestli prý nejsem nemocná, když jsem tolik zhubla... Takže jsem jí to musela trochu vysvětlit a ujasnit si, že naopak jsem teď tak zdravá jak snad nikdy v životě.

Když si i toto uvědomím, jak veliký vliv má celá tato změna na mé zdraví, rozhodně nehodlám přestat.

Nemluvím nejen o zdraví fyzickém, ale i o psychice. Nemůže mi přece být dobře na duši, když mi není dobře na těle, a stejně to platí i naopak. ❤️

jak nejrychleji zhubnout

Máte nějaký recept na to, jak se odhodlat k takovému krásnému výsledku, jaký jste dokázala Vy? Jak by měly ženy začít? 😊

Myslím, že je nejdůležitější nevzdát se. Mívala jsem to tak, že jsem se třeba týden snažila, potom jsem si to v neděli celé pokazila nějakým nezdravým jídlem a myslela jsem si, že se snad zbořil svět, že dál to nemá smysl, a dokázalo mě to rozbít na další 4 dny. Teď už to nedělám.

Toto by vám nejlíp vysvětlil Martin 😁, ten by řekl něco ve stylu: „Kdyby ti ujel autobus v pondělí ráno v 7, tak bys taky odešla ze zastávky a vrátila se tam ve čtvrtek večer? Ne! Nasedla bys hned do dalšího autobusu, který by přijel.“ Snažím se podle toho hesla řídit. Funguje to 😊.

A druhá věc – trpělivost. Dnešní doba je nastavená tak, že chceme a dokonce můžeme mít všechno hned. Sedíme na gauči, koupíme balíček, zaplatíme, za 2 dny ho máme u dveří a ještě zavoláme na manžela, aby nám ho od těch dveří donesl. Ale ve změně životního stylu to takto nefunguje. Tady musíme ten zadek z gauče opravdu zvednout a mít sakramentskou trpělivost, než uvidíme první výsledky. Ale stojí to za to. Časem zjistíte, že jste si místo soustředění se na cíl zamilovali cestu k němu. A potom už si jen užíváte ten výhled 😊.

Zhubni, vyformuj, udrž. Ukážeme ti jak na to:

jak efektivně zhubnout
Fotka autora
Nika Klasko
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.