Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Proměny
Fitshaker podcasty
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Ivka (- 6,5 kg): „Zdravější tělo a ten pocit, že mám ve stravování tolik potravin na výběr, pro mě bylo splněným snem.“

online cvičení

Ahoj Ivko, na začátku nám řekni něco o sobě. 😊 Co máš ráda, co ráda děláš a jaký máš odmala vztah ke sportu. 😊

Ahojte, mojí největší vášní je tanec a divadelní herectví.

Herectví se už sice pár let nevěnuju, ale tanec dodnes patří mezi moje záliby. Když jsem byla malá, chtěla jsem být dokonce břišní tanečnice. 😄 Věnovala jsem se hlavně latinsko- americkým tancům, twerku a pole dance.

Taky odmala zbožňuju plavání a bruslení na ledě. Ano, v dětství jsem chtěla být i profesionální krasobruslařkou 😀, ale jelikož moji rodiče ze mě chtěli mít něco jiného než herečku nebo sportovkyni, tak jsem se všem zálibám věnovala jen tak povrchově v rámci volného času.

cvičení

leden 2023

legíny na cvičení

leden 2023

Když přišla nabídka zapojit se do projektu proměna s Fitshakerem, s jakým cílem ses do ní přihlásila a co jsi od tohoto projektu očekávala. 😊

Mým největším cílem bylo zlepšení mého tehdejšího zdravotního stavu, jelikož jsem po úrazu nohy s jakýmkoliv cvičením téměř přestala.

Začala jsem se litovat a nedostatek pohybu u mě vedl i k různým trávicím problémům jako histaminová intolerance či IBS. Nemohla jsem hodně potravin ani cítit, natož ještě jíst. Měla jsem strach, že mi po nich bude zase hrozně špatně.

Ocitla jsem se v jakémsi začarovaném depresivním kruhu, ze kterého jsem chtěla ven právě prostřednictvím projektu PROMĚNY.

Od PROMĚNY jsem očekávala hlavně správnou motivaci k tomu, abych se opět začala hýbat a postupně zlepšovat svoje stravování.

aerobní cvičení

leden 2023

Byl pro tebe celý tento projekt úspěšný, podařilo se ti splnit tvůj cíl? 😊

Tento projekt pro mě nebyl jen úspěšný, ale i úžasný, protože jsem za ten čas dokázala dokonaleji poznat svoje tělo a hlavně jsem se naučila správně bojovat se svojí vlastní hlavou, což pro mě bylo asi nejdůležitější.

Podařilo se mi přidat do jídelníčku desítky a desítky druhů potravin, které jsem se delší dobu před projektem bála konzumovat. Až když jsem dokázala do svého života přidat pravidelné cvičení, tak se moje tělo opravdu začalo měnit. A tím nemluvím o hubnutí.

Hubnutí, tvarování těla a nabírání síly stejně jako nabírání na sebevědomí byly jen takový bonus navíc. Zdravější tělo a ten pocit, že mám ve stravování tolik potravin na výběr, pro mě bylo splněným snem (cílem).
cviceni doma

leden 2023

pomůcky na cvičení doma

červen 2023

Řekneš svými slovy, co pro tebe znamenal projekt proměna, zejména pro lidi, kteří nevědí, co tento projekt je? 😊 Zahrnovalo to cvičení ve výzvách, focení, setkání s námi a mnoho jiného. 😊 Toto je tvůj prostor říct více o tomto projektu tvýma očima 😊

Projekt PROMĚNA pro mě znamenal silnou motivaci v tom, co nás čekalo, a to už od začátku, když jsme se seznámili na prvním focení s týmem Fitshakeru a s holkami, Jankou a Kikou, se kterými jsme v tom byly neustále spolu.

Navzájem jsme se poznávaly a motivovaly i v těch nejtěžších momentech. Velkou podporu jsme měli i ze strany Fitshakeru, kde jsme se setkaly hlavně s obdivem a velkou pochvalou i za malé úspěchy na cestě za těmi většími.

Bylo to pro nás silně motivující hlavně nepřestat a nevzdat se ani během těch nejtěžších dnů. Během projektu jsme absolvovaly novoroční výzvu, mezivýzvové období a potom plavkovou výzvu. Celý program obsahoval různá motivační videa od kouče, stravovací videa od specialistů na stravu a rozmanitá cvičení vedená různými trenéry, která jsme si případně mohly upravit podle nálady, na co jsme právě měly chuť.

každodenní cvičení doma

leden 2023

cvičení doma plán

červen 2023

Strava je při změně hmotnosti velmi důležitá, jak se změnilo tvoje stravování během proměny? 😊

Strava pro mě byla už delší dobu přímo strašákem. Jak už jsem zmiňovala výše, kvůli intolerancím, IBS a mnohým dalším těžkostem s trávením jsem spoustu potravin ze svého jídelníčku odstranila a stal se tedy jednotvárným.

Během PROMĚNY jsem postupně přidávala a zkoušela různé druhy zeleniny, ovoce, semínek, zdravých olejů nebo i různé přílohy. Inspirovala jsem se stravovacími videy ve výzvách nebo i knížkami, které jsou plné různých receptů, a experimentování s nimi se stalo naší společnou zálibou s manželem.

Postupem času jsem tak jedla rozmanitou stravu a těžkosti s trávením jen ubývaly a ubývaly.

Dodnes máme na ledničce vystavenou poznámku od skvělého gastroenterologa Ladislava Kužely z Plavkové výzvy, aby nám neustále připomínala, že nemáme zapomínat : Týdně sníst minimálně 40 druhů rostlinné stravy!
hiit cvičení doma

leden 2023

cvičení doma s činkami

červen 2023

Pokud bys měla zhodnotit výzvu, ať už novoroční, nebo plavkovou, je podle tebe vhodná pro každého? Začátečníka či pokročilého? 😊

Já jsem se na začátku PROMĚNY považovala za takového pokročilého začátečníka, jelikož jsem neměla téměř žádnou kondičku a mnoho cviků mi s počátečními kily moc nešlo. Ale i navzdory všemu jsem většinou zvolila těžší cvičení, které mě motivovalo se každým dnem zlepšovat.

Samozřejmě, že když jsem měla krizi nebo těžší den, tak jsem zvolila lehčí verzi cvičení. Proto si myslím, že výzvy jsou tak promakaně udělané, že jsou vhodné pro každého. Můžete si zvolit, jestli chcete cvičit lehčí nebo těžší verzi cvičení, nebo dokonce můžete zvolit cvičení bez skákání, pokud s nimi máte během cvičení problém. I když věřím, že všichni makači jako já si většinou zvolí tu těžší verzi cvičení.

Protože není nad ten skvělý pocit, když se po cvičení přímo dojmeš k slzám z hrdosti sama na sebe, že jsi to dala! Ano, přesně toto se mi stávalo v druhé půlce PROMĚNY, plakala jsem po cvičení, protože jsem byla šťastná a plná hrdosti sama na sebe.

silové cvičení doma

červen 2023

cvičení doma ženy

červen 2023

Nastala u tebe situace, kdy jsi nezvládala pokračovat nebo ti cvičení zkomplikovala nemoc či jiná situace? Jak jsi to řešila a vytrvala?

Samozřejmě, že nastaly i těžší chvíle. Cvičení mi ze začátku komplikovala častá bolest břicha (spojená s trávicími problémy), potom přišly nemoci. Moje tělo se první čtyři měsíce jako by přímo čistilo. Střídaly se dny, kdy mi bylo fajn, se dny, kdy jsem si zapínala cvičení s jakousi nechutí – ale ten odpor nebo nechtění (vzdávání se) vždy přešel po rozcvičce. Vždy.

Až když jsem si tento bod zlomu uvědomila, že každý těžký den nebo jakékoliv vzdávání se přejde po rozcvičce – začalo být pro mě cvičení větší samozřejmostí a radostí.

Poslední těžkou hnisavou angínu, kvůli které jsem více než týden vůbec necvičila, jsem měla v půlce dubna, a když jsem se vyléčila, tak už začínala plavková výzva. Tu jsem cvičila jako znovuzrozená. Plavková výzva pro mě byla výbuchem energie a radosti a mnohokrát i slz dojetí, jak jsem zmínila výše. A musím ještě podotknout, že od toho dubna jsem už do konce roku nebyla ani jednou nemocná, moje tělo zabojovalo a vyčistilo se. Stačilo vytrvat.

hubnutí

březen 2023

Pokud bys měla na závěr porovnat Ivku ze začátku roku, když začínala novoroční výzva, a teď? Co je jinak? 😊 Co se změnilo a jak to všechno nastartovalo tvoje nové já? 😊

Ivka ze začátku roku byla nesebevědomá hromádka plná zdravotních problémů a depresí, z nichž se neuměla vymotat. Změnil se hlavně můj pohled sama na sebe, protože první odvážný krok, za který jsem na sebe byla hrdá, bylo právě přihlášení se do projektu PROMĚNY.

Druhý krok, za který jsem na sebe byla hrdá, byla moje vytrvalost a odhodlanost, se kterými jsem celou proměnu absolvovala.

A v posledním – třetím kroku se objevila ta spokojená jiskra v mých očích a neustálý úsměv na rtech.

Jak říká můj ředitel v práci „Ivko, z tebe jde neskutečný klid a štěstí, s tebou je radost pracovat.” A přesně toto jsem chtěla. Aby mě přesně takto vnímalo moje blízké okolí a aby jsem se ve svém těle cítila opravdu dobře.

Dokonce jsem se ve svém těle cítila až tak dobře, že hned měsíc po skončení PROMĚNY ve mně vznikl nový život a to je to opravdové kouzlo spokojeného a zdravého těla, za které budu Fitshakeru vděčná už do konce života.
cvičení

červen 2023

NOVOROČNÍ VÝZVU jsme už odstartovali, ale stále ji stíháš🤩!

Čeká na tebe nejen nadílka nových tréninků, ale i motivační a stravovací rozhovory s odborníky. Tato výzva tě ihned od začátku roku pořádně nakopne a rozpumpuje tvoji energii. Začni si plnit svůj sen o zdravém těle hned na začátku roku .😊👇

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.