Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Jak dotáhnout lednová předsevzetí do cíle?

předsavzetí

Každý leden bývá plný motivace, která celkem často vzniká i z určité nespokojenosti. Přejdou svátky a máš pocit, že jsi to během volna, svátků pokazila. Snědla jsi možná víc než obvykle nebo něco jiného než běžně a to mohlo mít za následek zvýšení tělesné hmotnosti a nespokojenost sama se sebou, z níž vyplynula motivace změnit to a něco s tím udělat.

Cíle a cesta k nim

Máš cíl a cesta k němu sice není procházka růžovým sadem, ale pomoct ti může, když budeš mít ve věcech pořádek. Když budeš mít systém.

Hubnutí je spojením tří oblastí. Patří sem: 1. strava, 2. pohyb a 3. myšlení.

Co můžeš udělat už dnes ve svojí stravě, se svým tréninkem a myšlením pro to, aby ses víc přiblížila ke svému cíli? Polož si tuto otázku každý den, ale nezůstaň jen při odpovědi. Tuto odpověď i okamžitě zaveď do praxe a zrealizuj to, co tě k cílům přiblíží.

jak hubnout

Překážky a závazek

Na cestě k cílům zažiješ i překážky. S některými počítáš už teď a některé tě hodně překvapí a nikdy by tě ani nenapadly. Ale i ty mají své místo a otestují tvoji vůli a úroveň toho, jak moc to chceš.

Je skvělé mít i vůči někomu závazek. V případě, že ti něco nevyjde podle představ nebo budeš mít pocit, že to nemá smysl, může tě tato osoba podržet a být tak tvým můstkem na cestě k cíli. Ať už to bude někdo známý, komu důvěřuješ, nebo trenér – je to na tobě, vyber si někoho.

jak se motivovat

Občasná selhání

Nauč se odpustit si. Občasná selhání jsou na místě a jsou normální. Všichni to zažíváme, jen ne každý si to přizná. Chceme vypadat dokonale před ostatními, tak to radši skryjeme a nemluvíme o tom. Nestyď se za to.

Pouč se ze selhání, ale HLAVNĚ pokračuj dál. Nevykašli se na to.

Jasně, lehčí cesta je zahodit tuto příležitost a vymluvit se na něco, ale to dokážeme všichni. Ty buď vynalézavá, taková, která si vždy najde cestičku ven z téhle šlamastyky a dokáže, že to jde.

novoroční předsevzetí

Vítězství

Potom si můžeš užívat plody své práce a každičké malé vítězství, které zažiješ. To je tvoje odměna. Když se naučíš radovat z maličkostí, z každého malého zlepšení, věř, že za rohem na tebe budou čekat velké věci. Přeju ti to. 😉

předsevzetí na nový rok

Držíme ti palce, aby se i tvoje cíle dostaly do vítězného konce! 😊

Jestli je tvým cílem hubnout, pravidelně cvičit, zpevnit tělo nebo zlepšit kondičku, pojď na sobě makat společně s námi v našem online fitku.

cvičení doma
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor ve Fitshakeru

Jmenuji se Matúš Špirko a věřím, že mým životním posláním je pomáhat lidem trpícím nadváhou a obezitou. Trénuji lidi už víc než 10 let a v tomto povolání jsem se našel. Naplňuje mě, když vidím, že dokážu lidi pozitivně ovlivnit. Hubnutí vnímám na úrovni tří oblastí: pohybu, stravy a myšlení. Hubnutí je komplexní proces, a proto chci změnit vnímání tohoto procesu mezi širokou veřejností a ulehčit tak lidem jejich cestu za dosažením svých cílů.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.