Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Jak najít svoji motivaci a vytrvat? Unikátní motivační videa s neuropsychologem Robertem Krausem

novoroční výzva

Věděla jsi o tom, že lidský mozek se pod vlivem pohybu mění? Že když se budeme pravidelně hýbat, nebude to prospěšné jen pro naše tělo, ale profitovat z toho bude i mysl? Když si například chceme něco lépe zapamatovat, může nám pomoct, když se budeme hýbat. Skvěle to funguje například při učení. O důvod víc, proč se zapojit do novoroční výzvy, nemyslíš? 😊

Aby tvoje motivace skutečně vydržela...

Nechceš se zapojit do výzvy, protože se bojíš, že tvoje odhodlání rychle vyhasne? Že ztratíš motivaci ještě dřív, než pořádně začneš? Víme, jak je motivace na tvé cestě za zdravějším JÁ důležitá, proto jsme do této výzvy zařadili i speciální motivační videa. Každý týden budeš mít v kalendáři naplánovaný den, kdy se budeš vzdělávat a budeme tě inspirovat. Abys vytrvala, nevzdala to a našla jsi v životě víc spokojenosti a nadšení. A možná i lépe poznala sebe sama. 😊

cvičebný plán

Setkávat se budeš s uznávaným odborníkem dr. Krausem

Těmito videy tě bude provázet jeden z nejznámějších neuropsychologů PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBA, který ve své praxi pomohl už tisícům lidí. Znát ho můžeš i z televize nebo rádia anebo ze sociálních sítí. Tvrdí, že úspěch ho neučinil šťastným, ale štěstí ho učinilo úspěšným. A prostřednictvím série unikátních videí ti prozradí něco o lidském mozku, ale odhalí ti i praktické tipy, díky nimž můžeš krůček po krůčku změnit svoje návyky a dostat se tak ke svým vytouženým cílům.

Krause

Co všechno tě v motivačních videích čeká?

Připravili jsme pro tebe 7 videí, plných zajímavých informací a inspirativních myšlenek. Aby tvoje cesta opravdu stála za to a ty bys po skončení výzvy byla silnější, spokojenější a odhodlanější. Podívej se, jaká témata tě u nás během výzvy čekají:

1. Sport a jeho benefity pro mozek

Co se děje s naším mozkem při sportovní aktivitě? Jak pro nás může být pohyb prospěšný? V úvodním videu se dozvíš nejen to, jak změnu učinit, ale i to, jak ji udržet.

Podívej se na ukázku, na co se můžeš těšit:

2. Co je důležitější než cíl?

Jestli chceme učinit změnu, je důležité mít motivaci a cíl, ke kterému kráčíme. Ale je ještě něco podstatnějšího než samotný cíl a k tomu se dostaneme v tomto videu.

Kousek z něj ti přinášíme už teď:

3. Regenerace a její potenciál pro mysl

Spánek a regenerace je pro naše tělo nesmírně důležitá, i přesto jim však mnoho z nás nepřipisuje velký význam a odsouváme je na vedlejší kolej. Ale čas na odpočinek bychom si měli vědomě vytvářet, aby naše tělo fungovalo tak, jak má. I náš mozek regeneruje během spánku, proto mu věnujme patřičnou pozornost.

Koukni se na ukázku z tohoto videa, v níž se o tomto tématu dozvíš o něco víc:

4. Vnitřní kritik a ego jako naše vlastní překážky růstu

To, jakou řečí si sami se sebou povídáme, je nesmírně důležité. A jestli jsi k sobě často tvrdá a častuješ se nelichotivými výrazy, nejsi v tom sama. Jen ty jediná s tím však můžeš něco udělat. Protože platí, že kvalita našeho vnitřního rozhovoru určuje i kvalitu našeho života.

Dr. Krause říká, že v životě chyby neděláme. Pusť si kousíček z tohoto zajímavého videa:

5. Asertivní komunikace jako cesta sebelásky

Často vnímáme sebe sama na základě toho, jak se na nás dívají ostatní. Měli bychom si však uvědomit, že každý z nás na svět nahlíží jinak a jen my sami jsme odpovědní za to, jaký vztah máme sami se sebou. A nemusíme být tací, za jakých nás mají druzí. Vyslechni si slova dr. Krauseho:

6. Zaneprázdněnost není produktivita

Slyšela jsi už následovnou myšlenku? „Když chceme začít stíhat, měli bychom přestat pospíchat.“ Lidé mají často pocit, že když zpomalí, nedosáhnou svých cílů. Ale opak je pravdou. Právě když zpomalíme, náš mozek nám nabídne překvapivé nápady. Malou ochutnávku najdeš v této ukázce:

7. Emoce – umíme s nimi vědomě pracovat?

Asi každý z nás zná situaci, kdy ho převálcovaly vlastní emoce. Někdy je náročné jim porozumět a ještě těžší je projevit je tak, aby došlo k porozumění na obou stranách. V tomto videu se ti v tom však pokusíme pomoct a posvítíme si na toto téma. Na kousek z videa se můžeš podívat i teď:

Kompletní videa a obrovskou dávku inspirace najdeš přímo v Novoroční výzvě 2024. Bude to parádní jízda, to ti slibujeme. Startujeme už 8. ledna. Přidej se k tisícům odhodlaných žen i ty a nastartuj svoji proměnu. Velmi rádi tě v tom podpoříme. 😊

Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktorka ve Fitshakeru

Miluju poctivé věci, nechávám se inspirovat šikovnými lidmi a bavím se knížkami, vařením a dalšími maličkostmi, které přináší každý den. Dělám věci, které mi přinášejí radost a ty zbylé omezuju na minimum. Jsem velký fanoušek dobrého jídla, kvalitních potravin, pozitivního myšlení a všeho zdravého. A myšlenky z těchto oblastí s vámi budu ráda sdílet.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.