Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Jak si splnit svoje sny a cíle? Kde hledat motivaci?

motivace

Říká se, že motivace je základ. Ale co lidi skutečně motivuje?

Každého motivuje něco jiného, ale základ máme všichni stejný, a tím je představa. Pokud si představuješ svůj cíl, tak právě tato představa tě dokáže nadchnout. A přesně toto nadchnutí je vlastně takový IMPULS a tímto impulsem spouštíme motivaci člověka.

Je to až směšně jednoduché, ale ve skutečnosti to fakt funguje. Hodně lidí se diví, když se mezi nimi nachází člověk, který je schopný dosahovat svých cílů. Který nemá problém ráno vstát, být plný energie a s nadšením vykročit vpřed do nového dne a všechnu svoji energii využívá právě na to, aby si plnil svoje sny.

sny

Odkud bere tento člověk ENERGII?

Právě představivost, vize, sny a myšlenky tohoto člověka jsou jeho vlastním motorem. Je to energie, která je v podstatě nevyčerpatelná. Je to něco, s čím můžeš pracovat, co ti dodá tolik energie jako žádná jiná strava. Je to doslova a do písmene vnitřní energie, takzvaný generátor, který můžeš používat celý svůj život. Který můžeš dokonce vylepšovat a zefektivňovat. Je to jen na tobě, jestli se rozhodneš a začneš využívat tento princip a začneš si každý den představovat svoje cíle a sny.

Tuto techniku můžeš využívat kdykoliv a kdekoliv a je úplně zdarma. Je dostupná a k dispozici absolutně pro všechny. Stačí jen začít snít, věřit v tyto sny a vize a pravidelně to trénovat. Takže když si je budeš ve svojí hlavě představovat, neustále přemítat a tuto představu skutečně i prožiješ, budeš v ni věřit a budeš ji prožívat takovým způsobem, jako kdyby už byla realitou, tak toho skutečně i dosáhneš. Protože podle toho začneš žít a dělat věci, které tě k tomu přiblíží.

motivace

Můžeš to aplikovat na jakoukoliv oblast svého života, ať už jde o hubnutí, nebo jde o vztahy, rodinu, finance, práci, cokoliv. Prostě tvoje vize se stanou realitou, pokud si budeš pravidelně vizualizovat svoje sny. Co je ale důležitější, tyto vize potom potřebuješ přeměnit i do praxe. A takto se vlastně tvoje sny zhmotní. Potřebuješ dennodenně pracovat na svých snech a přibližovat se k nim.

V podstatě potřebuješ udělat každý den maličký krůček, který tě ke splnění tvých snů dovede. Takže odteď vždy, když budeš mít chvilku čas, ať už během cesty do práce, nebo když někde sedíš a na něco čekáš, nebo těsně před spaním, když usínáš, nebo ještě lépe hned ráno, když vstaneš, si představ svoje sny, uvěř v ně a začni den tak, že uděláš aspoň jednu maličkost, která ti tvůj sen postupně naplní. ;-)

Přeju ti mnoho úspěchů!

Je tvým snem zhubnout, formovat postavu, začít se lépe stravovat a pravidelně se hýbat, cítit se ve svém těle víc fit a být zdravá? Tak se přidej k nám a cvič v pohodlí domova v našem online fitku Fitshaker.cz. Můžeš si vybrat, jestli budeš cvičit jógu, pilates, TABATU, HIIT apod.

cvičení na doma pro ženy
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor ve Fitshakeru

Jmenuji se Matúš Špirko a věřím, že mým životním posláním je pomáhat lidem trpícím nadváhou a obezitou. Trénuji lidi už víc než 10 let a v tomto povolání jsem se našel. Naplňuje mě, když vidím, že dokážu lidi pozitivně ovlivnit. Hubnutí vnímám na úrovni tří oblastí: pohybu, stravy a myšlení. Hubnutí je komplexní proces, a proto chci změnit vnímání tohoto procesu mezi širokou veřejností a ulehčit tak lidem jejich cestu za dosažením svých cílů.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.