Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Proměny
Fitshaker podcasty
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Janka (–15,3 kg) „Společně s Fitshakerem jsem zhubla 15 kg.“

účiné hubnutí

Máme pro tebe velmi očekávaný rozhovor 😊 – s absolutní vítězkou Výzvy do plavek 2021. Jance se podařila neuvěřitelná proměna a vypadá úplně skvěle. A protože tě čeká dlouhé a skvělé počtení, nebudeme tě napínat, aby ses do toho mohla hned pustit. 😊

Janko, na začátek Vám chci ze srdce pogratulovat k vítězství ve Výzvě do plavek 2021. Jste zaslouženě naší absolutní vítězkou. Jaký to byl pocit, když jste si četla e-mail od kolegyňky Tinky o tom, že právě Vy jste naše vítězka?

Moc děkuju, je to pro mě čest. Popravdě, mail jsem si četla ještě ne úplně probuzená, první káva byla v nedohlednu a děti plné života. Když jsem uviděla mail od vás, že vyhrávám, říkám si: super, to je paráda, nějaká výhra na mě přece jen zbyla. Až když jsem mail rozklikla, zjistila jsem, jaká výhra to byla. Prý absolutní vítěz, tak si říkám, to bude buď omyl, nebo tenhle mail posílají každému. Seriózně jsem tomu nevěřila, fakt. Vždyť tam byly určitě i lepší a úspěšnější holky než já.

Ale za chvíli jsem si uvědomila, že jestli jsem to opravdu vyhrála, máme se s mužem a dětmi na co těšit. Vždyť takovýhle pobyt člověk nevyhrává každý den. Radovala jsem se moc, vždyť kdo by neměl radost, asi jenom blázen.

Jak jste se o výzvě dozvěděla a proč jste se rozhodla strávit s námi tolik týdnů cvičením?

O výzvě a celkově o Fitshakeru jsem se dozvěděla opravdu úplnou náhodou. Po porodu jsem chtěla shodit nějaká ta kila a hledala jsem cvičení nebo programy, kde vám to už někdo „naordinuje“.

Ze začátku jsem našla nějaká videa na YouTube, ale to jsem si každý den musela hledat něco jiného v té hromadě videí, vždyť nemůžu celý týden cvičit jenom ruce, další břicho atd. Prostě mě trošku zdržovalo to hledání a později už to bylo trochu otravné.

Až jsem po krátkém pátrání narazila na Fitshaker. A když jsem zjistila, jak to máte nastavené, jak vlastně fungujete, že člověku stačí zaplatit necelých 10 euro za měsíc a má cvičení na každý den v měsíci fakt na míru, tak si říkám, že nic lepšího už určitě nenajdu. Ať mi někdo najde fitko s měsíční permanentkou za 10 euro.

Po chvíli jsem zjistila, že se chystá plavková výzva, říkám si: super, zhubnout chci a když přitom ještě něco vyhraju, bude to paráda. Je pravda, že jsem cvičila už asi necelý měsíc před ní. Hrozně jsem se těšila, byla to pro mě výzva v pravém slova smyslu. 😊 I když jsem už na začátku věděla, že zhubnu určitě, ale o této výhře jsem ani nesnila. 😊

Jaký byl výsledek Vaší snahy? Kolik kilo se Vám podařilo zhubnout?

S výsledek svého snažení jsem velice spokojená, resp. jsem dosáhla váhy, kterou jsem si dala ještě před výzvou. Takže spokojená jsem moc. 😊

Moje váha před výzvou byla 81,3 kg, nikdy jsem tolik nevážila, moje optimální váha ještě před prvním porodem byla dlouhá léta 66 kg, což je na moji výšku 184 cm celkem fajn. Ale teď můžu říct, že jsem jí dosáhla znovu.

Po skončení výzvy jsem vážila 68 nebo 69 kg, už si přesně nepamatuju, teď aktuálně vážím 66 kg. Takže jsem společně s Fitshakerem zhubla víc než 15 kg. 😊

Když mám říct pravdu, ze začátku to bylo trošku i trápení, protože hýbat se s 15 kily navíc není při určitých cvicích sranda. To je jako kdybych teď dělala dřepy s naší 16kilovou dcerou, asi bych to zvládla, ale těch dřepů by nebylo moc. 😊 S odstupem času se však z cvičení stal příjemný zvyk, těšila jsem se na každé cvičení, ať bylo náročné, nebo jednodušší.

jak na hubnutí

foceno v dubnu 2021, pohled zepředu

rychle zhubnout

foceno v dubnu 2021, pohled zezadu

Při pohledu na fotku z Vaší proměny je víc než jasné, že se Vám nezměnila jen postava, ale i výraz ve tváři. Jak se ve svém novém já cítíte?

Cítím se úplně super. Asi nikoho nepřekvapím, když řeknu, že se cítím mnohem lehčí. 😄 Ale je to tak, cítím to, hlavně když jdu každý den po schodech, protože bydlíme ve vícepodlažním rodinném domě a dost se nachodím.

Samozřejmě, že ten úbytek váhy cítím, a jsem ráda, protože vím, jak těžko se mi na začátku cvičilo. Opravdu banální cviky a já jsem byla hotová už při 20sekundovém jumping jacku a musela jsem nějakou dobu oddychovat. Teď tento cvik miluju. V jednoduchosti je krása, nebo ne? Takový jednoduchý cvik a kolik kalorií jde pryč.

Cítím se mladší a ten pocit, když se konečně vejdete do svých oblíbených šatů, je k nezaplacení.

Já šaty miluju. Šaty, sukně, to je moje. Nedávno jsem byla s mojí nejkou na túře, prostě dámská jízda, a mezitím jsme se setkaly i s její kámoškou, kterou jsem neznala. Poznaly jsme se až na místě a když jsem té kámošce zmínila, že mám 2 děti, nejdřív byla jako opařená, jako bych řekla něco nevhodného, ale potom z ní vylezlo: jak to, že máš tak super postavu po dvou dětech? Nechlubím se, ale bylo to pro mě takové uznání. Taková tichá pochvala.

Manžel říká, že vypadám ještě hubenější než před svatbou. Nevím, jestli to myslí opravdu vážně, nebo se mu to jen zdá. V každém případě já jsem se svojí postavou momentálně spokojená. Oblast břicha je sice trošku problémovější, ale po 2 dětech si myslím, že jsem na tom dobře. A i kdybych měla nevím jaké povislé břicho, nějak extra mě to netankuje, dát život dvěma dětem je takový zázrak, že až. A mrzí mě, že má hodně žen problém se sebepřijetím, s tím, jak vypadají po porodu. Že teď jsem přibrala a už tak budu vypadat navěky. Jednak to nemusí být pravda a jednak dát život dítěti a následně se o něj umět postarat je něco, co nedokáže každý. A já si dovolím říct, že ne každá žena dokáže být matkou. Spát 4 hodiny denně a následně normálně fungovat 20 hodin, to zvládne jenom terminátor. Dovolím si říct, že takový terminátor jsem i já. 😄

jak rychle zhubnout

Upravila jste i stravu? Pokud ano, jak? Líbila se Vám i naše stravovací videa?

Jak se říká, strava je klíčová. Když chce někdo hubnout, měl by ji patřičně upravit. V mém případě to nebylo jinak.

Ale v první řadě je nutné zmínit, že když jsem začala cvičit, nejmladšího syna jsem ještě kojila, což se však po krátké době změnilo, protože syn se od mléka sám odstavil a já jsem mohla bez výčitek svědomí upravit stravu tak, aby bylo přijatých kalorií dost jen pro mě. Protože během kojení jsem toho jedla hodně a často jen proto, abych měla dost mléka pro syna.

Ale období kojení pominulo a kalorií přijímám tak akorát pro sebe. Začala jsem jíst hodně bílkovin, víc zeleniny, sacharidů, luštěnin... Začala jsem hledat stále zdravější varianty tradičních jídel, které jsem dosud dělala. Kvůli mně samotné, ale hlavně kvůli dětem a manželovi. Už mi nechutnají smažená jídla jako kdysi. Začala jsem jíst menší porce a častěji. Nikdy jsem si jídlo nevážila ani nesledovala, jak často jím, ani nic podobného, prostě jsem se řídila zdravým selským rozumem.

Když jsou jednou bílkoviny dobré pro regeneraci svalů po nějaké námaze, resp. cvičení, dám si nějaký tvaroh po cvičení a taky sacharidy, ale to neznamená, že si jich teď mám dát plnou misku. Sice to je zdravé a momentálně pro moje tělo prospěšné, ale všeho moc škodí. Takže cizrna jako luštěnina je super potravina, zdravá a chutná, ale nebudu si ji dávat každý večer k televizi jako popcorn a nebudu si myslet, že z toho nepřiberu, protože „vždyť to je zdravé“. Takže strava je klíčová. 🙂

Na nedělní videa o stravování, musím se přiznat, jsem se dívala jen občas. Při tom všem jsem začala s kváskováním. Peču pro nás domácí kváskový chleba, pečivo. Je mojí velkou vášní dokázat si upéct doma chleba a neporovnatelně zdravější než ten z obchodu. Je to pro mě takový malý zázrak. A ten pocit, že jste pro svoji rodinu zajistili to nejzákladnější, je k nezaplacení.

Jestli to můžu zmínit, vděčím za to svojí nejlepší kamarádce, která mi o tom řekla víc, a také Naty Žúrekové Štefkové, profesionálce v kváskování, která je taky správcem stránky kvaskovanie.sk. Nechci nikomu dělat reklamu, jen posunout osvětu o kváskování dál, pokud se mi to podaří. Jestli to není vhodné, vyhoďte to, ale potěšilo by mě, kdyby to tam bylo. 🙂

jak nejrychleji zhubnout

Cvičila jste pravidelně každý den? Jak jste zvládala cvičení, rodinu, domácnost? Našla jste si pokaždé čas na svoji půlhodinku?

Sice jsem se těšila na každé cvičení, ale ne každý den se mi podařilo cvičit. Máme 2 malé děti, rekonstruujeme dům, manžel chodí domů až večer a taky chce být i s námi i udělat něco okolo domu. Když přišli nějací řemeslníci, samozřejmě bylo potřebné postarat se i o ně, uvařit jim a tak, takže uvařit a postarat se o děti, uvařit a postarat se o řemeslníky, sem tam ještě domácnost a někde v nedohlednu moje cvičení s Fitshakerem.

Některé dny běží tak rychle, že se poprvé zastavím až večer, když děti usnou, a to už bych si ráda oddechla i já, takže bylo období, kdy jsem necvičila i týden v kuse, ale to byl opravdu náročný týden na to, najít si čas a sílu cvičit. Ale potom zase přišlo období deště, kdy se venku, resp. okolo domu nic nedělalo, a tehdy jsem cvičila i víckrát za den. 😄 Období dešťů mám ráda 😄 stejně jako zimu jako roční období, kdy je venku cítit útlum a venkovní práce mají stopku, proto se i těším na následující zimu, že budu mít víc času pro sebe. 🙂

Motivace a podpora je velmi důležitá, kdo podporoval Vás? Máte v okolí lidi, které byste tady chtěla zmínit? Takové, kteří při Vás stáli a podrželi Vás, kdykoliv to situace potřebovala?

Mojí největší oporou byl a stále je můj manžel. Od začátku věřil, že to dokážu, a stále mě podporoval, pomáhal mi najít si na cvičení čas, vzal děti, když to bylo potřeba. Sice mě občas pokoušel v 10 večer domácí slaninou, ale nevyšlo mu to. 😄

On má totiž velmi rád takovéhle noční pojídání a vůbec to na něm není vidět. To je jako kdyby vám řekli, že Matej Olejár po nocích vyjídá slaninu z lednice, asi byste tomu nevěřili. No a můj muž to samé, postava atleta a v noci slanina s cibulí na prkýnku. Řekněte mi, jak je tohle možné. 😄

V každém případě on je mojí největší oporou ve všem. A ještě musím zmínit svoji nejlepší kámošku, která taky věděla, že to dokážu. Sice nás dělí víc než 450 km, a to bydlíme v jednom státu, ale ona taky věděla, že to dám, a držela mi palce.

Jak byste popsala Fitshaker? Přirostli jsme Vám aspoň trochu k srdci? Byla jste s námi spokojená? 😊

Lhala bych, kdybych řekla, že ne. Pro mě jste už jako rodina. Vždyť uznejte, od dubna, pokud si dobře pamatuju, si každý den (podle možností) otevřu Fitshaker, pustím půlhodinové video, někdy i víc videí, cvičím s vámi, motivujete mě už pár měsíců, bavíte, formujete osobnost, disciplínu... Vidíme se prostřednictvím videí každý den.

Mně jste přirostli k srdci určitě a jsem za to ráda. Pro mě se z cvičení stal příjemný zvyk. Jednoduše vím, že když ráno vstanu, mezi prvními věcmi myslím i na cvičení, jestli si na něj dnes najdu čas, a když ne, nejsem z toho zklamaná, protože vím, že zítra to vyjde. Jako když víte, že rodinu tady máte stále a můžete se na ni spolehnout každý den, víte, že tady pro vás bude.

jak zhubnout co nejrychleji

Prozradíte nám, jaké fitness plány máte do budoucna? Plánujete i nadále cvičit?

Prvotně mi šlo jen o hubnutí, shození pár nadbytečných kil, ale teď, po výzvě, když už mám svoji váhu zpátky, bych se ráda orientovala na nabrání svalové hmoty. Nic extrémního, nemyslím tím žádné soutěže v bikini fitness, nic takového. Ani žádné proteiny v prášku, jak by se někdo možná domníval, to vůbec nepodporuju. Jde mi o přirozenou cestu, zdravý životní styl.

Takže na otázku, jestli s vámi plánuju cvičit i do budoucna, je odpověď víc než jasná. 😊 Samozřejmě že ano, ale možná časem přesedlám na silový trénink, těžší váhu, kdo ví, jen si s tou myšlenkou pohrávám.

Na závěr Vám chceme ještě jednou pogratulovat a zeptat se, jestli byste se s námi do tohohle „Fitshaker kolotoče“ pustila znovu. 😊

Jednoznačně ano. 😊 Ale kila, která jsem měla před výzvou, si už zpátky nepřeju. 😄

I ty dokážeš zhubnout a začít žít zdravým životním stylem. Vyzkoušej to s námi – jen za 9,90 € měsíčně máš přístup ke všem našim programům a cvičebním videím, zároveň i k videím o stravě, archivu. Můžeš cvičit, co chceš, kdy chceš, kolik chceš. Vyzkoušet můžeš taky Novoroční výzvu 2023:

jak efektivně zhubnout
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.