Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Fitshaker podcasty
Hubnutí
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Veronika (–17,5 kg): „Už se nestydím postavit se před zrcadlo v plavkách.“

jak rychle zhubnout za 3 dny

Dnes tě čeká další úžasný příběh naší fitshakeračky Veroniky. 😊 Čím vším si prošla? Jak se naučila pravidelně stravovat a i to, jaké výsledky jí snaha přinesla, si můžeš přečíst hned teď. 😊

Veroniko, Vaše proměna začala už dřív. Kdy jste se rozhodla začít cvičit a tím změnit i svou postavu? 😊

Jako malá jsem nikdy nebyla hubená holčička. Musela jsem si dávat pozor, kolik čeho sním. Sem tam jsem chtěla zhubnout pomocí diety, ale nikdy jsem to nedotáhla. Cvičení jsem tenkrát nezařazovala.

Během druhého těhotenství a hlavně po něm jsem začala víc a víc přibírat. Až jsem se v říjnu 2018 dostala na váhu 88,3 kg. Tehdy už jsem si řekla:

A UŽ DOST! Už jsem se nechtěla přiblížit k 90 kg.

A co je hlavní, začala jsem lenivět, byla jsem víc a častěji mrzutá, každá maličkost mě dokázala rozčílit. Často mě bolela hlava.

Abych se nějak nakopla, začala jsem 28denní detoxikační metodou podle Antonie Mačingové. A zhubla jsem prvních 7 kilo. To mě motivovalo víc. Když jsem s touto metodou přestala, váhu jsem si sice udržela, ale nebyla jsem sama se sebou spokojená. A když hmotnost začala stoupat, zase jsem držela tu její metodu. A tak to kolísalo. Neříkám, že její recepty byly špatné, některé vařím doteď, protože mi chutnají a jsou jednoduché, ale pochopila jsem, že to není moje cesta.

Až vloni v září jsem si večer u usínajícího syna uvědomila, že držím v ruce mobil a prohlížím si sociální sítě místo toho, abych si zacvičila. A tak jsem do toho tehdy šla naplno. Díky úžasným holkám Peťce a Lucce z Instagramu, které dávaly výzvy a nabízely cvičení zdarma, jsem s nimi začala cvičit i já. A tak to začalo.

jak správně jíst při hubnutí

Po nějaké době a několika zhubnutých kilech jste se přidala do výzvy do plavek. Co jste od ní očekávala? Splnila Vaše očekávání?

Přihlásila jsem se do výzvy především proto, protože moje váha a míry začaly stagnovat. Postupně jsem ztrácela motivaci. Začala jsem mít strach, že do toho zase spadnu a přiberu.

Hledala jsem proto něco nového. A v tu chvíli se mi někde zobrazila výzva od Fitshakeru. Řekla jsem si, že do toho půjdu, že to zkusím i já. Chtěla jsem se především nakopnout a fascinovali mě trenéři plní optimismu a energie.

Moje očekávání, že mě to začne bavit a vrátí mi to chuť do cvičení, se naplnila.

A že se váha a míry začaly hýbat, i když ne moc, pro mě bylo jako třešnička na dortu. A co mě ještě nejvíc potěšilo? Že jsem v rámci výzvy vyhrála 6měsíční fit koučing s úžasným Martinem Tothem. Protože já se jako neslyší nedokážu zaměřit na povzbuzení od trenérů Fitshakeru při cvičení, i když z nich vyzařuje ta energie. A právě Martin mě svými radami a úžasnou motivací pohání vpřed.

jak jíst zdravě a zhubnout

Užila jste si každodenní cvičení? Byl harmonogram sestavený tak, aby Vás cvičení bavilo, hubla jste, ale i stíhala regenerovat tělo pomocí jógy? 😊

Každodenní cvičení během plavkové výzvy jsem si náramně užila. Cvičení byla sestavena tak pestře, že jsem se vždy těšila na další den, co mě čeká. Některá cvičení byla těžké, ale na konci byl ten úžasný pocit, že jsem to dotáhla do konce. Někdy jsem měla pocit, hlavně s trenérkou Di a jejích ladných pohybech, že jsem nemotorná. Ale fit kouč Martin mě zase ujistil, že její úspěch v této oblasti není moje selhání, že ji mám brát jako inspiraci.

Trošku mi u jednotlivých videí chyběly titulky, co se v nich říká. Ale trenéři byli skvělí, vyzařovala z nich energie a cviky ukazovali tak, že jsem věděla, jak je mám dělat. Jen s jógou jsem se nedokázala úplně ztotožnit. Nemohla jsem prostě zavřít oči, dýchat a dělat přitom nějaký cvik, musela jsem oči stále otvírat a zavírat, abych viděla, co následuje. Neslyším totiž slova, která tam říkají. Ale to nevadí, po józe z Fitshakeru jsem si vždy prostě lehla, na takových 5 minut zavřela oči a pomalu dýchala.

cvičení na hubnutí doma

Strava je velice důležitá. Bylo to tak i u Vás? Změnila jste stravovací návyky? Co nového jste se díky nim naučila? Co jste z jídelníčku vyřadila a co jste naopak přidala? 😊

Ano, strava je opravdu důležitá. I když u nás byl a je trochu problém. Při dvou dětech, manželovi a babičce jsem se rozhodla, že si musím stravu změnit, a to tak, že si ji upravím hlavně u sebe. Zpočátku jsem se držela těch receptů, které jsem čerpala z internetu, sociálních sítí nebo z knížek. Samozřejmě ne všechny recepty mi vyhovovaly, ale o tom je cesta, hledat a najít recepty, které mi vyhovovaly a byly mému zdraví prospěšné.

Postupně jsem se naučila stravovat se 4x denně. Všichni si dáme to samé, jen já si dám menší porci, přidám víc zeleniny nebo něco na talíři vynechám.

U mě byl největší problém, že jsem mezi jídly ráda uzobávala, dojídala jsem i zbytky po synovi. S tím jsem musela přestat. Miluju sladké, ráda jsem ho jedla po večeři nebo po obědě jako dezert. Teď jsem se naučila sladké zařadit především jako svačinu nebo snídani.

A postupně jsem se naučila měnit nezdravé sladkosti za zdravější verze, až jsem byla sama překvapená, že mi to víc chutnalo.

Naučila jsem se i to, že když jdu někam s rodinou, například na koupaliště, místo toho, abych si něco kupovala v bufetu, jsem si něco přichystala. Například naposledy jsem připravila chlazené jogurtové poháry s ovocem. Bylo to úžasně osvěžující, všem to chutnalo, hlavně dětem, a zároveň jsem inspirovala ostatní, s nimiž jsme tam byli.

Babička se mi doteď směje, že jako malá jsem zelené v jídle nesnášela a teď zelenou „trávu“, jak tomu říká, mám skoro na každém talíři. 😄 A díky tomu, že jsem změnila své stravovací návyky, jsem zjistila, že může být jídlo tak pestré, chutné a oku lahodící. Ráda každé jídlo aranžuju a vždy mám potom radost, když si ho vychutnám.

Z jídelníčku jsem prakticky nic nevyřadila, jen jsem se naučila správně kombinovat nebo použít zdravější suroviny. A když jsem měla chuť na zákusek z cukrárny, radši jsem si upekla doma a použila lepší ingredience.

jak zaručeně zhubnout

Když se ohlédnete do roku 2018, jak se liší Váš pocit při pohledu do zrcadla od toho, jak se vidíte teď? 😊 Jak se Vaše pocity změnily díky Vaší proměně?

Jejda, jak jsem já ten pohled do zrcadla tenkrát nesnášela a stejně tak jsem radši fotila rodinu než sebe. Teď je to asi naopak. 😊 Ale ne, nestal se ze mě narcis, ale už se nestydím postavit se před zrcadlo i v plavkách.

jak zhubnout břišní tuk
jak rychle zhubnout za týden
jak nastartovat hubnutí
jak zhubnout viscerální tuk
A úžasné je i to, že si v obchodě vyberu to, co se mi líbí, a ne to, co mi zakryje faldíky.

A jak jsem se zaradovala, když jsem svoje oblíbené šortky po dvou letech našla v obchodě o 2 čísla menší a sedly mi jako ulité. Ten pocit je nepopsatelný. Jen se teď bojím, že vykoupím všechny obchody, protože mi „všechno“ sedí. 😄 Největší radost mám z toho, že mě přestala bolet hlava, už mě nic jen tak nerozhází, jsem plná energie, kondičku mám lepší a jsem silnější. A to, že tak působím i na děti a manžela, je pro mě nejdůležitější.

jak zhubnout za 14 dní

Zhubnout a tak změnit postavu, to nikdy nepřijde ze dne na den. Jak byste motivovala ženy, které se na tuhle cestu vydaly taky, ale mají problém vydržet?

Zhubnout je podle mě lehké, ale vydržet a formovat postavu je už těžší. Pochopila jsem, že je to běh na delší trať. Je však třeba opravdu chtít a jít si za tím. Všechno je v hlavě.

Ženám chci vzkázat, aby se nevzdávaly. Když už toho budou mít dost, ať se zamyslí a řeknou se, kde je chyba, proč se chtějí vzdát, možná to je něco, co jim nevyhovuje, je nutné hledat, co by jim víc sedělo, jak by to mohly udělat. Cesta, kterou kráčíme, není vždy rovná. Vždy se objeví nějaké překážky. A ty neslouží k tomu, abychom nad nimi naříkali. Jsou tu proto, abychom je zdolávali. A po jejich překonání jsme potom silnější.

Vyzkoušej i ty cvičení na doma. S našimi profi trenéry ti cvičení uteče raz dva a výsledky se časem dostaví:

jak zhubnout 20 kg za měsíc
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.