Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Kruhový kardio trénink, na který ti stačí prostor 1x1 m

kardio trenink

Pod kardio cvičením se většinou rozumí běh/rychlá chůze/plavání... nebo je to cvičení na specializovaných strojích ve fitness centru při určité tepové frekvenci. Dnes si však ukážeme velmi jednoduché cviky, které můžeš praktikovat i v pohodlí domova. Ptáš se, jak cvičit doma kardio? Nech se inspirovat následujícím článkem. Určitě nabereš lepší kondičku a zároveň nepotřebuješ žádné nářadí ani moc prostoru a můžeš si parádně zamakat.

Kruhový trénink

Půjde konkrétně o trénink kruhovou formou, tzn. 6 cvičení za sebou následujícím způsobem:

Pro pokročilé:

60 sekund vykonáváme daný cvik, potom je 20 sekund pauza a následuje další cvik ve stejném zatížení, tedy 60 s a potom 20 s pauza. Po odcvičení celého okruhu je 60 s pauza a celkově vykonáme 7-10 okruhů (doporučuji aplikaci interval timer, která ti bude ohlašovat začátek i konec cviku a celkově okruhu).

Pro mírně pokročilé:

40 s vykonáváme daný cvik, potom je 20 s pauza a následuje další cvik ve stejném zatížení, tedy 40 s a potom 20 s pauza. Po odcvičení celého okruhu je 90 s pauza a celkově vykonáme 5-7 okruhů (doporučuji aplikaci interval timer, která ti bude ohlašovat začátek i konec cviku a celkově okruhu).

Pro začátečníky:

30 s vykonáváme daný cvik, potom je 30 s pauza a následuje další cvik ve stejném zatížení, tedy 30 s a potom 30 s pauza. Po odcvičení celého okruhu je 120 s pauza a celkově vykonáme 3-5 okruhů (doporučuji aplikaci interval timer, která ti bude ohlašovat začátek i konec cviku a celkově okruhu).

6 cviků v kruhovém tréninku

# 1: Lifting

Stojíme na místě a snažíme se imitovat běh s tím, že kolena zvedáme co nejvýše.

kardio trénink program

# 2: Box na místě

Široký stoj rozkročný, mírně pokrčená kolena, rovná záda a střídavě boxujeme levou a pravou rukou před sebe.

hiit kardio trenink

# 3: Panák

Nohy k sobě a ruce k tělu, při odrazu jdou nohy do stran a ruce od těla nad hlavu, kde se dotknou.

hiit kardio trénink

#4: Běh na místě

Klasická imitace běhu na místě. (Snažíme se běžet na špičkách.)

fitness kardio trénink

# 5: Bruslař

Odraz na jedné noze do strany, přičemž druhá noha, která není odrazová, směřuje při dopadu za ni a ruka (té stejné strany, jako je noha, která směřuje dozadu) do strany.

kardio trénink doma

# 6: Lyžař

Mírný polovýpad, levá noha vzadu a u ní levá ruka, při mírném odrazu vystřídáme.

kruhový kardio trénink

Věřím, že se ti tento jednoduchý, ale zároveň kondičně náročný trénink líbil, a věř, že při pravidelném cvičení se ti zvětší kapacita plic, zpevní se ti postava a zároveň, což je nejhlavnější, se ti zlepší kondice 😊.

Užij si ještě plnými doušky léto a od 5. 9. se potkáme v nové výzvě Restart po létě, kde bude taky nějaké kardio cvičení:

cvičení doma pro ženy
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor ve Fitshakeru

Jmenuji se Matúš Špirko a věřím, že mým životním posláním je pomáhat lidem trpícím nadváhou a obezitou. Trénuji lidi už víc než 10 let a v tomto povolání jsem se našel. Naplňuje mě, když vidím, že dokážu lidi pozitivně ovlivnit. Hubnutí vnímám na úrovni tří oblastí: pohybu, stravy a myšlení. Hubnutí je komplexní proces, a proto chci změnit vnímání tohoto procesu mezi širokou veřejností a ulehčit tak lidem jejich cestu za dosažením svých cílů.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.