Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Mega efektivní 10minutové cvičení tabata

online cvičení

Miluju tyto minimalistické tréninky. Minimalismus je něco, co vnímám jako budoucnost. Zjednodušování, vyšší efektivita, to je to, co potřebujeme přenést do našich životů a mně je úplně jasné, že dnešní doba je o ČASE. Méně času, víc povinností nás posouvá k řešením, která nejsou časově náročná, a proto i trénink jde vymyslet tak, aby měl efekt v co nejkratším čase.

Výběrem těch nejefektivnějších cviků to půjde.

Úvod tréninku:

60 s přesun váhy v širokém postoji

Postavíš se do širokého postoje, pohledem míříš před sebe, dlaně spojíš před sebou, záda jsou rovná, s nádechem přesuneš váhu např. na pravou stranu, přičemž pravé koleno postupně skrčíš a levé naopak napneš. S výdechem se vrátíš do původní pozice a s nádechem přenášíš váhu teď na levé koleno, které skrčíš, a pravé napneš. S výdechem se vrátíš do původní pozice a takhle přenášíš váhu z jedné strany na druhou plynule bez zastavení a krásně rozcvičuješ spodní část těla.

Celé cvičení provádíš 60 sekund.

rychlé cvičení doma

60 s žebřík

Teď si rozcvičíš horní část těla a střed. Stojíš vzpřímeně, předkloníš se a dlaně položíš na zem. Postupně přes ně ručkuješ dopředu až do planku na napnutých rukou, kde vydechneš, a zpět při ručkování do stoje se snažíš postupně nadechovat.

Celé cvičení opakuješ 60 sekund.

cviky na ramena

Hlavní trénink:

1. Tabata interval 20:10, 8x, angličáky

(20 s cvičíš, 10 s odpočíváš a takhle uděláš 8 sérií angličáků. Tenhle cvik v 8 sériích ti bude trvat přesně 4 minuty.)

Stojíš vzpřímeně, připravíš si ruce před sebe, jednou nohou vykročíš směrem vzad, druhou k ní připojíš, dlaněmi se dotýkáš země, přičemž se postupně nadechuješ, spouštíš váhu svého těla k zemi (nebo uděláš klik) a s výdechem se vracíš zpátky, tj. přitáhneš k sobě nejdřív jednu nohu, potom druhou a z dřepu vyrazíš vzhůru s výskokem.

cviky na ruce

2. Tabata interval 20:10, 8x, opačné angličáky

(20 s cvičíš, 10 s odpočíváš a takhle uděláš 8 sérií opačných angličáků. Tenhle cvik v 8 sériích ti bude trvat přesně 4 minuty.)

Stojíš vzpřímeně a postupně krčíš kolena, jemně rotuješ do strany, přes kterou si pomůžeš rukou která se dotýká země, a postupně se s nádechem spouštíš na záda, natáhneš ruce, napneš nohy a s výdechem se vracíš zpět, tj. pokrčíš kolena, dlaň pomalu opíráš o zem a vyrážíš směrem vzhůru s výskokem a výdechem.

cviky na hubnutí

Tento trénink je maximálně jednoduchý, ale taky maximálně efektivní. Zapojíš v něm svaly celého těla a nebudeš na to potřebovat víc než 10 minut.

Užij si trénink a přeju ti spokojený pocit ze sebe sama po tréninku. 😊

I v našem online fitku najdeš krátke tréninky, ze kterých si můžeš vybrat, co si zacvičíš:

fitko online
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor ve Fitshakeru

Jmenuji se Matúš Špirko a věřím, že mým životním posláním je pomáhat lidem trpícím nadváhou a obezitou. Trénuji lidi už víc než 10 let a v tomto povolání jsem se našel. Naplňuje mě, když vidím, že dokážu lidi pozitivně ovlivnit. Hubnutí vnímám na úrovni tří oblastí: pohybu, stravy a myšlení. Hubnutí je komplexní proces, a proto chci změnit vnímání tohoto procesu mezi širokou veřejností a ulehčit tak lidem jejich cestu za dosažením svých cílů.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.