Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

MEGA účinné cviky na hubnutí i pro ženy

cviky na hubnuti

Existují různé metody a tréningové styly, které vedou k efektivnímu spalování tuků. Já osobně velice rád využívám hlavně cvičení, při nichž vím, že člověk zapojí velké množství svalů, a proto potřebuje vynaložit zvýšenou dávku energie na jejich vykonání, což vede ke zvýšení spálených kalorií. Přesně tento způsob bude tvojí strategií, abys zhubla něco navíc. Představuji ti perfektní tréning na hubnutí, který se skládá z 8 cviků.

# 1: Zvířecí chůze

Jdeme do pozice „na čtyřech“, přičemž kolena držíme těsně nad zemí, a v této pozici uděláme nejdřív pohyb do jedné strany, vrátíme se do počáteční pozice, potom do druhé strany, dopředu a nakonec dozadu. Takže se pohybujeme do kříže.

Celkem takto provedeme 10 opakování s tím, že po 5 si dáme 45sekundovou přestávku. Během celého cvičení dýcháme střídavě – nádech nosem a výdech ústy.

tréninkovej program na hubnutí

# 2: Hindu kliky

Půjdeme do pozice „střecha“, z níž se přesuneme směrem dolů těsně k zemi a odsud zvedáme hlavu nahoru a natahujeme břišní svaly. Z poslední zmíněné pozice se snažíme o návrat do počáteční střechy.

Celkem vykonáme alespoň 3–6 opakování. Směrem dolů do pozice „kobra“ (natažení břišních svalů) se nadechujeme a směrem zpátky vydechujeme.

cvičení na zhubnutí

# 3: Leh na záda a postavení se

Jde o technicky nejméně náročný cvik, protože se pomocí levé nebo pravé ruky potřebujeme dostat ze stoje do lehu na zádech a následně se vrátit zpět do stoje.

Celkem vykonáme alespoň 20 takových opakování. Dole provedeme nádech a nahoře výdech.

tréninkový plán na hubnutí

# 4: Dotyk ramene ve zvířecím postoji

Opět jako na začátku půjdeme do pozice na čtyřech a kolena držíme těsně nad zemí. V této pozici se snažíme vydržet a dotýkat se dlaní protilehlého ramene, takže pravá dlaň se dotkne levého ramene a potom naopak. Celkem vykonáme 30 opakování. Při každém dotyku je výdech a při návratu do pozice na čtyřech je nádech.

cviky na hubnuti

# 5: Horolezec + postavení se

Začínáme v pozici ve stoji a pomalu se přesuneme k zemi do planku na natažených rukou. Pravou nebo levou nohu pokrčíme v koleni a oběma špičkami se dotýkáme země. Teď se odrazíme (pouze nohama) a 2x je vyměníme mezi sebou. Potom se opět postavíme. Dýcháme střídavě, při každém pohybu je buď nádech nebo výdech.

Celkem vykonáme 10 opakování.

# 6: Mega kombinace

Na řadu přichází komplikovanější kombinace než předešlé, najdeme v ní až tři cviky zároveň. Začínáme ve výpadu a při odrazu vystřídáme nohy.

Potom jsme v pozici ve stoji a odsud přenášíme váhu těla do strany, do bočního výpadu. Jedno koleno je pokrčené, druhé maximálně natažené. Potom je vystřídáme a přesuneme se na druhou stranu.

tréninky na hubnutí

Nakonec se vrátíme do pozice ve stoji a provedeme výskok. U tohoto cvičení pomůže pomůcka: dolů nádech, nahoru výdech.

Celkem vykonáme 6 opakování celé kombinace.

jak hubnout

# 7: Dřepy s odrazem

Uděláme obyčejný dřep, přičemž se dole nadechneme a ze spodní pozice se odrazíme a vydechneme. Při dopadu jdeme rovnou do dalšího dřepu. Celkem vykonáme 12 opakování.

dřep a výskok

# 8: Dřepy s odrazem na jedné noze

Stejný princip jako u předcházejícího cviku, jen stačí poloviční dřep. Dole provedeme nádech a nahoře výdech.

Popsali jsme si jeden z náročnějších tréningů, který je přímo určený ke spalování co největšího množství kalorií, takže jde o velmi efektivní cvičení na hubnutí. Po absolvování celé série sleduj svoje pocity a pokud se cítíš na další sérii všech cviků, směle do toho! Ty nejlíp víš, kolik toho zvládneš, a raději udělej něco navíc než méně, aby se ti dařilo víc než kdykoliv předtím. ;-).

Jestli je tvým cílem zhubnout, spalovat tuky, ale zároveň i formovat si sexy křivky, přidej se k tisícům žen do našeho online fitka Fitshaker.cz:

Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor ve Fitshakeru

Jmenuji se Matúš Špirko a věřím, že mým životním posláním je pomáhat lidem trpícím nadváhou a obezitou. Trénuji lidi už víc než 10 let a v tomto povolání jsem se našel. Naplňuje mě, když vidím, že dokážu lidi pozitivně ovlivnit. Hubnutí vnímám na úrovni tří oblastí: pohybu, stravy a myšlení. Hubnutí je komplexní proces, a proto chci změnit vnímání tohoto procesu mezi širokou veřejností a ulehčit tak lidem jejich cestu za dosažením svých cílů.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.