Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Milan „Docentko“ Sedliak: Vliv cvičení na naše hormonální zdraví

hormonalni rovnovaha

Milan Sedliak, sportovní vědec, docent na FTVŠ Univerzity Komenského v Bratislavě, nám odborně, ale i prakticky objasnil, co jsou hormony, jak fungují a jaké dysbalance můžou nastat.

Důležitou roli sehrává cvičení/pohyb, životospráva, kvalitní spánek. „Když jste zdraví, tělo má optimální hladiny hormonů.“

Kolik a jaký druh cvičení je (týdenně) optimální pro zdraví? Cvičit i během menstruace? Co pomáhá v menopauze? Nutriční deficience ve vrcholovém sportu a její vliv na hormonální zdraví. To jsou některá ze zajímavých témat, která jsme otevřeli.

Příjemný poslech!

Kromě rozhovorů s dalšími odborníky a výživovými poradci u nás najdeš i víc než 1000 cvičebních videí s profesionálními trenéry, díky nimž si můžeš vytvořit tréninkový plán podle svých potřeb.

Pojď s námi pracovat na svojí postavě a zdraví. 💚 Už se na tebe těšíme:

cvičení doma
Fotka autora
Andrea Peniaková
Instruktorka ve Fitshakeri

Jsem instruktorka cvičení pilates, mindfulness jógy a gravid jógy v Bratislavě a online (www.fb.com/cviceniaba, IG: @andrea_mindfulflow). Jsem taky maminkou 3leté dcerky. Vést cvičení mi vždycky dávalo velký smysl, protože jsou součástí péče o svůj fyzický i duševní wellbeing. Postupem času se stále víc utvrzuju v tom, že pilates a jóga jsou úžasné nástroje k tomu, jak se cítit ve svém těle dobře, zdravě a vitálně. Ať už je to vaše primární cvičení, nebo doplněk a podpora k ostatním sportům a druhům pohybu, které děláte. Těším se na vás ve videích na Fitshakeru!

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.