Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Potřebuješ zpomalit a dopřát si čas pro sebe? Máme pro tebe výzvu!

jak uklidnit mysl

Cítíš, že jsi v neustálém kolotoči povinností a úkolů, ze kterého se ne a ne vymotat? Jen co jednu věc dokončíš, už přecházíš ke druhé a máš pocit, že stále uspokojuješ potřeby druhých a postarat se o sebe už nedokážeš? Že máš málo energie a jsi neustále unavená?

Víme, že je toho na tebe moc. Ten tlak na výkon a rychlá doba jsou nesmírně stresující. Existuje však jen jedno řešení, jak z toho ven: zastav se!

Hluboký nádech a výdech. Možná znáš starou známou, moudrou myšlenku: „Jestli máš pocit, že nestíháš, potřebuješ se zastavit.“

Blíží se konec roku a toto období pomalejšímu nastavení většinou velmi nepřeje. Ale víme, jak bys mohla tyto podzimní dny prožít ve větší pohodě a harmonii – postav sebe na první místo. Dopřej si každý den aspoň půlhodinku na dobití svých baterek. A když říkáš, že na to skutečně nemáš čas, potřebuješ to o to víc. Uvidíš, že když se postaráš o sebe, budeš se cítit spokojenější, bude to mít pozitivnější vliv i na tvoje okolí, a tento předvánoční čas si dokážeš naplno užít. 😊

meditace proti stresu

Harmonie těla a duše startuje už za pár dní

Máme už ověřeno, že na zpomalení a spojení se sebou úžasně funguje pohyb a meditace. A právě tyto 2 věci jsme spojili v naší i vaší oblíbené výzvě Harmonie těla a duše, která bude trvat 35 dní, tedy přesně 5 týdnů, během nichž tě budou čekat uvolňující i posilující cvičení jógy a pilates i příjemné hluboké meditace. Díky nim se dostaneš do svého středu a krásně si pročistíš mysl.

Setkáš se se skvělými trenérkami ze Slovenska i z ČR – Andrejkou Peniakovou, Nikol Chovancovou, Zuzkou Klingrovou i Lenkou Velínskou.
meditace uzdravení

A co je na této výzvě tak speciální? Každý týden tě bude provázet nové téma, díky kterému se pomalými krůčky dostaneme blíž ke svému spokojenějšímu JÁ. Během jednotlivých týdnů ti přineseme podnětné rozhovory s odborníky na daná témata. Ale abychom nemluvili jen obecně, pojďme se podívat, co všechno tě během harmonické výzvy vlastně čeká. Bude to fakt pecka!

1. téma – Patrícia Hrehušová: Jak si uklidit v sobě i doma

První týden se budeme věnovat úklidu. Možná jsi teď překvapená, co má tvoje spokojenost společného s uklízením. Nejde však o klasické čištění, ale o úklid prostoru, který má velký vliv na to, jak se doma cítíme a jaký život žijeme nebo chceme žít. Platí totiž, že prostor, který nás obklopuje, odráží i naše nitro, a o tom bude řeč s certifikovanou KonMari konzultantkou Paťkou Hrehušovou.

Jestli ti to zatím nedává smysl, zkus se zamyslet nad tím, že by se u tebe doma nacházely jen věci, které by ti přinášely radost. Nic jiného by tam nebylo. Nežilo by se ti spokojeněji a harmoničtěji? 😊

V rozhovoru si budeme povídat i o tom:

 • Proč je důležité uklidit si svůj domov a jak to může ovlivnit naše prožívání?
 • Působí uklízení jako forma meditace?
 • Jak probíhá proces třídění v praxi a čím při tom množství věcí začít?
 • Jak komunikovat směrem k okolí, aby nám nekupovalo zbytečnosti? (Což se může obzvlášť hodit v předvánočním období. 😊)
 • Jak pracovat s emocemi, které se při tomto procesu vyplavují?

Ukázku rozhovoru si můžeš zapnout rovnou teď:

2. téma – Janka Zemandl: Jak naše dětství formuje naše vztahy v dospělosti

V dalším týdnu si posvítíme na to, jak může naše výchova ovlivňovat to, jak se cítíme v dospělosti. Budeme si povídat s úžasnou odbornicí na dětský svět, dětskou psycholožkou PhDr. Jankou Zemandl, PhD., která se věnuje i vzdělání a poradenství pro rodiče. Díky svému empatickému a lidskému přístupu pomáhá rodičům kontaktovat se s jejich zraněními, kultivovat sebelásku vůči sobě a svým dětem a šířit osvětu o důležitosti bezpodmínečné lásky.

Když pochopíme některé svoje vzorce z minulosti, budeme lépe rozumět svým aktuálním reakcím a budeme moct skutečně převzít svůj život do vlastních rukou. Je to sice velmi náročné téma, ve kterém nemůžeme jít úplně do hloubky, ale možná tě aspoň nasměrujeme k odpovědím, které pro sebe hledáš.

Postupně se ponoříme do těchto otázek:

 • Jak ovlivňují první roky našeho života naši sebehodnotu?
 • Jak převzít zodpovědnost sám za sebe a neposlouchat rodičovský hlas?
 • Má význam řešit bolesti z dětství s rodiči i teď?
 • Jak se po tomto procesu mění náš vztah s jinými lidmi?
 • Co je to vlastně naše vnitřní dítě a jak se s ním můžeme spojit?

Kratičkou ukázku z tohoto inspirativního rozhovoru si můžeš rovnou i pustit:

3. téma – Zoltán Demján: Life balance aneb jak najít rovnováhu v životě

Ve výzvě se budeš moct setkat i s uznávaným koučem, lektorem a konzultantem Zoltánem Demjánem. Zoltán se řídí heslem: „Co nemáme, to nepotřebujeme,“ a vyhledávají ho mnozí úspěšní lidé, aby jim pomohl najít v jejich životech harmonii a rovnováhu.

Kdysi patřil k nejúspěšnějším slovenským horolezcům, který pokořil ty nejvyšší vrcholy světa. A to se mu podařilo i díky nastavení mysli. Svoje zkušenosti, ať už z toho období, nebo z toho aktuálního, kdy se věnuje koučování, ti předá v dalším rozhovoru.

Dozvíš se odpovědi i na tyto otázky:

 • Co pochopil v těžkých chvílích v horách?
 • Proč je důležité umět se v životě zastavit a dopřát si sebereflexi?
 • Jak nás můžou velké změny v životě posunout a jak se odhodlat je učinit?
 • Co pro Zoltána Demjána vlastně znamená „life balance“?
 • Jak nám může všímavost k sobě změnit život?

Na kousek z našeho povídání se můžeš podívat už teď:

4. téma – Nina Menkynová: Jak se cítit ve svém těle krásná

Většina témat, které budeme řešit, se týká našeho nitra, ale v určité míře se dotkneme i svého zevnějšku. Každá z nás se chce cítit krásná a mít ráda svoje tělo, ale někdy to může být velmi náročné. Většinou se totiž nezaměřujeme na to hezké na nás, ale spíš na svoje nedostatky. A toto nastavení zkusíme trošku změnit. 😊

Zkus si představit, co všechno pro tebe tvoje tělo udělalo, kam tě doneslo, za co mu vděčíš. Není toho málo. Nemusíš s ním být na 100 % spokojená, ale můžeš ho mít i navzdory tomu ráda.

Když ho začneme vnímat jako dar, najednou se na něj budeme dívat jinak. Víc se do tohoto tématu zahloubíme s oblíbenou lektorkou jógy, terapeutkou a koučkou Ninou Menkynovou. Nina ve své praxi ráda propojuje jógu s terapeutickou prací a hledá souvislosti mezi naším tělem, myslí a emocemi.

A společně budeme hledat odpovědi na tyto otázky:

 • Jak začít milovat sebe a svoje tělo?
 • Jakými způsoby můžeme podpořit vnitřní krásu a spokojenost?
 • Co dělat, když chceme mít krásnější vyzařování?
 • Jak je spojená naše sebeúcta s našimi nejbližšími vztahy?

Naladit se na rozhovor můžeš prostřednictvím této ukázky:

5. téma – Robert Krause: Jak zvládat stres a objevit vnitřní pohodu

Výzva končí v předvánočním období a tomu jsme přizpůsobili i poslední téma. Řeč bude o stresu, který je fenoménem této doby, a abychom se cítili spokojeně, je důležité, aby nás neovládal.

Přizvali jsme si skutečně speciálního hosta – uznávaného odborníka, neuropsychologa, kterého můžeš znáš i z různých médií – PhDr. Roberta Krauseho, PhD., MBA.

Sám tvrdí, že „úspěch ho neučinil šťastným, ale štěstí ho učinilo úspěšným.“

Dozvíš se i jeho osobní tipy, jak zůstat co nejvíc ve vnitřní pohodě a co dělá pro osobní štěstí a naplněný život. Dotkli jsme se těchto otázek:

 • Jak zvládat stres a co dělat, aby nás neovládal?
 • Jak si určit vlastní hranice a naučit se říkat ne?
 • Co nám může pomoct v předvánočním období, abychom si zachovali vnitřní pohodu?
 • Proč je důležité dát sebe na první místo?

Ukázku z tohoto hodnotného rozhovoru si můžeš vychutnat už teď:

Dopřej si vzácný čas pro sebe. Každý den aspoň chviličku. Je to velmi důležité, abychom lépe poznali sami sebe, svoje potřeby, a cítili se ve svém životě spokojeně. Harmonickou výzvu jsme sestavili pro všechny ženy, které se o sebe chtějí postarat. Nejen o svoje tělo, ale i o svoji mysl ❤️.

Zažij to s námi i ty a prožij tyto podzimní dny ve větší radosti, lásce a pohodě. 😊

harmonicka vyzva
Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktorka ve Fitshakeru

Miluju poctivé věci, nechávám se inspirovat šikovnými lidmi a bavím se knížkami, vařením a dalšími maličkostmi, které přináší každý den. Dělám věci, které mi přinášejí radost a ty zbylé omezuju na minimum. Jsem velký fanoušek dobrého jídla, kvalitních potravin, pozitivního myšlení a všeho zdravého. A myšlenky z těchto oblastí s vámi budu ráda sdílet.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.