Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Rok 2022 byl ve Fitshakeru mimo jiné plný pomáhání. Zjisti více

pomoc

Jaký byl tvůj rok 2022? Podařilo se ti uskutečnit svoje plány, splnit si některé ze snů? Děly se ti věci, při kterých sis pomyslela „mám nádherný život“?

Jaké největší překvapení jsi udělala pro někoho ze svých blízkých, kdy jsi měla přímo husí kůži od štěstí? Jistě mi dáš za pravdu, že když se něco tak trefného a speciálního podaří pro blízkou osobu vymyslet a potom zrealizovat, pak tyto momenty zůstávají v naší mysli velmi dlouho, řekla bych, že navždy 😊. Ty rozzářené oči, ústa pootevřená od překvapení a šťastný úsměv, to jsou nejhodnotnější dary.

My jsme ve Fitshakeru zažívali podobně krásné momenty, když jsme mohli díky vám pravidelně podporovat finančními dary tolik skvělých a odhodlaných lidí. Často potřebují peníze na svoje zdraví a sní o tom, co bylo naděleno nám zdravým – ať už je to zdravé tělo, možnost chodit, mluvit a být svobodní bez pomoci někoho blízkého.

I letos jsme si přáli pomoci co nejvíce lidem, udělat jejich život veselejší a barevnější, podpořit je nejen finančně, ale i naší pozorností, protože jejich osobní výzvy jsou často na celý život. A jsme nesmírně šťastní, že i letos se nám podařilo rozdat

krásnou částku 24 430 eur. Velmi ráda ti o těchto lidech napíšu víc 😊.

Z Novoroční výzvy 2022 jsme poslali částku 5 850 eur skvělé osůbce – 15leté Mariance. Pohyb pro ni není tak automatický jako pro nás, ale díky podpoře svých rodičů a super sestry dělá neskutečné pokroky. Marianka použila peníze na rehabilitační pobyt, aby se mohla posouvat a užívat si ještě více radosti se svojí rodinkou i se spolužáky.

Děkujeme, že se zapojuješ do našich výzev a i díky TOBĚ můžeme pomáhat.

Během jara jsme podpořili úžasný projekt Nový priestor pre nádej, který realizovalo OZ Svetielko nádeje pro těžce nemocné děti s onkologickými nemocemi v dětské fakultní nemocnici v Banské Bystrici.

Jsou neskutečnou oporou nejen pro nemocné děti, ale i pro jejich rodiny. Zajistili různé dispoziční úpravy a potřebné zařízení pacientských pokojů, protože mnohé děti jsou zde na dlouhodobé léčbě.

Pokud se rozhodneš je podpořit, můžeš do poznámky uvést fitshaker. Ať ve Svetielku vědí, odkud se o nich lidé dozvěděli.

Ve Výzvě do plavek 2022 naše Fitshakeračky společně zhubly krásných 676 kilogramů. Vždy jsme nadšení z úžasných proměn, které k nám přicházejí. A tyto kilogramy tradičně násobíme 5 eury a proměníme na peníze. Částkou 3 380 eur jsme podpořili Sabinku a Adámka.

Jsou to pořádně odhodlané a šikovné děti a díky těmto penězům můžou absolvovat další rehabilitace.

Sabinka trpí rozšířenou mozkovou komorou, která jí brání mluvit a radovat se z pohybu tak jako její vrstevníci. Její rodina však dělá všechno pro to, aby ji postavila na nohy, a Sabinka absolvuje pravidelné rehabilitační pobyty.

Adámek navzdory svému hendikepu žije naplno, vzdělává se, dokonce je integrovaný v klasické základní škole s pomocí asistentky a je mezi spolužáky. Řekne jen pár slov a potřebuje péči. Ale díky svojí houževnatosti a dravosti dokáže jezdit na svém speciálním kole, komunikovat a zažívat hodně radosti.

V září probíhala výzva Restart po létě 2022 a z ní jsme vyčlenili 1 800 eur pro Kristiánka.

Kristiánek je zázračné dítě s vlastním světem. Během prvního měsíce života ho 4x oživovali a lékaři mu dávali minimální šanci na přežití, ale jeho chuť žít byla tak silná, že dnes je mu už 11 let a má hodně přátel. Chodí do speciální školy, je velmi komunikativní a společenský.

Kristiánek má amputovanou část pravé dlaně i část levé nožičky a podstoupil transplantaci kůže na nožičkách a na ruce, a tak musí pravidelně absolvovat operace, protože jak roste, kůže ho stahuje. Miluje starší lidi, které rád oslovuje, a taky zvířátka, hlavně koně a psy.

Kromě našich výzev jsme každý měsíc podpořili další šikovné lidi částkou 700 euro. Máme obrovskou radost, když jim můžeme tuto zprávu oznámit a příjemně jí překvapit 😊. Je to taková lavina štěstí, která se radostí obdarované osoby znásobuje.

V LEDNU jsme finančně pomohli Markovi, který zůstal po těžkém průběhu onemocnění COVID-19 ve vážném stavu. V nemocnici strávil 4 měsíce, byl ležící pacient a potřeboval celodenní péči.

Marek úžasně zabojoval i navzdory tomu, že je to pro něj velká dřina a návrat do reality měl skutečně pořádně náročný. Hodně rehabilitoval a dnes už dokáže chodit bez hůlky, má zaměstnání a naštěstí může vést normální život. Je zázrak, co dokázal společným odhodláním a cvičením s manželkou Danielkou.

V ÚNORU peníze směřovaly pro Mamy v pohybe, o. z., protože se nám líbí, jak pomáhají maminkám nebo tatínkům samoživitelům. Je nádherné, že věnují čas a pozornost právě lidem, kteří jsou na všechno sami a někdy těžce hledají finance na běžné nákupy, kosmetiku nebo věci do domácnosti. A my jsme rádi podpořili tak pěknou myšlenku 😊.

Usměvavé Viktorce jsme poslali peníze v BŘEZNU.

Viki chodí do 8. ročníku SZŠ, je to veselé 14leté děvčátko s jedním velkým snem – chodit 😊. Věříme, že díky pravidelným rehabilitacím a její úžasné vytrvalosti svoje vysněné kroky udělá. A bude to nádherné.

V DUBNU jsme podpořili Martínka, aby si mohl pořídit nový vozík, který mu umožní lepší a pohodlnější přesuny.

Ivetka je se svým synem Martínkem parťačka už 20 let, je mu nejlepší kamarádkou, oporou a společností. Má náš velký obdiv, jak je to pozitivně naladěná osůbka. A Martínek už dnes využívá svůj nový vozík.

Věříme, že i díky němu zažije mnoho krásných zážitků a výletů.

V měsíci KVĚTNU jsme poslali platbu do OZ Oravská pomoc na jejich krásný projekt Detský sen 2022.

Děti ze znevýhodněných rodin na Oravě tak měly možnost zažít nepopsatelné zážitky na letním táboře. Oceňujeme práci a čas mladých lidí, kteří ve svém volném čase myslí na tyto děti a připravují jim nezapomenutelné zážitky v životě.

V ČERVNU směřovaly peníze Tomáškovi, malému šikulkovi, který poctivě rehabilituje. Neměl naděleno tolik zdraví jako jiné děti, ale navzdory nepříznivým diagnózám dokázal rozhýbat psychomotorický vývoj.

Držíme mu palce i v dalších pokrocích.

V horkém ČERVENCI jsme podpořili OZ Bublina v organizování úžasného tábora 12 dní štěstí.

Už v názvu je vyjádřené zřejmě všechno. Tito lidé dopřáli dětem z dětských domovů nezapomenutelné momenty, které by mělo zažít každé dítě. V létě jsme přes sociální sítě sledovali, jak se v táboře měly, a musíme tedy říci, že měly postaráno o zábavu, cvičení, dobrodružství a bezstarostné dny naplněné radostí.

SRPEN byl šťastným měsícem pro 26letého Tomáše a jeho sestru Martu, která se o něj obětavě stará už 13 let.

Tomáš má dětskou mozkovou obrnu s postižením všech 4 končetin a nutně potřeboval nový vozík. Marta ho nosí vysloveně na rukou, když ho potřebuje přesunout nebo dát do auta. Je mu k dispozici celé dny i noci, kdy ho polohuje.

Byly to slzy štěstí na obou stranách, kdy nám Marta děkovala, že i díky těmto penězům bude moci Tomáše převážet v novém vozíku.

V ZÁŘÍ jsme oznámili milou zprávu Zorce, mamince usměvavé Veroniky, která potřebuje peníze na pravidelné koupele a cvičení.

Veronice je 23 let, má Downův syndrom a autismus, a tak potřebuje hodně pozornosti a pomoci od svojí maminky. Často ji bolí nohy, má v nich záněty, a i proto potřebuje navštěvovat koupele.

V měsíci ŘÍJNU jsme poslali peníze další Veronice. Může tak ještě více rehabilitovat a zdolávat svoje další cíle.

Veronika je statečná mladá žena, která má dětskou mozkovou obrnu a je odkázáná na invalidní vozík. Ze všeho nejraději by chtěla žít jako běžné ženy.

V LISTOPADU jsme podpořili paní Libušku, jejíž střechu zničil požár a silné krupobití. Navzdory pojistce, kterou měla, pojišťovna její škodu neuznala...

Celý příběh byl smutný, protože paní Libuška věděla, že při zdravotních problémech, které v rodině mají, nebude moci opravu utáhnout sama. Všichni milujeme ten pocit, když se vrátíme do svého bytu/domu, a proto přejeme i paní Libušce, aby zažívala v domečku zase hodně radosti a bezstarostných dní.

PROSINEC je speciálně kouzelný měsíc na obdarování. Penězi jsme potěšili OZ Podaj pomoc, protože se stará o štěstí dětí.

Minulý rok například o ty, které trávily Vánoce v nemocnici. Letos udělali nádherné VÁNOCE finančně slabším rodinám. Rozdávání překvapení mnoha dětem jsme sledovali přes sociální sítě a měli jsme z toho obrovskou radost.

V tomto nádherném předvánočním čase skončila i naše Harmonická výzva 2022, ze které jste podporovali Lilien, 25letou mladou maminku roční holčičky.

Lilien má diagnostikovanou roztroušenou sklerózu a nejvíce ze všeho si přála, aby se mohla plnohodnotně postarat o svoji dcerku a nemusela opakovaně ležet v nemocnici. A tak odhodlaně podstoupila náročnou transplantaci kmenových buněk v Moskvě, absolvovala chemoterapie a teď se zotavuje.

Jelikož je léčba finančně velmi náročná, financovala ji z úvěru, který bude splácet. Lilien jsme na účet odeslali krásných 3 000 eur a přejeme jí nádherný život se svojí rodinkou. Celý příběh o Lilien najdeš v našem článku ZDE:

Za celý Fitshaker tým ti ze srdce děkuji, protože i díky tvému aktivnímu členství jsme mohli rozdělit takovouto částku do správných rukou.

Kdykoliv máš pocit, že se ti daří a máš se skvěle, pošli sem tam nějaké euro či korunu i lidem, kteří právě prožívají náročné období a mají strach, co bude dál. Určitě ti to přinese příjemný, hřejivý pocit na srdci.

A pokud chceš někoho rozhýbat, dopřát mu zdravá záda či radost z pohybu, darovat můžeš i naše členství.

Fotka autora
Martina Kurtulíková
Redaktor ve Fitshakeru

Odmala zbožňuju pohyb, pozitivní věci, čas strávený v přírodě a smích. Ráda tvořím originály, dolaďuju detaily a neskutečně relaxuju při kreativních věcech. Miluju focení a foodstyling. Když to, na čem si pochutnáváme, lahodí i našim očím. Nejvzácnější je pro mě čas s mojí rodinkou a naplňuje mě i to, když naservíruju na stůl něco speciálního. Od té doby, co jsem maminkou, upřednostňuju zdravé varianty a vyvážené mlsky. Budu mít radost, pokud tě svými příspěvky inspiruju. 😊

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.