Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

S těmito odbornými radami tvoje pleť v létě zazáří! Odhal tajemství zdravé pleti v letním období.

dulcia

Se změnou ročních období se mění i potřeby naší pleti. Zatímco v zimě potřebovala výživu, ochranu a regeneraci, v letním období je nejdůležitější hydratace a ochrana před slunečním zářením.

Není to však tak jednoduché. Jak pleti dopřát všechno, co potřebuje, aby během letních dní zářila? Které produkty by měly obsahovat ochranný faktor a jak by měla vypadat správná „skin care“?

Na pomoc jsme si přizvali Lucku Klebercovou, zakladatelku slovenské přírodní kosmetiky Dulcia natural, která uvedla na trh novou inovativní kosmetickou linii Natuint a denně pomáhá tisícům žen i mužů ke zdravé a zářivé pleti.

Začti se do dalších řádků a odhal letní tajemství krásné pleti.

přírodní kosmetika na pleť

Je pravda, že pokožka se mění vlivem ročních období? V čem spočívají největší rozdíly mezi péčí o pleť v zimním a letním období?

Péči o pleť je určitě nutné přizpůsobit ročnímu období i aktuálnímu stavu naší pleti. Zatímco v zimě je potřeba pokožku vyživovat, chránit a regenerovat hutnějšími a výživnějšími přípravky, v létě ji musíme hydratovat a víc nám budou vyhovovat lehčí přípravky, které nezatíží pokožku.

V létě potřebuje naše pleť mimořádnou péči, aby na ní vnější vlivy nezpůsobily škodu. V tomto období jsme hodně času ze dne venku, sportujeme, koupeme se, mžouráme do sluníčka... A tak je nutné pokožce všechno ztraceně zase pěkně zodpovědně vrátit správnou péčí o pleť.

Jak by měla vypadat správná péče o pleť v letním období? Co by měla péče obsahovat, aby pleť dostala všechno, co potřebuje? Je třeba dbát i na typ pleti?

Na typ pleti je třeba dbát vždy, během celého roku, a sledovat i změny na pokožce. Správnou péčí se můžeme skutečně zbavit problémů, které naše pokožka má, a tak se tedy i typ pleti může měnit. Například vhodnou hydratační péčí se vaše dehydrovaná pleť změní na nádhernou šťavnatou pokožku 😊.

Mimořádně důležité je čištění pleti. V letním období se víc potí, mastí, ztrácí hydrataci a ochranu vlivem počasí. O všechny typy pleti je třeba se postarat jemně, šetrně. Na čištění doporučujeme produkt, který pleť nevysušuje, ale aktivně a efektivně ji zbaví nečistot, prachu, potu a make-upu. Z naší čisticí řady si určitě vyberete.

Čistit pleť je potřebné ráno i večer. Ranné čištění jen čistou vodou není postačující. I v noci se pleť potí, zbavuje se zrohovatělé vrstvy kůže, nečistot a všechny tyto nánosy je nutné efektivně odstranit. Večerní čištění pokožku zase připraví na všechny aktivní látky, které se tak do pleti dostanou účinněji, účinnější je tedy i celková péče.

V létě je potřebná skutečně velká dávka hydratace, ale i ochrana pleti. Určitě bych velice ráda vyzdvihla pleťovou denní esenci s vysokým obsahem vitamínu C a kyseliny ferulové. Je to antioxidační přípravek, který mimo jiné pomáhá předcházet vytváření pigmentových skvrn, kterými mnoho lidí trpí a které se tvoří právě v létě v důsledku UV záření.

Nenahraditelná jsou pleťová séra a pleťové mlhy, které si také můžete vybrat podle svého typu pleti. V naší nabídce najdete vysoce koncentrované přípravky, které vám pomůžou udržet si i během léta pokožku hydratovanou a svěží.

Jestli si nejste jisté, který krém nebo produkt z naší široké nabídky použít, určitě vyzkoušejte průvodce výběrem, který vám pomůže správně se zorientovat, a pokud byste měly jakékoliv otázky, napište na poradna@dulcia.sk

přírodní kosmetika eshop

Ani v létě bych nezapomínala na extra péči, kterou vám dopřejí pleťové peelingy a masky. Vybíráme si jemnější přípravky bez obsahu AHA kyselin. Účinky AHA kyselin nám nahradí enzymatické peelingy, které pokožku zbaví odumřelých kožních buněk. Hydratační krémová maska se postará o intenzivní hydrataci a obnovu elasticity pleti. Dodá jí měkký hladký pocit, potřebnou vlhkost a příjemně ji rozvoní. Intenzivně se postará o dehydrovanou pleť se ztrátou pružnosti.

Do každodenní pleťové rutiny patří správně zvolený pleťový krém. V létě si vybíráme z nabídky krémů, které obsahují složky podporující hydrataci. Ať už je to dobře známá a opravdu úžasná kyselina hyaluronová a koenzym Q10, urea nebo i méně známé aktivní látky jako například ceramidy, ektoin, glykoin, extrakty z mořských nebo sladkovodních řas a mnoho jiných. Pokud trpíte dehydrovanou pokožkou nebo ztrácíte vlhkost z pokožky velmi rychle, doporučuji na hydratační krém nanést pár kapiček našeho nového bioaktivního okluzantního oleje, který uzamkne vlhkost v pokožce.

Letní denní pleťovou péči zakončete nanesením krému s SPF. Výšku ochranného faktoru si vybírejte podle fototypu svojí pokožky, míry opálení a ročního období. Pokud nevíte, jak si správně vybrat svůj ochranný krém s SPF, na dulcia.cz najdete všechny potřebné informace.

péče o pleť

SPF (ochranný faktor) je velmi důležitý během letních slunných dní. V jakých přípravcích ho doporučujete aplikovat na pleť? Není chyba, když ho současně bude obsahovat opalovací krém, denní krém i make-up?

Přípravky, které poskytují ochranu před UV zářením, doporučujeme používat během celého roku. Podle mého názoru je nejefektivnější ochrana, kdy použijeme kosmetický přípravek, který je primárně určen k ochraně před UV zářením, a proto nenahrazuje ani pleťový krém, ani make-up. Hlavně když se bavíme o fyzikálních UV filtrech, které se používají v přírodní kosmetice. Aktivní minerální látky působí na povrchu pokožky a odrážejí škodlivé UV paprsky. Vytvářejí na povrchu pokožky tzv. efekt zrcadla, takže od něj neodrážejí UV paprsky. Na rozdíl od chemických filtrů do pokožky nepronikají, vytvářejí ochrannou vrstvu na jejím povrchu. Kromě těchto filtrů dobré krémy obsahují i další výživné látky, antioxidační a protizánětlivé složky.

Kdybychom se přece jen rozhodli pro multifunkční přípravek, vybereme si jeden způsob ochrany. Tedy když to bude make-up s ochranným filtrem, už bych krém s filtrem nekombinovala, i když si nemyslím, že by to pokožce extra uškodilo, spíš by ji to mohlo příliš zatížit.

správná péče o pleť

Je vhodné používat produkty s SPF na suchý typ pleti stejně jako na smíšený nebo mastný typ? Nehrozí nám ucpávání pórů a celkové zhoršení stavu pleti?

Naše přípravky s SPF se vyznačují lehkostí, jemnou konzistencí, snadno se roztírají, nezanechávají těžký a lepivý pocit. Jsou dokonce vynikající pod make-up a jako báze.

Magická zelená barva čaje matcha pleť barevně sjednocuje a překrývá případné barevné nerovnosti, takže pleť je nádherně rozzářená. Složení je neskutečně inovativní a přípravky jsou vhodné pro všechny typy pleti včetně citlivé, masticí se pokožky a pokožky s výskytem akné.

Neucpávají póry, dokonce potlačují zánětlivé procesy v kůži, které se dějí následkem UV záření, a jako synergický efekt jsme zaznamenali i snížení zánětu, který způsobují jiné vlivy, např. bakterie způsobující akné nebo kuperózu.

matcha zelený čaj

Hrozbou v tomto období je spálení kůže sluncem nadměrným působením ultrafialového záření. Jak by měla vypadat první pomoc a celková léčba poškozené kůže?

Nedá mi neříct, že je třeba dávat si na spálení opravdu velký pozor.

Ale pokud už je kůže spálená, potřebuje ochladit, proto jí v rámci první pomoci dopřejte chladivou sprchu nebo zábal. Voda by neměla být úplně ledová, spíš mírně vlažná. Podle vlastního uvážení ji můžete postupně ochlazovat na teplotu, která je pro vás snesitelná. Takové zchlazení jí dopřejte co nejdřív.

Následně je potřeba pokožku hydratovat vhodnými přípravky. Díky hydrataci se poškozená pokožka rychleji zahojí, obnova kůže proběhne rychleji a celkově se čas léčení zkrátí. Stejně tak je třeba doplnit hydrataci i zevnitř, proto nezapomínejte dostatečně pít. Vaše tělo se tak lépe vyrovná s přehřátím a podpoří regenerační procesy.

Přípravky s obsahem aloe vera, pantenolu, růžové vody pomůžou udržet v kůži vlhkost. Natírejte se tak často, jak je to možné.

Balzám po opalování s mrkvovým olejem dodá pokožce extra dávku vlhkosti, zklidní a potlačí případnou bolest, svrbění nebo pálení.

Dokud se vám kůže úplně nezahojí, vyhýbejte se jakémukoliv kontaktu se slunečními paprsky. Zdržujte se ve stínu a chraňte se vzdušným oblečením. Když se pokožka zahojí, můžete si opět užívat sluneční paprsky, ale buďte velmi opatrní a používejte velmi poctivě a důsledně opalovací přípravky s vysokým ochranným faktorem.

přírodní péče o pleť

Aktuálně jsou velmi oblíbené květové vody / hydroláty. Proč jsou tak oblíbené, jaké mají vlastnosti a které byste doporučila používat v letním období?

Hydroláty jsou skutečně velmi oblíbené a není se čemu divit.

Jsou to vodní destiláty (hydroláty) z různých rostlin, bylin, květů a i z různých jejich částí. Podle jejich původu se liší i jejich složky, tedy i účinky na pokožku. Hydrolát je všeobecně excelentní hypoalergenní pleťová voda s čisticím a tonizujícím účinkem.

Udržuje pH pokožky, stimuluje regenerační procesy, má protizánětlivé účinky i při akné a nadměrném slunění.

Obsahuje prchavé a vonné látky, které jsou rozpustné ve vodě. Na léto jsou vynikající ty hydroláty, které mají chladivé účinky. Úžasná je například mátová voda. Ta naše je v bio kvalitě, není ničím konzervovaná. Můžete ji dokonce použít i jako ústní vodu. Tyto zázračné vodičky se dají nosit v kabelce a během dne můžete osvěžovat a dezinfikovat svoji pokožku.

Můžete je však skladovat i v lednici, a tak si dopřát ještě větší chladivý efekt. Například i na obklady opuchlých očí.

V naší nabídce se od minulého roku nacházejí i pleťové mlhy, kdy jsme slovenskou minerální vodu zpod Tater a bylinné hydroláty obohatili mnoha dalšími aktivními látkami, které mají blahodárné účinky na každou pleť i vlasy.

přírodní péče o plet

Tato otázka se nebude týkat přímo pleti, ale čtenářky bude určitě zajímat, jak na zdravé opálení kůže. Mohla byste nám poradit, jak postupovat, aby krásná bronzová barva vydržela co nejdéle?

Jak jsme říkali, péče o pokožku je velmi důležitá nejen v létě, ale během celého roku. Na opalování, pokud se tedy chystáme opalovat 😊, je dobré myslet už na jaře.

Dopřát svojí pokožce složky, které obsahují vitamíny a betakaroteny, ale nejen topicky na kůži, ale i správnou životosprávou. Zařadit do svého jídelníčku potraviny bohaté na betakaroteny, antioxidanty, potraviny, které mají protizánětlivé účinky.

To vše má vliv na krásné opálení během léta. Když je náš organismus krásně vyživovaný, dokáže se do velké míry sám bránit proti vnějším vlivům. A na pěknou barvu pokožky je úžasná barevná zelenina. Například mrkev, červená řepa, dýně hokkaido, brokolice, kapusta.

Čím hezčí barva zeleniny, tím krásnější barva naší pokožky 😊.
zdravá strava
„Není života a krásy bez vody.“

Zavodnění kůže je základem její krásy. Voda je zapojená do všech vitálních chemických reakcí v organismu. Dehydrovaná pokožka ztrácí šťávu, následně ochabuje, ukládá se do záhybů, vrásní se. Žízeň je už příznakem akutního nedostatku tekutin v organismu, proto pijme dřív, než máme žízeň. Zdraví prostřednictvím vody!

Balzám po opalování z naší nabídky obsahuje i zmíněné betakaroteny, a pokud ho svojí pokožce v létě dopřejete pravidelně, barva vaší pokožky vám bude ještě dlouho po létě připomínat veselé letní zážitky.

Ještě jedna poznámečka na závěr... Pokud sluníčko milujete tak jako já, určitě si ho vychutnejte. Kromě prohřátí těla, krásné opálené pokožky a vitamínu D nám přidá i na dobré náladě. Odhalte mu velké části svého těla (záda, nohy...), abyste si toto všechno dopřáli, ale pokud se chcete chránit před záněty pokožky, které vedou mimo jiné i k jejímu stárnutí, tvář, krk a dekolt mu příliš často neukazujte.

Kosmetika Dulcia natural je ručně vyráběná, profesionální přírodní kosmetika, vycházející z rodinné tradice. Spojuje v sobě to nejlepší z minulosti s aktuálními vědeckými poznatky a vymoženostmi moderního světa.

Za úžasné informace ze světa přírodní kosmetiky posíláme velké děkujeme celému týmu Dulcia natural.

Kromě skvělé péče o pokožku můžeš do léta stihnout i fit a zdravou postavu! ☀️ Přidej se k nám a začni pracovat na svém zdravějším a krásném já. 😊👇

online fitko
Fotka autora
Petra Ryšková
Redaktor ve Fitshakeru

Jsem nadšencem zdravého životního stylu a ráda hledám novou inspiraci a teorie z této oblasti, které hned zkouším aplikovat v "praxi" - v kuchyni, cvičení, nákupech... Nejlépe se cítím v přírodě (procházky se psem, běhání, cyklistika), kde se vždy nadopuju pozitivní energií.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.