Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Švestky v hlavní roli: toto je 10+ TOP receptů se švestkami

švestky

Jaké ovoce si spojuješ s koncem léta a začínajícím podzimem? Určitě to budou jablka, hrušky a pro mě jsou to jednoznačně ještě i švestky. Šťavnaté, přiměřeně sladké ovoce, které dodá každému koláči ten správný šmrnc. Věřím, že nejsem sama, kdo má z jejich sezóny radost a má chuť připravit si se švestkami něco k zakousnutí. Ušetřím ti čas při hledání a nabízím ti seznam těch nejlepších receptů z našeho blogu.

Ovesná kaše se švestkami

Spojení teplých švestek s voňavou skořicí je přímo dokonalé na začátek studeného podzimního rána.

Zapékané jogurtové lívance s ovocem

Do těchto lívanců pro zaneprázdněné hospodyňky určitě během sezóny švestek doporučujeme přidat právě je.

Snídaňový chléb se švestkami

Sladké pečivo patří mezi moje nejoblíbenější formy snídaně. Nemusím začínat den nepořádkem v kuchyni, stačí si naložit na talíř to, co jsem si večer upekla, a vychutnat u šálku dobré kávy. Na tomhle chlebu mám ráda nejen jeho šťavnatost, ale například i fakt, že do něj schovávám i cuketu.

Švestkovo-makový jogurtový pohár

Místo toho, abys kupovala ochucený jogurt, připrav si tuhle lahůdku sama. Potřebuješ jen pár ingrediencí a najednou proměníš obyčejné jídlo na kulinářský zážitek.

Švestkové knedlíky

V našem seznamu nemůžou chybět švestkové knedlíky. Tyto jsou speciální v tom, že i do těsta jsme zamaskovali cuketu, abychom zvýšili obsah vlákniny. A přestože nejsme zastánci toho, aby se v našem jídelníčku vyskytoval sladký oběd často, těmito knedlíky určitě nic nezkazíš. Navíc když k posypání použiješ námi doporučený mák, jde opravdu o výživné jídlo.

Kakaovo-cuketový koláč se švestkami

Skvělý koláč, který si můžeš dopřát hned od rána. Svým složením připomíná snídaňové chleby. Super na něm je, že těsto obsahuje stejný podíl mouky a cukety. Díky tomu (a samozřejmě díky švestkám) není suchý.

Čokoládové brownies se švestkami

Některé kombinace chutí prostě patří k sobě. Typická jsou spojení švestek a máku, švestek a skořice, ale nezaostávají ani švestky a čokoláda. Doporučujeme vyzkoušet.

Tvarohovo-kaštanový dort se švestkami

Jestli máš ráda kaštanové pyré, určitě vyzkoušej tuhle netradiční kombinaci. Hodí se i na oslavu.

Švestkovo-makový závin

Možná jsi víc zvyklá na jablkový nebo ořechový závin, ale tenhle makový se švestkami má něco do sebe. Navíc takový typ koláče rychle sbalíš i dětem jako svačinu do školy. Na jeho konzumaci lžičku nepotřebují. 😉

Jogurtový koláč se švestkami

Znáš čokoládový strouhaný tvarohový koláč? Tak tohle je něco podobného, akorát do těsta nepřidáváme kakao, náplň není tvarohová, ale jogurtová, a na oživení do ní přidáváme švestky. Mňamka!

Čoko-mrkvový koláč s rynglemi

I když ryngle nejsou klasické švestky, tenhle tip na koláč jsme sem museli dát. Já osobně jsem ho zkoušela upéct víckrát a vždy se po něm jen tak zaprášilo. Spojení čokolády a švestek potěší nejeden mlsný jazýček.

Který z těchto receptů si budeš chtít připravit jako první? 😊

Oslaď si život i Fitnutkou!

oříškový krém
Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Šéfredaktorka ve Fitshakeru

Moje tělo je to jediné, s kým musím prožít celý život. Není to jen klišé fráze, ale něco, podle čeho se snažím žít. Ráda objevuju nové zdravé recepty, obklopuju se pozitivními věcmi a zbožňuju pohyb. Tato trojkombinace je pro mě důvod, proč jsem i já součástí Fitshakeru :-)

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.