Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Proměny
Fitshaker podcasty
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Tomáš Eichler: „Dokonalý návod na spánek neexistuje, je třeba hledat příčiny nespavosti.“

nespavost

Tomáš Eichler je neurogenetik, kouč, spíkr, učí lidi, jak meditovat, a zabývá se procesy souvisejícími se spánkem. Je autorem vědeckých a vědecko-populárních článků, publikoval i v prestižním magazínu Science. Působí jako vědec ve Vídni, kde společně s kolegy zkoumá spánek jako jeden z nejzáhadnějších procesů v těle, aby jeho zjištění mohla pomoct lidem se spánkovými poruchami.

V rozhovoru se dozvíš, jak nedostatek spánku ovlivňuje naše zdraví, imunitu, paměť, koncentraci, přibírání nebo vztahy. Jakou roli sehrává světlo v procesu probouzení nebo usínání, jak funguje náš cirkadiánní rytmus a co všechno nám může pomoct k dobrému spánkovému režimu.

tomas eichler
neurogenetik tomáš eichler
tomaš eichler

Jestli se chceš kromě poslouchání i dívat, pusť si podcast jako video:

I pravidelný pohyb, tedy výdej energie, ti může pomoct k lepšímu spánku. Vyzkoušej si věnovat aspoň 30 minut a uvidíš, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

cvičení doma
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor ve Fitshakeru

Jsem rádiová spíkerka a lektorka jógy, která miluje sporty od vzniku světa, adrenalin, hory, přírodu a tanec. Ve své kůži se cítím tehdy, když můžu sedět s lidmi u dobré kávy, zpovídat je a inspirovat se jejich příběhy a životem.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.