Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Tomáš Malárik: „Zdraví páteře ovlivňuje celé naše tělo.“

zdravi patere

Tomáš Malárik je fyzioterapeut, chiropraktik a osteopat, který odborně vede tým rehabilitačního centra se zaměřením na fyzioterapii a ortopedii Fyzio klinik.

Během studia fyzioterapie měl možnost učit se a získávat zkušenosti od nejlepších doktorů a fyzioterapeutů u nás i v zahraničí.

Pokud máte nějakou zažitou představu o tom, jak má vypadat setkání s fyzioterapeutem, Tomáš vám ji možná naruší, ale většinou i pomůže. Jak sám říká, lidé k němu chodí tehdy, když jim už neumí poradit jinde. I v této epizodě jsme si opět povídali o páteři a o tom, jak její zdraví a funkčnost ovlivňují zdraví celého těla.

Dozvíte se:

  • Proč je zdraví páteře tak moc důležité?
  • Jak jsou při sezení zatížené plotýnky?
  • Jak se při sezení mění mechanika páteře?
  • Může být nesprávné sezení příčinou migrén či bolestí hlavy, závratí nebo nevolnosti?
  • Může „jen“ samotné sezení způsobit degenerativní změny na páteři, které se nedají zvrátit zpět?
  • Jak je možné, že za bolestmi hlavy, uší, očí, obličeje, zubů, břicha, loktů, kolen či chodidel může být problém s páteří?

Namixuj fit dárky pod stromeček s Fitshakerem. Navštiv náš e-shop a daruj šanci být fit 🎁. Najdeš u nás nejen chutné, zdravé dobroty na snídani, ale i pomůcky a doplňky pro tvoje domácí fitko a skvělé kuchařské knihy 🙂.

vánoční dárky
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor ve Fitshakeru

Jsem rádiová spíkerka a lektorka jógy, která miluje sporty od vzniku světa, adrenalin, hory, přírodu a tanec. Ve své kůži se cítím tehdy, když můžu sedět s lidmi u dobré kávy, zpovídat je a inspirovat se jejich příběhy a životem.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.