Všechny

Valentýnské tvarohové překvapení pro dva

Recepty
tvarohové guličky
Potřebujeme:
  • 250 g mletých ovesných vloček
  • 200 g jemného tvarohu
  • 1 vaječný bílek
  • 1 lžičku skořice
  • jahody (příp. jiné ovoce)
  • 1 lžičku javorového sirupu (medu)

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Vždyť ty pocity, když se s chutí zahryzneš do delikátního jídla, které je připravené s láskou, jsou k nezaplacení! Připrav pro svého partnera slaďoučké překvapení, které je ideální volbou na svátek zamilovaných. Když ho dozdobíš jahodami, silné afrodiziakum je na stole! A právě ve dvojici chutná nejlépe ;-).

Jak na to?
1
Vločky zalejeme vroucí vodou, aby nám změkly, ale nesmějí plavat ve vodě. Přidáme skořici a javorový sirup.
2
Potom přidáme tvaroh a bílek. Všechno dobře promícháme.
3
Ze vzniklé hmoty tvarujeme kuličky a do středu vkládáme jahody (ideálně menší nebo rozkrojené, příp. jiné ovoce, např. banán).
4
Mezitím přivedeme vodu k varu a kuličky dáme vařit na cca 2 minuty, dokud nevyplavou na povrch.
5
Na talíři k nim přidáme ještě pár jahod, příp. jiného ovoce, pokapeme je javorovým sirupem či medem a můžeme přidat i nasekané ořechy či semínka. Dobrou chuť :-)
prekvapko
prekvapko2
prekvapko1

Ke každé objednávce na našem e-shopu nad 50 € ti přibalíme jako dárek i novou příchuť Fitnutky. Tuto objednávku ti navíc doručíme zdarma.

Romana Cibulková
Redaktorka ve Fitshakeru
Miluju poctivé věci, nechávám se inspirovat šikovnými lidmi a bavím se knihami, vařením a dalšími maličkostmi, které každý den přináší. Dělám věci, které mi přinášejí radost, a ty ostatní omezuji na minimum. :-) Jsem velkým fanouškem dobrého jídla, kvalitních potravin, pozitivního myšlení a všeho zdravého. A myšlenky z těchto oblastí s vámi budu ráda sdílet.

Kategorie

ReceptyFitness dezerty