Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Kristínka (–15 kg): „Ta půlhodinka denně se opravdu dá řešit, když chcete, i při práci i při dětech.“

jak začít hubnout

Dnes v rozhovoru vyzpovídáme Kristínku, která si při váze 78 kg řekla, že už to stačilo a jde se makat. Zapojila se do Novoroční výzvy 2021 a od té doby cvičí doma s námi. Do toho přidala i jiné aktivity. Jak se jí daří, jaká byla její cesta a jak funguje po 7 měsících od začátku se dočteš v rozhovoru.

Jak jste objevila naše online fitko a jaké byly důvody, že jste se k nám přidala? 😊

„Už delší dobu jsem se necítila dobře ve svém těle a neustále jsem zkoušela a hledala, co by mě zaujalo. Potom na mě na Facebooku vyskočila reklama na novoroční výzvu a stránka mě nakonec zaujala natolik, že jsem se rozhodla zkusit si zaplatit členství s tím, že později uvidím, co dál. Nakonec jsem s Fitshakerem zůstala a určitě zůstanu i dál. 😊

jak nejlépe zhubnout

Vzpomínáte si na první odcvičené video? Když to porovnáte s tím, jak cvičíte dnes, zlepšila se Vám kondice? 😊

Na stránku jsem zavítala ještě někdy v prosinci 2020, kdy jsem se začala jen orientovat, co všechno na ní najdu, studovala jsem si recepty, jaké jsou tam programy, něco jsem i zkusila, ale tak nějak jsem se nastavila na novoroční výzvu, že když už se do toho pustím, užiju si Vánoce a začátek roku klasickým „flákáním“.

Kondice se neskutečně zvýšila, až bych tomu nevěřila, ale to, co mi dělalo ze začátku problém, teď odcvičím s lehkostí a mám ještě málo. 😊

První kompletní video bylo první den novoroční výzvy, tenkrát jsem si říkala, jaká to je pohodička hned na začátek, ale už za pár dní jsem skoro „umřela“ po prvním cvičení s Di, na to doteď nemůžu zapomenout. 😊

Za tu dobu si už člověk vybere své oblíbence, s nimiž mu cvičení uteče tak rychle, že se nezdá, že uběhla půlhodinka. 😊

jak rychle zhubnout 10 kg

Vaše proměna je viditelná na první pohled. 😊 Je to spojení cvičení s Fitshakerem a jiných sportů? Jaké další sporty máte ráda?

Ze začátku to byl jen Fitshaker, ale většinou jsem si přidávala i bonusová videa, která byla na daný den v plánu. Později jsem si přidala orbitrek, doslova jsem ho oprášila po nějakých 8 letech (teď zapadá prachem znovu a čeká na výměnu za běžecký pás), a později jsem začala běhat, a to jsem běh od základní školy doslova nenáviděla, ale vždy jsem to chtěla změnit.

Teď mi nedělá problém uběhnout 10 km a je to to největší vyčištění myšlenek v hlavě. 😊

K tomu jsem zařadila ještě kolo a kolečkové brusle, ale tyto činnosti popravdě nejsou tak časté, protože se dvěma dětmi a při práci se ten čas bez nich mimo domov hledá velice těžko, ale běhat můžu i na dvoře, který je celkem velký, takže jsem se prakticky „rozběhala“ doma za přítomnosti dětí hrajících si okolo mě, což je obrovská výhoda, kterou nemá každý.

jak zhubnout v pase

Strava je také velmi důležitá. Upravila jste jídelníček i Vy? Co nového jste do něj zahrnula a co jste naopak vyloučila?

Nebudu lhát, co se týká jídelníčku, není to žádný ideál a hodně lidí by určitě řeklo, že je to špatné. Změnami jednoznačně prošel, ale ne extrémně výraznými, jím více méně stejné věci s přidáním kaše, většího množství zeleniny a ovoce a jen si rozmyslím, kdy, co a kolik. Nejsem striktní ani v dodržování, ale snažím se. 😊

Základem je u mě dodržování kalorického deficitu s potřebnými makroživinami, nějaký čas jsem tápala a zjišťovala si všude možně, jak mám mít nastavené přijaté kalorie, makroživiny a všechno okolo toho.

Obědy jsou většinou klasické, co vařím pro rodinu, to sním i já: od svíčkové přes „vepřo-knedlo-zelo“ až po cokoliv, o čem by možná někdo prohlásil, že to v žádném případě. Ale to opravdu neřeším. Jen si například místo 4 knedlíků dám 2 a podle přibližného kalorického příjmu z oběda více méně kombinuju ostatní jídla v daný den.

I sladkost se mi do jídelníčku zatoulá, ne že ne, ale místo velkého balení kinder čokolád si dám jeden kousek a stačí mi to, a taky ne denně. Klasické koláče, zákusky nebo pivo si dám, ale zase ne den co den. Moje hlava by mi to nevzala a rychle bych to vzdala, kdybych si nějaký ten větrník nebo podobnou dobrotu úplně odepřela.

K snídani jídám většinou kaše s ovocem a medem nebo pečivo (hlavně domácí kváskový chléb) s pomazánkou a se zeleninou nebo vejci, dopoledne skyr, tvaroh a podobně, když nestíhám, tak proteinový nápoj nebo také nějaké to ovoce, obědy tedy klasické, odpoledne podle hladu zase něco takového rychlého na zahryznutí – „co dům dal“, ale spíš nějaký ten sýr, cottage, zeleninu atd. A večeři už většinou kombinuju podle chybějících makroživin, nejčastěji vajíčka, rybu, kuřecí se spoustou zeleniny.

jak zhubnout vnitřní stehna

Červenec 2021

Byly už v minulosti z Vaší strany pokusy cvičit? Jak se Vám dařilo, vytrvala jste? Nebo se Vám to podařilo až teď?

Těch pokusů bylo! 😳 Minimálně 3x v roce, poslední 3–4 roky jsem vždycky začala a vydržela max. dva týdny, vždycky mě zastavila nějaká nemoc, problémy s nosem, které se vyřešily až operací, víc práce, málo času, takže se vlastně nepodařilo vůbec nic a daná změna přišla až teď, když jsem už ničemu nedovolila, aby mi zabránilo v dalším pokračování. 😉

Až teď jsem pochopila, že to byly většinou jen výmluvy, proč nepokračovat dál...
jak zhubnout tuk

Máte nějaký tip pro ženy, kterým se stejně jako Vám nedaří vytrvat a vzdávají to po krátké době?

Pomalu se člověk dostane dál a jednoznačně je nutné si uvědomit, že to děláme jen pro sebe, ne pro někoho jiného. Abychom se sami cítili dobře ve vlastním těle (ale je jasné, že pochvala okolí je skvělou motivací 😊).

A výmluvy typu: nemám čas, mám práci, mám náročné děti atd. jsou stále jen výmluvy a velice dobře jim rozumím, přesně to jsem používala i já (mně trvalo cca 3 roky vymanit se z tohoto kolotoče výmluv). Sice to pravděpodobně někdy půjde na úkor něčeho jiného, ale ta půlhodinka denně se opravdu dá řešit, když chcete, i při práci, i při dětech. Není to snadné, ale jde to, je to i o prioritách. Já mnohdy necvičím denně, ale jsou dny, kdy mám aktivní pohyb i 3 hodiny, a dny, kdy vůbec, ale v průměru to v tom měsíci je cca 45 minut za den.

Já jsem měla první měsíc váhový progres rychlý, ale po měsíci se to stoplo a další měsíc jsem se „hledala“. Nejdřív mě to demotivovalo (jako vždy už jsem měla v hlavě výmluvu, ale zase takovou, že vždyť se nic neděje, tak proč pokračovat), ale začala jsem se víc věnovat tomu, jestli mám správně nastavený kalorický deficit. Zjistila jsem, že jsem vlastně jedla málo, než bych vzhledem na výdej a potřeby bazálního metabolismu měla. Zní to jako bláznovství, ale u mě to zafungovalo – když jsem začala víc jíst, začala jsem se i trochu víc hýbat a tělo potřebovalo doplnit tu energii. A hodně mi pomohly zkušenosti jiných žen z fitshakeráckých článků o proměnách, ale i fb skupina. Díky tomu jsem pochopila, jak to vlastně celé funguje, a hledala to pravé ořechové pro své tělo.

jak rychle a efektivně zhubnout

Prozradíte nám svůj úspěch i v číslech? Kolik kilo se Vám podařilo zhubnout a z jaké váhy?

Na začátku roku mi váha ukázala 78 kg (měřím 164 cm) a to pro mě byla poslední kapka. Plus to, že mi začalo být dost těsné oblečení a na konfekční velikost XXL jsem rozhodně jít nechtěla, měla jsem každodenní silné migrény, bolesti zad, byla jsem neskutečně líná. Už tehdy jsem začala řešit změnu svých stravovacích návyků a na začátku novoroční výzvy to bylo 75,5 kg.

Postupně jsem se probojovala na nynější váhu, která se momentálně pohybuje okolo těch 63 až 64 kg, centimetrů ubylo taky výrazně. Je neskutečný pocit obléct si loňské oblečení, které mi bylo tehdy víc než těsné a teď bez pásku padá, nebo si moct koupit věcí velikosti L, které jsem na sobě měla naposledy před více než 8 lety. 😁

cviky na hubnutí doma

Jaké jsou Vaše fitness plány do budoucna? Čeho chcete dosáhnout?

Nemám do budoucna žádný speciální plán kromě jediného – vytrvat v tom, čeho se držím zhruba poslední půlrok, nepřestat se hýbat a udržet si to, čeho jsem dosáhla. Ale věřím, že to nebude až tak těžké, protože je to jako droga (konečně toto přirovnání chápu) – jen co se některý den nehýbu, ať už cíleně jako oddych, nebo proto, že opravdu nestíhám, jsem vnitřně nervózní a přemýšlím, kdy a jaký pohyb nacpu do toho minima času.

Kristínce děkujeme za inspirativní odpovědi, přejeme jí hodně úspěchů na její další cestě a věříme, že její příběh inspiruje další z vás, která chce zažít podobnou změnu.

Pracuj na svojí proměně i ty. Přidej se s námi do výzvy, začínáme už 2. května 2022:

jak zhubnout stehna a boky
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.