Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

VIDEOTRÉNING: MEGA intenzivní cvičení doma se Zuzkou Light

domácí posilování

Už nějakou dobu pravidelně cvičíš a cítíš, že bys zvládla víc? V tom případě si nemůžeš nechat ujít tento tréning od jedné z nejpopulárnějších fitness trenérek na světe – Zuzky Light. Je to pořádná zabíračka, ale takovou svalovku po tréningu jsi zaručeně už dávno neměla! :-D

Tento tréning se skládá z 6 cviků, které jsou vážně intenzivní, a určitě k nim budeš potřebovat činku nebo láhev naplněnou vodou a něco klouzavého. Zuzka ve videu používá disk na klouzání, ty ale můžeš být kreativnější. Jestli máš doma klouzavou plovoucí podlahu, vystačíš si i s ponožkami. A jestli máš doma koberec, použij například jednorázový papírový talíř nebo tácek.

Vysvětlíme si postupně provedení každého cviku, aby sis následně mohla spokojeně pustit video a makat jedna radost. ;-)

1. CVIK: výpad šikmo vzad s přechodem do výpadu do strany

Uchopíš činku pěkně přímo před sebou a vykročíš šikmo vzad do výpadu. Následně plynule přejdeš do výpadu do strany a zpět. Pozor, při výpadech musí být břicho pevné a záda rovná.

2. CVIK: „žába“

Přejdi do pozice plank, z níž s nádechem přitahuješ kolena k loktům a s výdechem se vracíš zpět.

3. CVIK: výpad vzad v podřepu

Opět si vezmeš činku přímo před sebe, přejdeš do mírného podřepu a nohu s výdechem vysuneš do klasického výpadu vzad. Pozor, abys měla záda stále rovná.

4. CVIK: „criss-cross“

Tento cvik začneme znovu v pozici plank, přitáhneme kolena k hrudníku, překřížíme nohy a vystrčíme je do strany. Následně opakujeme to samé do druhé strany.

5. CVIK: střelec v podřepu

Činku držíme před sebou, patu dáme na disk nebo hadřík a s nádechem přecházíme co nejvíc dolů do dřepu. Pozor, boky směřují pořádně dozadu, břicho je pevné a záda držíš stále narovnaná.

6. CVIK: přítahy činky v planku a následný výkop do strany

Připrav si činku na zem před sebe, dej se opět do polohy plank, následně přitáhni činku k hrudníku a s výdechem provedeš výkop do strany. Pozor, neprohýbej se v bocích, břicho musí být stále pevné.

Cviky jsme si podrobně vysvětlili, proto neváhej, stiskni PLAY a pojď si zacvičit společně s námi:

POZOR! Líbí se ti toto video a chtěla by sis zacvičit se Zuzkou Light víc takových intenzivních tréningů? Tak určitě neváhej a přidej se k nám do Výzvy do plavek 2022:

Fotka autora
Simona Kollárová
Redaktorka ve Fitshakeru

Mojí životní filozofií je žít v harmonii mysli, těla a duše. Jsem absolutní milovník jídla, které by z mého pohledu mělo být vždy vyvážené, nutričně bohaté a připravené z těch nejkvalitnějších surovin. Vysoká kvalita vždy neznamená i vysokou cenu, stejně jako vysoká cena nezaručuje kvalitu. Pohyb je mým prostředkem, jak vypnout. Fascinuje mě, co všechno tělo dokáže, kolik síly v sobě ukrývá. Co dáte, to se vám vrátí, a u vašeho těla to platí dvojnásobně. Věřím, že moje články vám budou pomáhat při hledání vašich vlastních odpovědí a moje recepty obohatí vaši kuchyni. Jestli máte radši Instagram, můžete mě sledovat jako @foodistheroot.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.