Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Změň svůj život a buď šťastnější! Inspiruj se těmito 23 tipy

štěstí

Projdi si těchto 23 bodů a zamysli se, jestli bys do svého života mohla některý zařadit. Možná už něco z toho dávno děláš a možná znáš ještě jiný dobrý recept na to, jak být v životě šťastná a spokojená. Poděl se o něj s námi v komentáři pod článkem. Tak hezké počtení!

# 1: Přestaň se porovnávat

Jediná osoba, se kterou se můžeš porovnávat, je osoba, kterou jsi byla včera.

# 2: Nauč se říkat NE

Vím, že to může znít jako otřepaná fráze. Ale vzpomeň si jen na ten pocit, který v sobě máš po tom, co jdeš proti sobě a přece jen řekneš ano, i když celé tvoje nitro křičí ne. Nebuď tedy otrokem, ale pánem svého času i života.

# 3: Buď vždy sama sebou

Toto celkem souvisí s předchozím bodem. Když budeš říkat ne, budeš si stát za svým rozhodnutím. Budeš dělat, říkat a cítit to, co chceš ty, ne co chtějí druzí. Budeš spokojená a hlavně sama sebou.

# 4: Žij TEĎ a TADY, ne v minulosti ani v budoucnosti

Užívej si okamžik, který je právě teď. Naplno ho prociť, užij si chvíle, které prožíváš teď, protože tyto okamžiky se už nikdy nezopakují. Čas plyne a pamatuj – každý den je jiný, nikdy není stejný.

# 5: Buď šetrná ke své planetě Zemi

Važ si, že žiješ v zemi, kde teče z kohoutku pitná voda. Zkus plastové sáčky nahradit látkovými, separuj odpad a při dalším videu s plážemi zaplavenými plastem, které na tebe na internetu vyskočí, na sebe budeš hrdá, že i ty proti tomu něco děláš.

# 6: Říkej přesně to, co si myslíš

Jen tak to budeš ty, jen takto bude opravdu upřímné. Stůj si za tím, je to tvůj názor. Lidé to pochopí, i když ne hned, ale i oni k tobě budou upřímní a mnoho věcí je lepší dozvědět se na rovinu, než je zamlžovat nebo obcházet pravdu.

# 7: Začni si věřit

Nikdy o sobě nemluv nehezky. Miluj se taková, jaká jsi. Jestli je něco, co ti vadí a jde to změnit, začni na vylepšení svého JÁ ještě dnes.

# 8: Nepomlouvej druhé

Nedělá to dobrou energii. A ty nikdy nevíš, co ten druhý prožil, co má za sebou, proč tak konal. Říká se, že před tím, než začneš někoho soudit, si obuj jeho boty a projdi se jeho životem, a pokud se dostaneš tak daleko jako on, tak možná pochopíš, jak silný vlastně je.

# 9: Nikdy se nevzdávej svých snů

Naber odvahu, sílu a bojuj. Ten, kdo vydrží, je vítěz. „Jediné, co ti asi bude bránit jít za svými cíli, je osoba, která stojí v tvých botách, nosí tvoje oblečení a uvažuje tvými negativními myšlenkami.“ Les Brown.

# 10: Nezoufej, ale pouč se ze svých chyb

Každý z nás je omylný. Záleží jen na tobě, jak rychle se z chyby stane pozitivní zkušenost a už ji víckrát neuděláš.

# 11: Nechej plynout věci, které nemůžeš ovládat

Často si děláme starosti z věcí, které nemůžeme ovlivnit. Můj muž mi to občas musí připomenout otázkou: „Můžeš to nějak ovlivnit?“ Když je mojí odpovědí ne, tak se to už skutečně snažím nechat plynout. Když to však můžu změnit, tak tehdy konám.

# 12: Neztrácej čas

Neztrácej čas s lidmi, kteří tě mají rády, jen když se chováš, jak oni chtějí. Užívej si radši chvíle s těmi, kteří tě bezpodmínečně milují, s nimiž můžeš být sama sebou a cítíš se s nimi spokojeně, vesele a šťastně.

# 13: Důvěřuj svým instinktům

Jestli z něčeho nemáš dobrý pocit, nedělej to. Vždyť to znáš, když si řekneš: „Doprčic, já jsem to věděla, a i tak jsem to udělala jinak.“ Zkus naslouchat svému nitru, svojí intuici.

# 14: Nenechej se ovlivňovat

Prociť, co je pro tebe nejlepší. Protože to, co je dobré pro někoho jiného, nemusí být dobré i pro tebe. Ty nejlíp víš, co chceš, a víš i to, co nechceš.

# 15: Nemysli však jen na sebe

Pomáhej, daruj, obětuj. „Co zaseješ, to sklidíš. Co dáváš, to dostáváš. Co vidíš v druhých, je odrazem tebe. Pamatuj, život je ozvěna. Vždy se všechno každému vrátí.“ Neznámý autor.

# 16: Neživ v sobě nenávist a nauč se odpouštět

Pěstovat si nenávist je to nejhorší, co můžeš dělat. Pamatuj si, že to ještě nikomu „úrodu“ nepřineslo. Právě naopak. Odpuštění sobě i ostatním nás osvobozuje od minulosti a jen tak si dokážeme vychutnávat sílu přítomného okamžiku. Dokonce když náš něco bolí – záda, ramena – může to být spojeno i s tím, že musíme někomu odpustit.

# 17: Děkuj

Za všechno, co v životě máš a co tě potkalo, buď vděčná. I když se to v danou chvíli nezdá, právě všechny pády a překážky tě můžou dovést k té silnější osobě, k novému neporazitelnému JÁ.

# 18: Uvolni místo něčemu novému

Vyprázdni skříně a zbav se všech věcí, které jsi nepoužila minimálně rok. Mít přeplněné skříně totiž znamená mít i přeplněnou mysl. Život má svůj přirozený rytmus, v němž věci přicházejí a odcházejí. Uvolni tak prostor něčemu novému a lepšímu.

# 19: Ukonči svůj každodenní chaos plánováním

Diář je perfektní pomůcka. V tom našem si můžeš zapisovat nejen termíny setkání, návštěvy lékařů, ale i svůj každoměsíční cíle a cvičení. Jednoduše tak máš všechno dohromady a víš, co tě kdy čeká. Nebudeš tak nic dělat na poslední chvíli a o svém životě budeš mít lepší přehled.

# 20: Ztiš svoji mysl každý den aspoň na pár minut

V tomto uspěchaném světě, ve kterém momentálně žijeme, si tvoje tělo i mysl zaslouží oddech. Medituj, seď v tichu, sama se sebou, dopřej si masáž, koupel, cokoliv, kde bude ticho nebo bude hrát tvoje příjemná meditační hudba. Jen zhluboka dýchej a nechej volně plynout svoje myšlenky. Na nic konkrétního nemysli, neřeš, zkus vypnout tlačítko svojí mysli. Možná to bude ze začátku těžké, ale tréninkem se to zlepší.

# 21: Žij pozitivně

Ptáš se jak, když se ti všechno hroutí? Zkus to, naber všechnu svoji sílu a odvahu a buď lepším člověkem. Miluji! A nezapomeň, že všechno, na co se soustředíme, se zintenzivňuje a roste. Nevzdávej se, protože všechny překážky, dna a porážky jsou tvými velkými učiteli, všechno se děje kvůli něčemu a z tebe se stane silnější a lepší člověk. Jen to chce čas a trpělivost.

# 22: Nebuď otrokem sociálních sítí

Naopak se vzdělávej, čti, povídej si s partnerem, rodiči, sourozencem. Vnímej svět, který je ve tvé blízkosti, pamatuješ TADY a TEĎ? Ne to, co se děje na opačném konci telefonu. Žij svůj život, svůj sen. Ne těch druhých.

# 23: Nebuď lenoch

Rozhýbej svoje tělo, zacvič si s námi, nebo jdi na procházku, na čerstvý vzduch, anebo si jdi zaběhat. Nasávej nový příliv energie a užívej si hormony štěstí, které se zaručeně vyplaví. Není nic lepšího, než se udržovat v kondici. V nabídce máme nespočet cvičení, každá si může vybrat, co jí víc vyhovuje. Jestli něco dynamičtějšího, nebo naopak klidnějšího. Dbej na pitný režim, ale i na vyváženou stravu, a spi každý den minimálně 7–8 hodin.

Věřím, že když bude třeba, vzpomeneš si na tyto body, které ti pomůžou mít vyrovnaný, šťastnější život. Protože všichni se neustále učíme, zdokonalujeme, chceme být lepší a hlavně rosteme na základě svých zkušeností. Tak držím palce! 😊

NOVOROČNÍ VÝZVU jsme už odstartovali, ale stále ji stíháš🤩!

Čeká na tebe nejen nadílka nových tréninků, ale i motivační a stravovací rozhovory s odborníky. Tato výzva tě ihned od začátku roku pořádně nakopne a rozpumpuje tvoji energii. Začni si plnit svůj sen o zdravém těle hned na začátku roku .😊👇

výzva
Fotka autora
Petra Hegerová
Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.