Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Janka (- 6 kg): „Je skvělé určit si krátkodobé cíle, ze kterých se budeme po splnění radovat a odměňovat se za ně.“

online cvičení

Jani, když jsme vybírali ženy do projektu proměna, u tebe nás zaujalo, že tě v létě čekal velký den 😊.

Asi největší v životě každé ženy – svatba. Byla toto tvoje motivace, vypadat ve svatebních šatech krásně a cítit se dobře, když ses do proměny s Fitshakerem zapojila 😊?

Ano, právě naše svatba pro mě byla tou prvotní motivací, kdy jsem si řekla, že je na čase něco změnit.

Svatba je opravdu jedinečný den, na který jsem se nesmírně těšila, je to zážitek na celý život a toužila jsem se právě v tento den cítit ve svém těle dobře a moci si obléknout šaty svých snů 😊.

cvičení

leden 2023

legíny na cvičení

leden 2023

Řekni nám, jaká byla svatba? Bylo všechno takové, jak sis to vysnila? Jak ses cítila ve svatebních šatech 😊?

Svatba byla krásná, opravdu jsem si ten den neskutečně užila, bylo to velmi silné a emotivní... Nakonec jsem si svoje vysněné šaty přece jen mohla dovolit obléknout a při pohledu do zrcadla jsem se cítila krásně, takže cíl byl splněn 😊.

aerobní cvičení

S jakou váhou ses pustila do projektu s Fitshakerem a jaký váhový úbytek byl na konci 😊?

Na začátku projektu s Fitshakerem jsem vážila 77,7 kg a mým cílem bylo mít na svatbě jako první číslo 6, i kdyby to mělo být 69,9 kg 😄. Pět dnů před svatbou jsem se vážila a váha mi ukázala 70,2 kg.

Kromě toho, že jsem byla šťastná, jsem na sebe byla i opravdu pyšná. Ke svému cíli jsem se přiblížila nejvíc, jak jsem mohla, a během proměny jsem se naučila radovat se z každého úspěchu, protože jsem na něm tvrdě pracovala. Svůj cíl jsem naplnila pár dnů po svatbě, kdy už jsem na váze měla 69,6 kg.

cviceni doma

leden 2023

pomůcky na cvičení doma

červen 2023

Tuto cestu provázejí i těžší dny, kdy se nám moc cvičit nechce, přijde nemoc nebo těžký den. Jak jsi motivovala samu sebe nebo co tě motivovalo, aby ses nevzdala 🙂?

Samozřejmě přišly i dny, kdy se mi nechtělo a motivace nebyla tak silná. I když se něco pokazí, je důležité to nevzdat. Mně osobně velmi pomohlo si připomínat, proč jsem začala...

Moc ráda poslouchám Fitshaker podcasty a naučná videa a v jednom z nich zaznělo, že kvůli velkému ANO, které jsme řekli naší cestě za zdravějším já, budeme muset občas říct několik malých NE.

A to mi pomáhalo. Když jsem pomyslela na svůj hlavní cíl, věděla jsem, že se vyplatí říct teď malé ne lenošení na gauči nebo sladkému pokušení.
každodenní cvičení doma

leden 2023

cvičení doma plán

červen 2023

Strava je velmi důležitá, jak jsi tu svoji upravila ty a čím novým jsi ji obohatila? Ať už recepty nebo surovinami 😊.

Strava pro mě byla nejnáročnější částí proměny, protože ráda papám. Ale naučila jsem se, že nemusím hladovět, právě naopak, stačí upravit stravu. Opravdu jsem po celou dobu nebyla vůbec hladová.

Pochopila jsem, jak moc to, co jím, ovlivňuje fungování mého těla, a že ne všechno, co mi chutná, mému tělu i pomáhá... Zařadila jsem do stravy více zeleniny a více vlákniny formou semínek – chia nebo lněných.

Většinou jsem se inspirovala jídelníčky z Fitshakeru, které mně osobně velice vyhovovaly a byly super vyskládané. Byla v nich hromada chutných a zdravých receptů, které jsem si mohla jednoduše připravit doma, a stejně tak alternativy „sladkostí“, které jsem se naučila připravovat, za což jsem byla nesmírně vděčná, protože právě sladké bylo vždy mým pokušením...

Pro mě bylo velmi důležité vědět, co kdy budu jíst, takže plánování jídelníčku byla moje pravidelná aktivitka.

hiit cvičení doma

leden 2023

cvičení doma s činkami

červen 2023

Pokud bys měla celý tento projekt a čas s Fitshakerem zhodnotit, jak se ti líbil a co ti dal 😊?

Pamatuju si, jak jsem byla šťastná, když jsem zjistila, že můžu být součástí tohoto projektu, a ta vděčnost ve mně stále přetrvává. Byly to skvělé měsíce, během kterých jsem se toho opravdu hodně naučila.

Projekt mi dal hromadu nových zkušeností, nová přátelství, a zejména radost z pohybu – z cvičení jsem si učinila návyk a každý den se těším na to, až si roztáhnu podložku. V neposlední řadě jsem si splnila svůj cíl, kterým bylo cítit se krásně na vlastní svatbě.

Celý Fitshaker jsem si zamilovala a určitě zůstávám součástí této skvělé komunity i nadále 😊.

silové cvičení doma

červen 2023

cvičení doma ženy

červen 2023

Novoroční výzva je pro mnohé ženy začátkem, dnem, kdy si stanovily nové cíle, které chtějí dodržovat. Co bys jim poradila, aby vytrvaly a dokázaly si splnit svůj cíl 😊?

Ja sama mám stále před sebou ještě dlouhou cestu, takže budu mluvit i k sobě slovy, které už řekl někdo jiný a mně inspirovala. Mnohokrát se nám může po čase zdát náš cíl vzdálený a cesta k němu dlouhá a těžká... Proto je skvělé určit si krátkodobé cíle, ze kterých se budeme po splnění radovat a odměňovat se za ně.

Jak se říká, cesta je cíl. Tak si ji zpříjemněme nejvíc, jak můžeme, najděme si pohyb, který nás baví, abychom se na něj mohli těšit. A hlavně k sobě buďme laskaví, zdraví a tělo máme jen jedno.

Už 8. ledna startujeme NOVOROČNÍ VÝZVU 🤩!

Čeká na tebe nejen nadílka nových tréninků, ale i motivační a stravovací rozhovory s odborníky. Tato výzva tě ihned od začátku roku pořádně nakopne a rozpumpuje tvoji energii. Začni si plnit svůj sen o zdravém těle hned na začátku roku .😊👇

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.