Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Mária (–16 kg): „Kolem zrcadla už nikdy neproběhnu s odvráceným pohledem.“

cvicenie doma

Přiznejte se, kolik z vás má doma nějaký kousek oblečení, do kterého chce určitě jednou zhubnout?

Ale jaký je to pocit, když je to naopak – mít doma dejme tomu šortky, do kterých se teď vejdeš i dvakrát? Majka už takové doma má a ty můžeš být další. 😊

Majko, Vaše proměna je jedno velké wow! 😊 Hned musím začít otázkou týkající se fotky, kterou jste uveřejnila ve skupině. Jaký to byl pocit obléct si po roce šortky, které Vám byly tak velké?

Pocitů bylo hned několik. Nejdřív mi to přišlo velmi vtipné, jak jsem si je oblékla, zapnula a ony okamžitě spadly dolů. 😊 Samozřejmě mě to potěšilo a zároveň to byl pro mě reálný důkaz, že se nějaká ta změna udála.

cvicenie doma pomôcky na cvičenie
cvicenie doma video

Jste maminka, že? Po jaké době po porodu jste se dala na cvičení, jak se Vám cvičilo a jakými tréninky jste začínala? Jak si vzpomínáte na svoje začátky s Fitshakerem? 😊

Ano, jsem mámou dvou prcků, starší dceři jsou 3 roky a mladšímu synovi je něco přes rok. Za dva roky (2019 a 2021) jsem stihla dva porody a dalo mi to zabrat z každé stránky.

Po posledních Vánocích, když se syn odstavil od kojení, jsem se rozhodla, že je čas začít myslet trochu i na sebe. Upravila jsem stravu a začala jsem cvičit doma, hlavně cviky s vlastní vahou, procházky apod. Bylo to 8 měsíců po porodu.

Fitshaker znám už od roku 2016. Ještě jako bezdětná jsem s ním absolvovala několik výzev, a když jsem ve FB skupině viděla ty neskutečné proměny po novoroční výzvě, bylo rozhodnuto.

Vsadila jsem tehdy na jistotu, obnovila členství, přihlásila se do plavkové výzvy a už to šlo.

pristroj na cvicenie doma

Jak na Vaši proměnu reagovalo okolí? Protože ta změna je viditelná hned na první pohled. 😊

Sto lidí, sto chutí. Samozřejmě se nedá vyhovět každému. Ale já jsem spokojená, manžel taky neprotestuje 😊, ostatní si možná jen potřebují na mě znovu zvyknout.

Cvičila jste pravidelně každý den? 😊 Jaké cvičení nebo trenér je pro Vás ten nej? 😊

Původní záměr byl odcvičit každý den. Ale bylo to trochu náročné na plánování, hlavně co se týká péče o děti. Plus najít nějaké okno, abych nebyla čerstvě najedená, moc unavená apod., zkrátka to chtělo jiný přístup.

Tak jsem se rozhodla, že budu cvičit jen 3x týdně, ale odcvičím si naplno vždy celá dvě videa.

Co se týká trenérů nebo cvičení, mám ráda dynamičtější programy. Zaujaly mě nové tváře, které v mých FS začátcích nebyly. Tedy je to jasné, moc se mi líbíHIIT s Honzou a tabata s Matejem. S nimi mám, myslím, nejvíc odcvičených videí, některé i víckrát. 😊 Stejně ráda cvičím s Dianou a Oľgou.

joga cvičenie doma

Setkala jste se během svojí proměny s pocitem, že nemůžete pokračovat, měla jste těžký den nebo se Vám nechtělo cvičit? Jak jste to řešila? 😊 Jak jste dokázala vytrvat a nevzdat se? 😊

Samozřejmě. Člověk není stroj a nežije jen pro cvičení. Mám rodinu, s manželem jsme nedávno koupili domek, který dokončujeme, budeme se stěhovat, k tomu dvě malé děti, povinnosti, taky vlastní potřeby...

Jako každá žena mám svoje limity a omezení. Když jsem opravdu nemohla, např. kvůli zdravotním problémům apod., necvičila jsem. Když jsem byla jen líná, oblékla jsem si věci na cvičení a odcvičila si něco jednoduššího. Nebo jsem si četla ve skupině nějaké motivační příběhy.

Já jsem velmi cílevědomý člověk a myslím si, že jsem i dost vytrvalá, takže v tom směru se nebojím, že něco vzdám. Ale to je asi v mojí povaze. Každá si musíme najít, co na nás platí.

plan na cvicenie doma

Jak se upravil Váš jídelníček? Řešila jste během proměny i stravu? 😊

Změna stravovacích návyků byla první věc, se kterou jsem začala. Jedla jsem sice celkem zdravě, ale nepravidelně, vynechávala jsem chody. Já jsem např. vůbec nesnídala.

Dopoledne mě vždy úplně pohltily povinnosti v domácnosti a až když se naobědvaly děti, snědla jsem svoje první jídlo. Zřejmě jsem měla úplně zpomalený metabolismus.

Celé roky řeším stravu, znám makroživiny, jejich význam a přínos pro lidské tělo. Považuju se v tomto tématu za celkem erudovanou. Oprášila jsem proto kalorické tabulky a už to šlo. Nechtěla jsem žádnou únavnou jednostrannou dietu, chtěla jsem jen kvalitněji a hlavně PRAVIDELNĚ jíst.

První týdny jsem na hmotnosti dokonce něco málo přibrala, ale postupně se to pohnulo směrem dolů. Jím pravidelněji, vyváženě a všechno, co mám ráda, nevynechávám žádné makroživiny. Sleduju si jen kalorický příjem a výdej.

ranne cvicenie doma

Prozradíte nám přesná čísla? 😊 Kolik kilo a centimetrů se Vám podařilo zhubnout? 😊

Přesná čísla si sleduju od ledna tohoto roku. Doteď je to celkem cca –16 kg, od začátku plavkové výzvy –6 kg. V centimetrech jsem šla z konfekční velikosti XL na menší M. Resp. ze 44–46 na 38.

Když se na sebe podíváte do zrcadla teď a když si vzpomenete, jak jste se cítila při pohledu do zrcadla před rokem, v čem jsou ty pocity jiné? 😊

Tady bych chtěla zdůraznit skutečnost, že to všechno dělám hlavně kvůli svým dětem, svojí rodině a svému zdraví. Příjemný vzhled je u mě jen bonus navíc.

Pamatuju si, jak jsem šla rodit více než 90kilová a bolely mě klouby, kolena, zadýchala jsem se při každé činnosti. Ano, byla jsem těhotná, ale z mého pohledu i netěhotenská nadváha přináší podobné pocity, člověk nic nezvládá a všechno je pro něj namáhavé.

potřebuju fungovat v domácnosti, běhat za dětmi, zvládat výlety, letní tepla, zkrátka být fit a v kondici. A podle mě je to všechno jednodušší, když je i člověk lehčí a nemusí na sobě nosit zátěž navíc.

A kolem zrcadla už nikdy neproběhnu s odvráceným pohledem, jako by mě někdo honil. Ale zastavím se, podívám se na sebe, usměju se a jdu si dál po svém. 😊

Jestli ses při tomto rozhovoru namotivovala a navnadila na cvičení, tak se přihlás do naši Novoroční výzvy 2023:

novoroční výzva
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.