Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Nic se ti nechce? Tipy, jak zůstat fit i během líných dnů

jak zůstat fit

Líné dny? Nic neobvyklého. I když máš pocit, že se to děje jen tobě, vůbec tomu tak není. Všichni to zažíváme a je úplně normální, když se nám čas od času vůbec nechce trénovat. Je to úplně přirozené a může to být reakce těla na únavu. Ať už je únava způsobená velkým množstvím tréninků nebo nějakým vypětím, případně horkem z letních dnů, i v takových případech pro sebe můžeš udělat něco, co ti může pomoct. Může to být pohyb, ale trochu jiný pohyb než při běžných trénincích. Jde spíš o aktivní relax, který obnoví síly tvého těla, ale i tvoji mentální stránku.

# 1: Pěnový válec

Vykonáváš pohyby, při kterých se doslova válíš na válci a zároveň masíruješ sama sebe. Můžeme to považovat za takový ležérnější pohyb, který je ale velmi efektivní, protože pomocí válce vykonáváš automasáž, takže masíruješ samu sebe, a spojuješ tedy dvě důležité věci do jednoho. Odpočíváš a zároveň se trochu hýbeš. Něco originálního právě pro ty líné a vyčerpané dny.

Chceš vyzkoušet pěnový válec, ale nevíš, jak s ním cvičit? Podívej se na tyto cviky.

efektivní cvičení na doma

# 2: Strečink

Úžasný způsob, jak se trošku protáhnout, a tak se "refreshnouť", tedy obnovit svoje tělo i mysl. Sám to velmi dobře znám, občas na mě přijde únava, ať už kvůli počasí nebo vyčerpání, a právě strečink mi pomáhá vrátit se rychle do formy, a doslova mě tak oživí. Najednou se cítím volnější, pružnější a živější.

silové cvičení na doma

# 3: Jóga

Podobný způsob jako strečink, avšak trochu náročnější, protože jsou zde i cvičení, u kterých si zaposiluješ. A proto máš dvě možnosti. Pokud cítíš velkou únavu, tak si vybrat ta nejjednodušší cvičení jógy. Pokud necítíš až takovou velkou únavu, tak si vyber ta náročnější, kde si kromě strečinku i trochu zaposiluješ.

joga cviceni na doma

# 4: Meditace

Teď si možná řekneš, ale vždyť toto nemá nic společného s pohybem. Nemusí to tak vůbec být, a dokonce i meditace může být v pohybu. Opět máš dvě možnosti, tak jako při józe. Rozhodnout se můžeš podle situace, jak na tom jsi. Pokud jsi příliš unavená, doporučuji si sednout a věnovat se meditaci, při které se nehýbeš, jen načerpáváš nové síly. Pokud máš ještě nějakou energii, existuje i meditace v pohybu, při které vykonáváš cvičení v pomalém tempu a zároveň relaxuješ a uklidňuješ se.

youtube cvičení na doma

# 5: Procházka v přírodě

Někdy se ti možná nechce až tak, že si ani neumíš představit, že bys ještě měla jít na nějakou procházku, ale paradoxem může být, že po procházce můžeš mít víc energie. Energie se tvoří z kyslíku, a když budeš na čerstvém vzduchu, tak je jasné, že můžeš mít i mnohem víc energie. Příroda na tebe působí relaxačně a uklidňuje tě. Proč toho tedy nevyužít?

nejlepší cvičení na doma

# 6: Plavání

Při plávaní si dokážeš v bazénu zchladit tělo (většina plaveckých bazénů má příjemně chladnou vodu, která tě povzbudí :-D a nakopne) v teplých dnech, ale po náročném dnu v práci, kdy cítíš, že je tvoje tělo přehřáté a jsi přepracovaná, je to něco originálního, co ti může velmi pomoct. Plávání dokonce odlehčí zátěž na tvoje klouby a ty se můžeš hýbat skoro tak, jako kdybys létala. Je to výborný způsob, jak se hýbat, ale zároveň relaxovat, protože plavat můžeš v příjemně pomalém tempu, kdy si budeš užívat a uvědomovat každý pohyb těla.

cvičení na doma pro začátečníky

Jak máš možnost vidět, i pro líné dny je tu řešení. A vlastně těch řešení existuje rovnou několik. Vyber si to, které ti nejvíc sedí, a zbav se pocitu, že líné dny máš jen ty. Je to úplně normální, všichni je zažíváme. Už se jen naučit vybrat si i v těchto situacích to, co pro tebe bude nejlepší. Dokonce je někdy ještě lepší, pokud nebudeš dělat vůbec nic. Ani z toho nemusíš mít výčitky. Časem se naučíš poslouchat svoje tělo a pochopíš, že tak je to nejlepší, i když nejedeš přesně podle plánu, který máš možná stanovený. ;-)

Držím ti palce!

My ti v letním období doporučujeme hýbat se aspoň pár minut denně. A proto jsme vymysleli program Fit in 15 min., do kterého jsme připravili krátké 15minutové tréninky. Zkus je i ty.

cvičení na doma
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor ve Fitshakeru

Jmenuji se Matúš Špirko a věřím, že mým životním posláním je pomáhat lidem trpícím nadváhou a obezitou. Trénuji lidi už víc než 10 let a v tomto povolání jsem se našel. Naplňuje mě, když vidím, že dokážu lidi pozitivně ovlivnit. Hubnutí vnímám na úrovni tří oblastí: pohybu, stravy a myšlení. Hubnutí je komplexní proces, a proto chci změnit vnímání tohoto procesu mezi širokou veřejností a ulehčit tak lidem jejich cestu za dosažením svých cílů.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.