Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Pečený losos s krustou z křupavých pistácií, batáty a zeleninou

25 min
2 porce
losos

Potřebujeme: 

  • trochu olivového oleje
  • 250 g lososa
  • 2 lžičky pistáciového másla
  • 3 hrsti pistácií
  • 1 větší batát
  • zeleninu/salát podle chuti
losos

Jestli máš ráda lososa stejně jako já, mám pro tebe celkem jednoduchý tip, jak si ho můžeš připravit ještě výjimečněji. Určitě oceníš i rychlou přípravu jídla, vždyť co může být lepšího, než dopřát si zdravý oběd plný vitaminů a ještě ušetřit čas na své oblíbené aktivity, že? Neztrácejme tedy ani chvilku a pojďme na to. 😊

Jak na to?

1

Do skleněné mísy dáme trochu olivového oleje.

2

Každý kus lososa potřeme z jedné strany pistáciovým máslem a obalíme v oloupaných pistáciích nakrájených na kousky. Takto docílíme skutečně bohaté vrstvy ořechů.

3

Dáme do skleněné mísy a pečeme 15–20 minut na 170 °C.

4

Za tu dobu oškrábeme batát, který nakrájíme na kostky, posolíme a uvaříme. K tomu očistíme zeleninu podle chuti a můžeme servírovat spolu s hotovým lososem.

Výživové hodnoty na 1 porci:

540 kcal

2268 kJ

T:

32 g

B:

33 g

S:

27 g

V:

6 g

recepty losos

Příjemnou dobrou chuť k obědu! 😊

Dopřej svému tělu nejen kvalitní a zdravou stravu, ale posil i svoji tělesnou stránku výborným cvičením a pohybem. Přidej se k nám a cvič kdekoliv a kdykoliv!

cvičení na doma
Fotka autora
Martina Kurtulíková
Redaktor ve Fitshakeru

Odmala zbožňuju pohyb, pozitivní věci, čas strávený v přírodě a smích. Ráda tvořím originály, dolaďuju detaily a neskutečně relaxuju při kreativních věcech. Miluju focení a foodstyling. Když to, na čem si pochutnáváme, lahodí i našim očím. Nejvzácnější je pro mě čas s mojí rodinkou a naplňuje mě i to, když naservíruju na stůl něco speciálního. Od té doby, co jsem maminkou, upřednostňuju zdravé varianty a vyvážené mlsky. Budu mít radost, pokud tě svými příspěvky inspiruju. 😊

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.