Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Proměny
Fitshaker podcasty
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Soňa (- 3 kg): „Konečně se nebojím podívat do zrcadla a cítím se atraktivnější.“

Soňa premena

Sonička je krásným příkladem toho, že lenost lze porazit. Navíc znovu objevila svou dávnou lásku ke sportu a zapojila do něj i svou rodinu. Pojď se inspirovat jejím příběhem 🥰.

Soničko, 4. září u Vás nastal zlomový den. Řekněte nám i čtenářkám, proč a jaký byl váš život s ohledem na cvičení a zdravou stravu před tímto datem a po něm.

Vždy jsem měla vášeň pro sport a mám velmi ráda výzvy a jejich překonávání. Asi do svých 17 let jsem hrávala házenou, takže láska ke sportu ve mně byla, ale když jsem skončila, kila se nabalovala. Při studiu na VŠ a později při práci jsem neměla příliš mnoho času a ani vůle zdravě se stravovat a ani sportovat. Upřímně řečeno jsem zlenivěla. Měla jsem pár pokusů s dietami jako Dukanova a i jsem za krátkou dobu krásně zhubla, ale ve stejně krátké době jsem to i přibrala zpátky.

Později přišlo první dítě, další rychlá dieta, další přibírání. Potom se nám narodila druhá dcerka a po porodu jsem krásně zhubla ze 102 kg (před porodem) na 88 kg, ALE jak to hodně maminek zná, probdělé noci a péče o dvě děti a domácnost si vybraly svoji daň a přibrala jsem 10 kg v průběhu roku.

cviceni na doma
cviky

Před 4. zářím jsem si celé léto říkala, že bych se sebou měla něco dělat, i jsem si zaplatila předplatné na Fitshakeru, ale nedokázala jsem se k tomu dokopat. Neměla jsem totiž nastavenou hlavu na to, že bych měla změnit své dosavadní návyky. Ještě v srpnu jsem se přihlásila do výzvy RESTART PO LÉTĚ, ale stále jsem váhala a válcovala mě moje lenost. V to záříjové ráno jsem odvedla starší dítě do školky, a když jsem přišla domů, začala jsem se prohlížet v zrcadle a vůbec se mi ten pohled nelíbil 😔.

Tak jsem si řekla, že to zkusím, že zkusím tentokrát rozumně změnit stravu a přidám cvičení. Nebudu lhát, bylo to náročné, vařit zvlášť pro sebe a najít si čas na cvičení. Při cvičení jsem ale dlouho nevydržela... Myslela jsem si, že jsem nemotorná a neschopná. Naštěstí jsem si stále držela stravu. Zmenšila jsem porce, rozdělila jsem si talíř na 3 pomyslné hlavní části, ale dopřála jsem si v podstatě všechno, co mám ráda, ale s mírou. Potom jsme s rodinou začali aktivně jezdit na kole. A sem tam jsem si zacvičila. Ale věděla jsem, že musím v další výzvě (lednové) zamakat, protože jsem se bála, že v zimě znovu spadnu do svojí lenosti. A tak jsem se přihlásila a dokonce i zadala míry do soutěže, abych měla motivaci vydržet. A podařilo se 😊. Novoroční výzvu jsem začala s váhou 85,5 kg a podařilo se mi zhubnout na 82 kg, což není moc, ale úbytek v cm je velký. Když zároveň vidím ten pokrok v kondici a správném provedení cviků, tak jsem nadšená.

Jak hodnotíte výzvy ve Fitshakeru? Jak se Vám líbí?

Výzvy jsou velmi propracované, až mě to překvapilo, i když mě některé druhy cvičení úplně nebaví, na základě motivačních videí a článků jsem pochopila, že např. i takový pilates je pro tělo velmi důležitý. Sice to často není cvičení, při kterém z vás lije pot (což mám moc ráda), ale zároveň nás učí vědomě pracovat s tělem a dechem. Myslím, že největší pokrok je v mojí mysli, a to díky novoroční výzvě.

Vy jste začala výzvou Restart po létě, kterou jste bohužel nedokončila, ale cvičit jste nepřestala a také Vám zůstala zdravá strava. To je skvělé, hodně žen to vzdá a už se k cvičení nevrátí. Jak se to povedlo Vám? 😊

Myslím, že jsem pochopila, že díky zdravé a vyvážené stravě a ne dietě mi kila šla i tak dolů, aniž bych si odepírala např. pečivo nebo přílohy nebo i sladké (převážně zdravější). Jak kila ubývala, cvičilo se mi lehčeji a začalo mě to víc bavit a hlavně se do sportování zapojila i moje rodina. Aktivně jsme až do listopadu každý víkend jezdili na kolech. Jedna cyklotúra měla asi 30–35 km. Musím však podotknout, že bez podpory a uznání mého manžela by to nešlo, vždy mě upřímně pochválí a je rád, že jsem si našla zálibu, která mě naplňuje.

cviceni pro zeny
hubnuti

Jak jste upravila stravu? Co jste vyřadila a co naopak přidala do svého jídelníčku 😊?

Nevyřadila jsem nic, jen jsem zmenšila porce asi o polovinu a přidala jsem víc zeleniny, zařadila jsem víc luštěnin a snažím se jíst a vařit zdravěji. Někdy podle receptů z Fitshakeru a někdy si i něco vymyslím. Často udělám klasický recept ve zdravější verzi, která chutná nejen mně, ale i rodině. Během novoroční výzvy jsem bohužel zjistila, že mi vadí mléčné výrobky, a tak jsem zatím na veganských náhradách, i když to s nimi nepřeháním, protože to můžou být i kalorické bomby. Občas si dám například i řízek, ale dám si půlku a k tomu spoustu zeleniny, ať mám uspokojené chutě. Ze svých dietních pokusů v minulosti jsem totiž vypozorovala, že pokud si dlouho něco odpírám, po zhubnutí toho nemůžu nabažit.

Moc nás zajímá, jak se cítíte v novém těle? Jste spokojenější, cítíte se lépe, víc zvládáte? Co jste vypozorovala 😊?

Cítím se super, konečně nechodím jen v legínách, vytáhla jsem znovu věci ze svého hubenějšího období (už mi i ty začínají být velké), začala jsem se pěkněji oblékat a víc o své tělo dbát, ale co je nejlepší, i o svou duši. Mám víc energie, stíhám víc věcí, víc zvládám držet krok s dětmi a na každé cvičení se těším, hlavně když vím, že si zamakám. Konečně se nebojím dívat do zrcadla a cítím se přitažlivější. A protože nám pomalu začíná cyklistická sezóna, neskutečně se na ni těším. Znovu jsem objevila svoji starou lásku ke sportu ❤️.

cviky na doma
online cviceni

7. Kdybyste se měla sama sebe zeptat, jestli byste se k Fitshakeru před rokem přidala znovu, jaká by byla Vaše odpověď?

Jednoznačně ano, ale průběh i s neúspěchem bych určitě neměnila, protože právě ty mě posunuly vpřed. Jsem vděčná, že existuje takovýhle program, kde můžu cvičit, vzdělávat se a měnit svoji stereotypy z pohodlí domova, protože pro mě – se dvěma dětmi, domácností a manželem, který hodně pracuje – je nereálné chodit pravidelně do fitka.

online cvicenie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.