Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Proměny
Fitshaker podcasty
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Alenka (-20 kg): „Hlavně je potřeba věřit si a nevzdat to při první krizi.“

cvičení doma

Alenka se rozhodla, že už bylo dost času stráveného v jejím starém těle a je potřeba změna. Zhubnout 20 kilo je úžasné a jak se to Alence podařilo, ti prozradí právě teď 😊.

Alenko, musíme se hned zeptat na vaše začátky 😊. Na jaké váze jste si řekla, že to stačilo a je načase cvičit a změnit svoje tělo?

Takový největší zlom u mě nastal asi tehdy, když se na váze ukázalo číslo 96... První, co mi proletělo hlavou, bylo, že už jen 4 kila a budu mít 100! Trojciferné číslo pro mě bylo největší strašák.

Tehdy jsem si řekla, že dost bylo nekonečných výmluv a je potřeba na sobě začít i pracovat. Nejen kvůli sobě, ale i kvůli svým dětem, se kterými bylo stále těžší držet krok 😊.

kardio cvicenie doma

Vypadáte neuvěřitelně dobře, změna je viditelná hned na první pohled. Jak se cítíte ve svém novém JÁ 😊? Co cítíte při pohledu do zrcadla 😊?

Děkuju, taková slova se dobře poslouchají 😊.

Fyzicky se cítím úplně super. Přestala mě bolet záda, zlepšil se mi spánek, odešly bolesti hlavy.

A co se týká mojí psychiky, je to takové zvláštní. Ještě stále jsem si na svoje nové tělesné „já" nezvykla. Musím říct, že i kvůli tomu mám potřebu se neustále prohlížet v zrcadle a ujišťovat se, že ta osoba v něm jsem doopravdy já 😄. Ale je to na dobré cestě, pomalu si na sebe zvykám 😊.

youtube cvicenie doma

Mnoho žen hledá zázračný recept na to, jak zhubnout rychle, snadno a bez námahy. Ve skutečnosti je však důležitá pravidelnost, pohyb, pitný režim a zdravá strava. I vy jste občas hledala zázračné zkratky? Nebo jste od začátku věděla, že takto to nepůjde?

Přiznávám, že byly časy, kdy jsem chtěla mít všechno rychle a hned, a tak rychle potom skončila i moje snaha, protože to prostě nefungovalo.

Tentokrát jsem se už do toho pustila s chladnější hlavou. Určila jsem si menší cíle, u kterých jsem věděla, že je určitě splním. A když se mi to podařilo, přišly další a další a už to potom šlo nějak samo.

cvicenie doma na chudnutie

Celkem jste zhubla hodně kilo, že? Jaké to bylo, když si vaší změny začalo všímat okolí? Kdo si jí všiml mezi prvními 😊?

Ano... skoro 20 kilo a jde to dál 😉.

Nebudu lhát, lichotilo mi, když mě okolí začalo chválit. Nikdy předtím jsem ten pocit nezažila. Byla jsem na sebe tak hrdá. A to mě vždy rovnou i nakoplo, abych šla dál za svým cílem.

Změny si, samozřejmě, jako první všiml můj manžel, který mi celou dobu byl a i doteď je velkou oporou.

videa na cvicenie doma
kardio cvičenie doma

Cvičíte pravidelně každý den, nebo cvičení s Fitshakerem střídáte s během, turistikou nebo procházkami?

Snažím se cvičit pravidelně s Fitshakerem. Novoroční výzvu 2022 jsem jela naplno a vlastně i díky ní jsem přišla na to, jaký je to skvělý pocit dávat si takto do těla.

Do té doby jsem si šla pouze takovým light tempem a zaměřovala se hlavně na stravu, která u mě byla největším problémem.

Momentálně cvičím Fitshaker videa podle aktuální nálady nebo si zajezdím na stacionárním kole, které konečně neslouží jen jako věšák na prádlo 😊.

na cvicenie doma

Jaký trenér nebo trénink patří mezi vaše nej, nej 😊?

Jednoznačně Andrejka a její pilates nebo jóga. Každé její cvičení mě nabije novou energií a její příjemný hlas mě umí vždy tak pěkně pohladit na duši. A hlavně moje záda jsou jí neskutečně vděčná.

No a když si chci pořádně zamakat, tak Olinka. Samozřejmě, všichni vaši trenéři a jejich cvičení jsou skvělé, ale právě kombinace těchto dvou odlišných tréninků mi vyhovuje úplně nejvíc 😊.

cvicenie doma video

Občas nastane i den, kdy se nám nechce nebo si dopřejeme sladké či pizzu, ale ani tehdy není třeba se vzdávat, ale řídit se pravidlem 80:20 😊. Jak jste řešila, když tato situace nastala u vás?

Když mám na něco chuť, tak si to prostě dám 😊. Já mám možná štěstí i v tom, že jsem nikdy nebyla moc na sladké, takže odolat sladkostem problém nebyl. Když mám chuť třeba na tu pizzu, dám si. Nesním ji však už celou na posezení v jedenáct večer a nezapiju ji půl litrem sladké vody tak jako kdysi 😊.

Ale většinou se snažím najít si nějaké zdravější alternativy, které můžou mnohokrát být i mnohem chutnější 😉.

Máte radu pro ženy, které stále váhají, jestli začít, a rozmýšlejí nad tím kdy?

Není třeba váhat, je třeba jít do toho hned! Vždy se dá najít ta správná zdravá cesta, která vám sedne, a potom už to všechno půjde nějak automaticky 😉. Hlavně je potřeba si věřit a nevzdat to při první krizi.

Držím palce, stojí to za to 😉!

Pojď si s námi zamakat a změnit svoji postavu i ty vo Výzvě do plavek 2023, kterou startujeme již 2.5.

Přidej se k nám a přihlaš se ještě dnes:

Vyzva do plavek FItshaker
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.