Všechny

Odlehčený kuřecí stroganov s rýží basmati a ředkvičkovým salátem

Recepty
20 min
2 porce
kuřecí stroganov
Potřebujeme:
  • 300 g kuřecích prsou
  • 1 menší cibuli
  • 1 lžíci oleje na smažení
  • 1 kyselou okurku (můžete vynechat, pokud nemáte rádi)
  • 2 lžíce kečupu
  • 1 lžíci plnotučné hořčice
  • 2 lžíce 11–14% zakysané smetany
  • mletý černý pepř
  • mořskou/himalájskou sůl
  • 110 g rýže basmati

Miluju kuřecí stroganov, ale často po něm cítím pocit těžkosti – původní recept často sestává ze smetany na šlehání/vaření či z vepřového sádla a většího množství oleje.

Můj modifikovaný recept podle mě chutná ještě lépe než originál, je lehký a s přehledem ho vtěsnáte do svého jídelníčku i při redukci.

Jak na to?
1
Maso omyjeme a nakrájíme na tenké nudličky. Cibuli nakrájíme na malé kostky a společně s masem restujeme na trošce oleje na pánvi, dokud nebude maso hotové a cibule měkká. POZOR, pokud se stane, že má maso víc vody a začne se vám místo smažení dusit, počkejte, dokud se nezatáhne, podlijte ho vodou a duste cca 30-35 minut – musí se odpařit všechna voda. Když se maso pěkně orestuje a je udělané hned s cibulkou, tento krok vynechejte.
2
Do hotového masa přidáme nastrouhanou okurku, kečup, hořčici, smetanu, pepř a sůl. Pořádně promícháme a maso je hotové.
3
Rýži uvaříme v osolené vodě a podáváme společně s masem.
4
Salát připravíme z nahrubo nastrouhané ředkvičky, lžičky medu, šťávy z citronu a soli.

Můj supertip: pokud máte v oblibě výraznější chutě tak jako já, přidejte i lžičku šťávy z kyselých okurek. A pokud máte PMS, tak i 2 😊.

Výživové hodnoty na 1 porci:

600 kcal

2524 kJ

T:

13 g

B:

55 g

S:

63 g

V:

2 g

kurací stroganov s ryžou

Dobrou chuť 😊!

Nyní navíc k ročnímu členství získáváš jako dárek naši kuchařskou knihu plnou zdravých receptů. Podívej se, i na více benefitů, které nabízíme našim premium členům.

vaření zdravě
Ivana Maheľová (Eľková)
Redaktorka ve Fitshakeru
Výživa a pomoc lidem s nadváhou je mojí profesí už 7 let, ale v první řadě je práce s lidmi, kteří chtějí změnit svůj životní styl, mojí největší vášní. Vím, jaké to je, když se ve svém těle člověk necítí dobře a má nadváhu. Poznala jsem na sobě jojo efekty, ale zároveň i úžasný pocit, když naplníte svůj cíl. Během těchto let jsem zjistila, jak váhu zredukovat natrvalo a udržet si optimální hmotnost tak, abyste z jídla měli radost a nemuseli si odpírat všechno, co máte rádi. V roce 2012 jsem se rozhodla stát certifikovaným nutričním poradcem a věnovat se výživě naplno a profesionálně. Vyvinula jsem individuální výživový koncept www.jedalnicky.sk, který dodnes pomohl stovkám žen, mužů a adolescentů zredukovat svou hmotnost, naučit se správně stravovat a nastálo změnit životní styl. Mojí prioritou je odborné vypracovávání individuálních stravovacích plánů výlučně z dostupných potravin, individuální přístup ke každému klientovi a neomezená podpora.

Kategorie

ReceptyJídla z masaRychlé obědy nebo večeře do 20 minut