Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

2 účinné cviky na sedací svaly a krásné nohy nejen pro ženy: dopřej si tento krátký trénink!

cviky na sedací svaly

Léto je tady co nevidět a my budeme ukazovat svoje nožky v krátkých kalhotách nebo šatech.

Pokud máš pocit, že bys je chtěla trošku zlepšit, zařaď si následující dva cviky s Diankou do svého tréninkového plánu a uvidíš, že radost z výsledků budeš mít už brzy. :-)

# 1: Zanožování ve stoji s mírným předklonem

Jak už název napovídá, při tomto cviku budeme v mírném předklonu, lehce pokrčíme kolena a stáhneme bříško. Záda jsou rovná, ruce si můžeš dát vbok a střídavě zanožuješ v pomalém nebo rychlejším tempu, jak ti bude vyhovovat.

Nezapomeň na dýchání, výdech noha vzad a nádech noha vpřed, přičemž nohy jsou stále v napětí.

Aby nám při tomto cviku aktivně pracovalo i břicho, mysli na to, abys ho měla stále stažené. Zkus vydržet 30 sekund.

cviky na zpevnění zadku

# 2: Unožování ve stoji

I při tomto cviku budeme stát, stojná noha bude mírně pokrčená a druhou nohu s výdechem unožujeme do strany, přičemž při unožení je špička propnutá.

Tentokrát potrápíme hlavně sedací svaly a vnitřní stehna, opět však myslíme na pevné bříško, které nám pomůže i při udržení rovnováhy.

Jestli máš při tomto cviku problém se stabilitou, klidně se můžeš opřít rukou o stěnu nebo o židli.

Vydržíme 30 sekund a následně vyměníme nohy.

jak zpevnit zadek

Je na tobě, jestli si tyto cviky zacvičíš např. ve třech opakováních jako krátký bonus po běžném cvičení, nebo je zařadíš do svého tréninkového plánu.

Můžeš je zopakovat i několikrát za sebou a klidně si tak dopřát 20minutové intenzivní cvičení, po kterém tě budou nožky pořádně pálit. ;-)

Na konci cvičení si nohy pořádně „vytřes“, dopřej si krátké protažení a užívej si ten příjemný pocit po cvičení. ;-)

cviky zadek

Jestli ti víc vyhovuje cvičit v doprovodu trenérky, pusť si tento kratičký trénink jako video:

Ať se ti dobře cvičí! :-)

Trenérku Di najdeš i v našich programech SexyBody, Fit in 15 min nebo například MasterPack, ale i v Novoroční výzvě 2023. Vyzkoušej cvičit doma podle našich fit programů:

cvičení zadek
Fotka autora
Diana Hô Chí
Redaktor ve Fitshakeru

Jmenuju se Diana Hô Chí, ale většina lidí mi říká Di. Mám dva životy, kancelářský a trenérský. Jelikož sama během dne zažívám to, co mnoho z vás, tedy sedím celý den za PC, pohyb je pro mě vysvobozením. Od malička jsem tancovala a pohyb se pro mě stal vášní a závislostí. Tuto svoji lásku chci prostřednictvím svých tréninků přenášet na co nejvíce lidí. Protože cvičení udržuje FIT nejen naše tělo, ale stále více lidí potřebuje vypnout hlavu, nemyslet na starosti a právě pozitivní energie, která v nás proudí během fyzické aktivity, vyvolává úsměv na tváři. Mým cílem je dosáhnout toho, abyste nebrali cvičení jako něco, co MUSÍM, ale jako něco, co CHCI, a stalo se tak součástí vašeho životního stylu. Jsem kondiční trenérka 1. kv. stupně, licencovaná instruktorka konceptů: bodyART, BAX, deepWORK, STRONG by Zumba, Jump Bungee Workout, POUND, na fitshaker.cz mě najdete v programu SexyBody. Jsem zároveň držitelkou ocenění FIT leader 2018 v kategorii skupinový trenér nováček.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.