Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Dominika (–17,4 kg): „Byla jsem těžká a už jen základní cviky mi dělaly problém.“

cvičení doma

Nový den, nová dávka motivace. 😊 Dominika se rozhodla, že se vydá na cestu za svým novým a zdravým JÁ, a my musíme jen konstatovat, že se jí to podařilo. Vypadá fantasticky. 😊 Jaký je příběh Dominiky? Přečti si o tom v rozhovoru.

Dominiko, je za Vámi velký kus cesty, jak vzpomínáte na začátky, na ty pocity před tím, než jste se pustila do své proměny?

Ach, vzpomínky... Doufám, že už jen vzpomínky. Bylo to těžké, ani ne cvičení, ale jak začít.

Při obou těhotenstvích jsem přibrala cca po 30 kg, 10 vždy zůstalo v porodnici, ale zbytek ne a ne dolů. Můj problém není cvičení, ale to, že ráda jím, a skloubit to dohromady při dětech není až tak jednoduché. Ale přišel nový rok a já jsem si řekla, že už je čas.

cvicenie doma na chudnutie

Sestra mi o vás říkala už dřív, ale já jsem to nějak neřešila. Vždyť jsem po porodu ještě jen chvilku, možná to půjde samo. Nepatřím však mezi ty šťastné.

Zdravotní stav a moje výsledky nebyly velmi dobré. Nadváha mi taky nebyla příjemná. Celý život mám plnější postavu, tak jsem se zaťala a podařilo se mi to i před svatbou 2017–18, takže pocit zdravějšího a krásnějšího JÁ jsem už znala a začalo mi to chybět. Riskla jsem to a podařilo se. Je mi tak směšně, protože když jsem viděla váš jídelníček, říkala jsem si:

„Tak já jim dám metál, jestli takhle zhubnu, vždyť tohle jím stále.“

Po začátku, který prožívá každý intenzivně a je nabuzený, přijde i chvíle, kdy nastanou pochybnosti nebo první selhání. Jak je překonat a nevzdat to? Jak přemýšlet tak, aby nás jedna chybička nerozhodila a pokračovali jsme dál?

Cvičení bylo dost těžké, protože já jsem byla těžká a už jen základní cviky mi dělaly problém, ale stále jsem si říkala, že musím vydržet... Každý den pro mě byl náročný, těšila jsem se, ale zároveň jsem ze sebe byla nervózní... Ale už po měsíci jsem se ze dne na den změnila.

Nic, nic a ráno se vzbudíte a cítíte se úplně jinak. Postavíte se na váhu a 6 kg je pryč. A co kila, ale ten pocit, který nemůžete popsat. Pro mě 6 kg, ale pocitově 10 kg... A odezva okolí mě neustále posouvala dopředu. Každý večer jsem se těšila na ráno, kdy už půjdu cvičit. Dokonce jsem byla nervózní, když mi můj plán někdo narušil, ať už návštěvou, prací... A tak, jak rychle to utíkalo, i ze mě to šlo neuvěřitelně dolů, čemuž jsem sama nechtěla uvěřit.

Selhání... No... Byla i ve stravě i v absenci cvičení. Vždy, když jsem nemohla, další den jsem si dala video navíc. Záleželo i na synovi, jak dlouho spinkal... 😊 On je tady šéf... 😊

cvicenie doma pre zaciatocnikov
stroje na cvičenie doma

Jak jste upravila stravu a jaké potraviny jste nahradila jejich zdravějšími variantami?

Přiznám se, strava byla poctivá 2 měsíce. Ale opravdu poctivá, potom už přišly i prohřešky. Řeknu pravdu, lépe se stravuju v zimě než v letních měsících.

Od novoroční výzvy jsem přestala jíst brambory, chleba, přidala jsem víc zeleniny, vařím na olivovém oleji, jím častěji a menší porce – záleží na situaci (práci). Přestala jsem pít slazené vody, sem tam sice zhřeším, ale nic se neděje...

Trénovala jste pravidelně každý den? Kteří trenéři patřili mezi Vaše nejoblíbenější?

Moje tréningy boli čistý cirkus... aj keď som sa snažila poctivo každý deň, nie stále to bolo možné (práca, choroba, deti,...). Záležalo na okolnostiach, ale ako som už vyššie spomenula, keď bola absencia, stále som sa snažila ďalší alebo iný deň, ak to bolo možné, odcvičiť video naviac.

Najradšej cvičím s Honzom, Didi, Matejom, Sabínou.

Moje tréninky byly úplný cirkus... I když jsem se snažila poctivě každý den, ne vždy to bylo možné (práce, nemoc, děti...). Záleželo na okolnostech, ale jak jsem už zmínila výše, když byla absence, vždy jsem se snažila další nebo jiný den, kdy to bylo možné, odcvičit video navíc.

Nejradši cvičím s Honzou, Didi, Matejem, Sabinou.

Kolik kilo a centimetrů se Vám podařilo od začátku zhubnout?

Od začátku Novoroční výzvy, tj. od ledna 2022, je to 18 kg, od června 2021 (ještě jako těhotná) –28 kg.

cvičenie doma s vlastnou váhou

Kdy přišly první pochvalné komentáře na to, jak skvěle vypadáte? Kdo si Vaší proměny všiml mezi prvními?

První pohledy, pochvaly a reakce okolí přišly hned po měsíci, kdy jsem shodila první kila. Moje okolí reagovalo pozitivně, hlavně sestra, rodiče, přátelé, a to mě neuvěřitelně posouvalo vpřed. Už jen ta myšlenka a očekávání nejen moje, ale i ostatních, mi nedaly šanci přestat.

Musíš, protože CHCEŠ, a musíš, protože to dokážeš. Dokázala jsem jim a hlavně sobě, že to dám a dokážu překonat i sama sebe. Moje kamarádka z dětství a trenérka z dob, kdy jsem ještě neměla děti, stále říkávala: „Když nemůžeš, přidej,“ a to jsem měla stále v hlavě...

Co byste poradila ženám, které se začátkem stále otálejí, říkají si, že začnou v pondělí, první den v měsíci nebo počkají na jiné vhodné datum?

Aby neváhaly, nehledaly výmluvy. Já jsem otálela a mohla jsem začít mnohem dřív, už Výzvou do plavek. Jsem taková, že potřebuju tahouna. Situace mi nedovolovala navštěvovat fitko, i když ho mám za rohem a společnost ostatních mě posouvala vpřed.

Ale cvičení jednou za týden, jednou za dva týdny pro mě bylo málo. Tak jsem to riskla a po sestřině větě: „Vždyť to zkus, můžeš si videa přehrávat, jak ti to vyhovuje,“ mě to nabudilo. Že budu mít závazek vůči cvičení, ale tehdy, kdy to bude vyhovovat mně. A to mě nakoplo, že to zkusím. A dobře jsem udělala.

Jsme nesmírně vděčná mé sestře, že mi o vás řekla, a vám, že jste mi dali mé nové JÁ.

Kilogramů však nelituju, díky nim mám krásné zdravé děti, a všechno jde, když se chce. 😊

Pojď cvičit doma i ty a vytvoř z toho svoji novou závislost:

novoroční výzva
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.