Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Je celulitida skutečný problém? 3 tipy, co můžeš udělat pro její zmírnění

celulitida

Máš celulitidu? Mám ji i já a má ji většina žen. Pokud se pro ni trápíš měsíce či roky, stydíš se obléct si plavky nebo se ukázat partnerovi ve spodním prádle, následující řádky jsou věnované právě tobě.

V první řadě si uvědom, že celulitidu mají i štíhlé ženy, sportovkyně, dokonce i fitnessky či modelky. Často je to dědičný problém (každému se ukládá tuk jinak, je to geneticky dané). Proto se i já ve svojí praxi častokrát setkávám s tím, že některé štíhlé ženy celulitidu mají, a naopak některé plnější ženy mají navzdory nadváze pokožku úplně hladkou.

Celulitida je ve většině případů problémem jen pro ženu samotnou – nejde o žádnou závažnou zdravotní komplikaci, jde o estetičnost kůže, a právě to je důvod, proč možná i ty děláš všechno pro to, aby celulitida úplně zmizela.

celulitida na břiše

Faktory, které můžou ovlivnit vznik celulitidy:

  • Nedostatek pohybu a špatná životospráva
  • Genetická dispozice
  • Nedostatečný pitný režim nebo nevhodné tekutiny
  • Alkohol, kouření
  • Stres, těhotenství
  • Nadváha a obezita
  • Příliš časté sezení
celulitida na zadku

Pokud máš celulitidu v počátečním stádiu, je možné, že se ti podaří tento stav zvrátit, pokud je však v pokročilejším stádiu, můžeš jen zmírnit její viditelnost. Také nečekej, pokud jsi žila dlouhé roky s nadváhou, měla nedostatek pohybu nebo nedostatečný pitný režim, že se ti ji podaří úplně odstranit za několik měsíců.

Co můžeš udělat pro její zmírnění?

# 1: Dostatek pohybu a zdravá strava

Zaměřila bych se na kombinaci silového cvičení a mírného kardio cvičení (při celulitidě ve vyšším stádiu nedoporučuji denní skákání a nárazy, i při běhu pozor na výběr vhodné obuvi a plochy na běhání).

Dbej na přísun kvalitní výživy – konzumuj dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných obilnin, luštěnin, libového masa a méně tučných mléčných výrobků. Co největším obloukem se vyhni zpracovaným potravinám, sladkostem, zákuskům, fastfoodům a slaným pochutinám. Alkoholické nápoje si dopřej pouze výjimečně.

celulitida u mužů

# 2: Pitný režim

Základem je minimálně 1,5 litru čisté vody denně. Nezapomeň doplnit tekutiny vždy před cvičením i po něm.

celulitída

# 3: Prokrvení pokožky a pravidelné masáže

Zkusit můžeš masáže postižených oblastí (speciální drahé krémy na celulitidu nepotřebuješ, protože nemají žádný účinek), střídavou sprchu, masáž speciální masážní rukavicí. Tento proces je potřeba si osvojit jako rutinu (pokud to uděláš párkrát týdně, nebude to mít žádný účinek).

celulitida na zadku cviky

Pokud pravidelně cvičíš, máš vyváženou stravu, piješ dostatek vody, prokrvuješ svoji pokožku, a navzdory tomu máš celulitidu – měla bys věnovat pozornost podstatnějším věcem. Je málo pravděpodobné, že se ti ji podaří odstranit úplně. To, že ji máš, neznamená, že jsi škaredá a tlustá a že se musíš podceňovat a skrývat ji. Věnuj se nadále cvičení, zdravému stravování, užívej si, co tvoje tělo dokáže. Nikdo nemá právo posuzovat tvůj vzhled na základě ďolíčků na pokožce. Je to “problém“, který si uvědomuješ jen ty a který máme téměř všechny 😊.

S pravidelným pohybem ti rádi pomůžeme. Do našeho online fitka neustále přidáváme nové tréninky, aby si mohl vybrat opravdu každý. Ať už jsi začátečnice, preferuješ víc posilování, cviky na záda, nebo si ráda pořádně mákneš.

A na prokrvení pokožky ti doporučujeme např. i naši novinku – kávový scrub s letní vůní melounu.

kávový peeling
Fotka autora
Ivana Maheľová (Eľková)
Redaktorka ve Fitshakeru

Výživa a pomoc lidem s nadváhou je mojí profesí už 7 let, ale v první řadě je práce s lidmi, kteří chtějí změnit svůj životní styl, mojí největší vášní. Vím, jaké to je, když se ve svém těle člověk necítí dobře a má nadváhu. Poznala jsem na sobě jojo efekty, ale zároveň i úžasný pocit, když naplníte svůj cíl. Během těchto let jsem zjistila, jak váhu zredukovat natrvalo a udržet si optimální hmotnost tak, abyste z jídla měli radost a nemuseli si odpírat všechno, co máte rádi. V roce 2012 jsem se rozhodla stát certifikovaným nutričním poradcem a věnovat se výživě naplno a profesionálně. Vyvinula jsem individuální výživový koncept www.jedalnicky.sk, který dodnes pomohl stovkám žen, mužů a adolescentů zredukovat svou hmotnost, naučit se správně stravovat a nastálo změnit životní styl. Mojí prioritou je odborné vypracovávání individuálních stravovacích plánů výlučně z dostupných potravin, individuální přístup ke každému klientovi a neomezená podpora.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.