Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Julka (– 22 kg): „Vím, že když opravdu chci, jde to.“

cvičení na doma

Na začátek bychom chtěli vědět, proč a kdy jste se rozhodla, že se vydáte na cestu za svým zdravějším já. 😊

Na úvod musím říct, že už jako dítě, v podstatě od základní školy, jsem patřila mezi děvčata, která měla jako první větší prsa a vzhledově vypadaly ženštěji.

Byla jsem ten „plnější typ“, ale měla jsem hezkou postavu i navzdory tomu, že jsem se moc nehýbala, byla jsem dost líná a cvičení mi nic neříkalo, tělocviku jsem se vyhýbala, jak to jen šlo.

Všechno začalo asi na střední škole. Nebudu se vymlouvat, ale při učení (chodila jsem na gymnázium) se moje stravování začalo kazit, jedla jsem nepravidelně, čím dál víc jsem sahala po pochutinách a slazených vodách, fast foodu a později i alkoholu a tak to pokračovalo v podstatě až po vysokou školu. Kilečka přibývala, ale že je to horší, než jsem si myslela, jsem si uvědomila až tehdy, když mě někdo ve městě označil za tlustou krávu.

A tak začal kolotoč mého hubnutí a přibírání, který trval několik let, držela jsem několik diet. Do kritické fáze jsem se dostala v podstatě před 3 lety, od té doby jsem vážila vždy tak max. 94 kg, ze kterých jsem zhubla pod 90 kg, a tak stále dokola.

Před 2 lety se mi podařilo před svatbou zhubnout na 84 kg cvičením. Cvičila jsem se Zuzkou (videa Cvičte so Zuzanou), měla jsem koupené různé programy, ale jak jsem to měla slušně rozjeté, stal se mi úraz kolene, který mě limitoval asi na 3 měsíce. A protože jsem nijak nedodržovala stravu (moje heslo znělo: „Cvičím, abych mohla jíst“), kilečka se vrátila zpátky a já jsem se přesně 20. 12. 2022 postavila na váhu, kde mě doslova omráčilo 97 kg.

To byl ten moment, kdy jsem si řekla, že tímhle tempem se budou za chvíli starat lidi o mě, ne já o ně (jsem sestra). Hned jsem začala znovu cvičit. Koncem prosince se mi na FB ukázala reklama na Fitshaker a řekla jsem si, že jdu do toho. Jsem pojištěná v pojišťovně Union, mám slevu 20 % na členství, zaplatím si to a uvidím.

A tak jsem začala novoroční výzvou s váhou 93 kg (ale o Fitshakeru jsem věděla už od minulého roku a měla jsem koupený i diář).

cvičení na doma hubnutí

Jak vypadaly Vaše první tréninky? Bylo to náročné? Po jaké době jste začala pociťovat lepší kondici a viděla změny například v ohebnosti nebo ve výdrži? 😊

Začátky bývají těžké, po opravdu krátké době jsem zjistila, že cviky s vlastní vahou mi dávají mnohem víc zabrat než skákačky, které jsem cvičila předtím.

Snažila jsem se cvičit skutečně skoro každý den, tréninky jsem vynechávala, jen když jsem měla v práci denní službu. Intenzivně jsem cvičila, víc jsem se hýbala.

Manžel měl úraz kolene, takže jsem začala chodit se psem na hodinové až dvouhodinové procházky do lesa (teď už chodíme spolu všichni tři, do té doby chodil manžel se psem sám, já jen okolo domu).

Od začátku mi nejvíc vyhovovaly tréninky s Matejem Olejárem a Honzou Kempou.

Myslím, že hned po prvním měsíci jsem měla víc energie, z práce jsem začala chodit míň unavená, cítila jsem se mnohem líp a kila šla dolů. Nejdřív pomalu, ale cítila jsem se opravdu dobře.

V novoroční výzvě se mi podařilo zhubnout asi 4 kg, ale cvičila jsem dál (myslím, že Plavkovou výzvu 2022) a v květnu jsem se přihlásila do Plavkové výzvy 2023 s váhou 85,5 kg. Když jsem měla těžký den, pustila jsem si video od Zuzky a cvičila s ní. Po plavkové výzvě jsem měla 79 kg a začala jsem cvičit program Mateje Olejára, který cvičím dodnes, a podařilo se mi zhubnout na váhu 75 kg.

Jsem přihlášená do výzvy Restart po létě, na kterou se moc těším. Teď je ta kondice úplně neporovnatelná, cvičení se mi stalo denní rutinou.

Ano, stále jsou dny, kdy se musím přemoct, ale dostala jsem se do fáze, že kdybych ten trénink neodcvičila, jsem na sebe naštvaná.

nejefektivnější cvičení na doma

Jak na Vaši proměnu reagovalo okolí a nejbližší? 😊

Okolí mělo samozřejmě radost se mnou, dostávat komplimenty je pro ženu jako pohlazení, jde to ze všech stran a já z toho mám fakt upřímnou radost. První si toho začaly všímat asi moje kolegyně. Když jsem ohledně toho oslovila manžela, že mi k tomu vlastně ještě nic neřekl, jen odpověděl, že jsem se mu líbila i předtím a budu se mu líbit pořád, ale vidím, že se na mě víc dívá. 😊

efektivní cvičení na doma

Strava je alfa a omega. 😊 Jak jste ji upravila Vy a co jste z jídelníčku vyhodila, a co naopak zařadila? 😊

Protože moje stravování bylo roky opravdu katastrofální, doteď mi stačily fakt jen minimální změny a většinu jsem zhubla jen cvičením.

Teď to samozřejmě jde už pomaleji a vím, že budu muset udělat ještě větší zásahy, aby šla váha ještě níž. Doteď jsem udělala jen malá omezení – přestala jsem pojídat u televize, vyhýbám se pochutinám (čipsům, krekrám), v práci nevyžírám bombošky, jako velká pivařka jsem omezila i tento nápoj, tvrdý alkohol nepiju vůbec. Celkově jsem alkohol dost omezila až vyloučila, piju míň slazené vody a s manželem jsme se dali na zdravější stravu – málo smažíme, jíme víc zeleniny, ovoce, omezujeme fast food (který u mě byl předtím denně) a dávám si i menší porce, nejím do prasknutí jako předtím.

cvičení na doma celé tělo

Jak často jste cvičila? Měla jste nějaký rozvrh, například 3 až 5krát do týdne? 🙂

Ne, neměla jsem žádný rozvrh, cvičila jsem vždy, když to šlo, téměř každý den kromě dní, kdy jsem měla v práci denní službu.

Cvičila jsem po noční, před noční i v den volna, kromě cvičení jsem přidala procházky se psem. S manželem jsme aktivnější, vymýšlíme si různé sportovní aktivity.

pomůcky na cvičení na doma

Prozradíte nám, kolik kilo a cm se Vám podařilo zhubnout od začátku Vašeho cvičení a proměny? 😊

Zatím je to přesně 22 kg, ale ještě nekončím, první měření bylo v lednu 2023, poslední v září 2023.

STEHNO 70 cm —> 60 cm (– 10 cm)

BOKY 117 cm —> 102 cm (– 15 cm)

PAS 110 cm —> 87 cm (– 23 cm)

PRSA 114 cm —> 100 cm (– 14 cm)

fitness cvičení na doma

Jaké jsou Vaše další FIT cíle do budoucna? 😊 Jakou máte vysněnou váhu a jak to děláte, že jste stále tak namotivovaná?

Můj cíl je 65 kg. Letos jsem si stanovila cíl 70 kg a příští rok bych chtěla zapracovat na těch 5 kg a víc zasáhnout do stravování.

Motivace? Přece to, co vidím teď v zrcadle. To, že vím, že když opravdu chci, jde to. Že vidím ty výsledky, to je pro mě největší motivace. A samozřejmě je pro mě důležité zdraví, protože obezita je vstupní brána pro všechna onemocnění.

Jestli tě Julčina proměna inspirovala a chtěla bys začít na sobě makat i ty, tak neváhej a přidej se k nám. 😊

Makej na sobě stylově a pohodlně. Podívej se na naši Basic kolekci v našem e-shopu a vychytej ty pravé kousky pro sebe.

sportovní oblečení
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.