Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Proměny
Fitshaker podcasty
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Kyra (-22,7 kg): „Při každém splnění krátkodobých cílů se klidně odměňte.“

cvičeni doma

Proměna, na kterou jsme všichni čekali, když jsme s napětím četli každý příspěvek od úžasné Kyry!

Máme rozhovor, máme příběh, máme motivaci a teď je jen na tobě, aby sis to přečetla 😊.

cviceni

S obrovskou dávkou motivace ses v lednu pustila do výzvy s představou, že změníš jednou a provždy svůj život. Je to tak? Povíš nám něco víc o svojí motivaci, proč jsi začala 😊?

Myslím, že pro každého, kdo hubne, je vždy největší motivací nový rok 😊. Pokaždé jsem si řekla – tak teď to už dám, a vždy jsem začala 1. ledna.

Jenže letos jsem chtěla vynechat to klasické klišé a nezačala jsem 1. ledna.

Pamatuju si, že kolem 3. ledna mi na Facebooku vyskočila reklama na Fitshaker. Dodnes netuším, proč jsem na ni klikla, možná jsem hledala nějakou motivaci, inspiraci pro hubnutí. Už dlouhé roky jsem na blogu Fitshakeru sledovala recepty, sem tam jsem si něco zdravého uvařila, takže až tak neznámé to pro mě nebylo, jen jsem netušila, že se tam dělají nějaké výzvy.

Když jsem uviděla, že vaše výzva začíná 9. 1. 2023, řekla jsem si, že toto je takové pěkné datum pro začátek hubnutí.

Moje motivace byla obrovská. Letos v říjnu se vdávám a věděla jsem, že chci být krásná nevěsta s vysněnou váhou. Už rok předtím jsem se snažila zhubnout, že když mám téměř dva roky do svatby, tak to dám, ale po pár dnech jsem se vrátila ke starým zvykům, nezhubla jsem nic a ještě jsem i přibrala.

Takže největší motivací byla právě moje svatba 😊.

motivace

Začátky – pro někoho náročné, pro někoho méně. Jaké byly ty tvoje? První odcvičená videa, první dny plné zdravé stravy, jak sis zvykla na nový režim 😊?

U této otázky si vzpomínám na 8. leden 2023, den před výzvou. Určitě nejsem sama, kdo si řekl, že když od zítřka hubnu, tak se dneska ještě pořádně najím 😁.

Dodnes nevěřím, že jsem se den před výzvou večer okolo desáté cpala pizzou, protože od zítřka dieta 😃. Teď, když si na to zpětně vzpomenu, strašně se za sebe stydím.

ALE! přišel první den Novoroční výzvy 2023 a mě asi opravdu někdo přes noc vyměnil. Nedokážu si vysvětlit, jak je možné, že jsem na svůj nový režim přešla tak jednoduše a na 101 %.

Věděla jsem, že se budu snažit, ale netušila jsem, že to půjde tak snadno. První, co jsem udělala pár dnů před výzvou, bylo, že jsem si stáhla vzorový jídelníček a nakoupila si na něj potraviny.

První odcvičená videa si pamatuju velmi dobře. V kalendáři mi vyskočily trošku těžší cviky a já jsem je vypnula 😀 a vyhledala jsem si tabatu s Matejem, kde cvičil se ženou, která se postavou více podobala mně, a to mi velmi pomáhalo.

Řekla jsem si, že když to dá ona, dám to i já. Takže první videa jsem nejela podle kalendáře, ale spíš podle sebe, abych to zvládla a aby mě to i bavilo, a jelikož Matej je v dobrém slova smyslu šílený člověk, šlo to s ním velmi snadno.

Během prvních dnů jsem měla s Matejem videohovor, kde jsem se ho ptala, jestli podle něj pro zhubnutí stačí ta půlhodina denně s Fitshakerem.

Říkal, že stačí, ale že uvidím, jak to budu cítit. No a po 2 týdnech jsem to cítila tak, že mě to baví tak moc, že právě z toho důvodu mi nestačí jen ta půl hodina denně 😊.

novoročná výzva Fitshaker

Tvoje strava a stravování prošly velkou změnou, je to tak? Řekni nám něco o tom, jak ses stravovala předtím a jak je to teď 😊.

Moje strava byla před výzvou katastrofální. Byla jsem schopná jíst klidně i 15x denně v menších porcích, ale jedla jsem samé hlouposti. Pořád jsem stála u ledničky a něco vyjídala.

První dny jsem jela podle vzorového jídelníčku od Fitshakeru, který mi potom sloužil už jen jako inspirace.

Vyhradila jsem si pár dní na to, abych si prošla všechny recepty z blogu a vybrala ty, které se mi nejvíc líbily, a vyskládala jsem si podle toho vzorového jídelníčku svůj vlastní.

Při hubnutí bylo mojí největší chybou to, že jsem jedla jen saláty. Tělu to sice dodalo trošku víc vitamínů ze zeleniny, ale byla jsem neustále hladová.

Recepty z blogu mě naučily, že můžu jíst zdravě, lehce, ale zároveň dosyta. Neuměla jsem si představit, jak přejdu ze stravy 15x denně na stravu 3x denně.

Kupodivu to šlo šíleně snadno a já jsem ještě nikdy nebyla takto spokojená se stravou.

Ráno vždy začínám magnesiem a zeleným čajem, snídani mám v 8.30, oběd ve 12.30 a večeři v 17.30. V 19.00 si vždy dám ještě teplý bylinkový čaj, který mě zasytí na noc.

Denně vypiju hodně vody, cca 4 litry, takže mezi jednotlivými jídly nemám šanci být hladová. Na večeře mi nejvíc vyhovují syté husté polévky.

Jelikož nemůžu mít sladkou snídani, protože mi je z ní špatně, cukr jsem vynechala z jídelníčku úplně a to bylo pro mě to nejlepší rozhodnutí.

Vůbec mi nechybí v žádné formě, mám ho ze zeleniny, ovoce nejím vůbec, protože ho ani nemám ráda. Nejvíc mě na této stravě těší, že to není žádná dieta, ale plnohodnotná jídla, která moc chutnají i mým dvěma chlapům.

K dietám se saláty bych se už nikdy nevrátila.

Můj syn dokonce řekl, že brutálně vařím od té doby, co hubnu 😊.
podložka na cvičení

Podpora rodiny a okolí je velmi důležitá. Máš kolem sebe lidi, kteří tě podporují a motivují?

Nejvíc mě podporují můj přítel a můj syn. Oni vidí, jak na sobě každý den makám, vařím a všechno si plánuju. Já jsem se totiž naučila jídla krabičkovat na dva dny dopředu, abych je měla po ruce vždy, když někam cestujeme.

Takže ať jdeme kamkoliv, vědí, že já si už beru svoje krabičky s sebou, abych nemusela přemýšlet, co a kde budeme jíst, a už jsou na to zvyklí. Můj syn mi u prvních shozených kil začal říkat, že je vidět, že jsem nějaká kompaktnější 😁.

Přítel mě téměř každý den chválí a to mě velmi posouvá vpřed. Dokonce jsem ho motivovala, aby začal chodit do práce každý den pěšky po schodech do sedmého poschodí, a některá videa cvičí se mnou i on 😊.

Ale člověk, který mě motivoval úplně nejvíc, byla Dominika Hudáková, členka skupiny. Pamatuju si, jak jsem si procházela příspěvky ve skupině a objevila její proměnu.

Byla jsem z ní tak nadšená, že jsem ji doma každému ukazovala, že toto je bohyně a tohto dosáhnu i já.

S Dominikou jsem se zkontaktovala, a i když je z opačného konce Slovenska, slíbily jsme si, že se setkáme, protože cítím, že je přesně taková jako já a prošla si tím stejným.

Velkou oporou je pro mě i Ivka Obrtalová, se kterou jsme si vytvořily „online přátelství“ a po skončení výzvy 2023 jsme si společně pustily výzvu 2022 a makáme 😊.

online fitko

Občas i na nejsilnější přijde krize, jak se s ní popasovat?

Občas i na nejsilnější přijde krize, jak se s ní popasovat? Je téměř neuveřitelné, že si můžu říct, že první krize na mě přišla až po 78 dnech. A to byla taká mini krize, že se mi každý směje, takže to ani krize nebyla.

Teď, když nad tím přemýšlím, opravdu ani nebyla. Jen jednou se stalo, že jsem byla velmi unavená z počasí a zůstala jsem jako přikovaná k posteli, neměla jsem náladu cvičit, ani nic, a stravu jsem sice neporušila, ale byla jsem ten den dost hladová, protože den předtím mi nechutnal oběd, takže jako bych se potřebovala dojíst 😁. Dala jsem si tedy na oběd o pár lžic víc, než jsem měla, takže toto byla jediná moje krize.

Dokonce jsem si i tak ten den odcvičila, protože toto by pro mě byla jen výmluva.

Když na mě krize nepřicházela ani po prvním měsíci, přemýšlela jsem nad tím, jak a kdy to teda přijde, jestli vůbec.

Nejvíc jsem se bála období PMS, protože předtím bych snědla i dveře od ledničky 😁, ale od té doby, co mám nastavenou tuto stravu, která mi vyhovuje na 100 %, a cvičím, PMS stavy mi úplně zmizely a nemám žádnou potřebu vyjídat nebo jíst sladké či slané, jako tomu bylo předtím.

Myslím, že toto můžu nazvat malým zázrakem. Když přemýšlím do budoucna, tak pokud přijde krize, rozhodla jsem se zaměstnat si hlavu, ať už cvičením, nebo aspoň procházkou, pročistit si hlavu a soustředit se na svůj cíl.

cviceni online

Velmi mě zajímá i to, jak sis to nastavila v hlavě. Tvoje myšlenky, cíl a všechno kolem toho. Protože jsi opravdu odhodlaná a tvoje výsledky jsou úžasné!

Proto mě zajímá, jak je možné, že si po tak dlouhé době jdeš odhodlaně za svým cílem, protože s tímto mají mnohé ženy problém.

I já jsem patřila mezi ženy, které se silně namotivovaly a po pár dnech, týdnech přestaly, ale jak jsem už vzpomínala, 9. ledna 2023 mě určitě někdo vyměnil nebo mi zapnul nějaký knoflík v hlavě 😄.

Nedokážu vysvětlit, jak jsem se tak silně dokázala přepnout do svého nového režimu, ale velkou pomocí mi byla i motivační videa během novoroční výzvy od Marka.

Přiznám se, že ze začátku jsem ho poslouchala jen jedním uchem dovnitř, druhým ven, protože já jsem na takovéto motivační řeči nikdy nebyla.

Jenže Markova videa jsem si vždy pouštěla při chůzi na běžeckém pásu, aby jsem si krátila čas, a začala jsem je postupně pouštět do svojí mysli a až potom jsem zjistila, že říká vážně pravdu.

Pamatuju si, jak mluvil o síle myšlenek a o tom, jak vnímáme sami sebe. Celý život jsem si ze sebe dělala srandu, že jak jsem velká, že je snadnější mě přeskočit než obejít, a podobně 😃.

Toto byla moje komunikace s každým člověkem a lidé se tím sice pobavili, ale já jsem si neuvědomila, že to, co o sobě říkám, se odráželo i na mém zevnějšku.

Čím víc jsem o sobě mluvila, že jsem velká, tím větší jsem si připadala v tom zrcadle.

Začala jsem používat Markovy rady a teď procházím kolem zrcadla s tím, jaká jsem pěkná laňka 😃, a opravdu se potom cítím hubeněji 😃.

Síla myšlenek je velmi důležitá, a tak jsem se o sobě přestala vyjadřovat tímto stylem a začala žít spokojenější život.

Při mém odhodlání mi velmi pomáhá facebookova skupina Fitshakeru, protože kdybych nebyla v té komunitě, sama to nedám.

Můžu tam dávat svoje příspěvky, kde se s děvčaty podělím ať už o úspěchy, nebo o svoje starosti, a stovky žen mě vždy podpoří. Bez nich by to nešlo.

cviceni doma

Kyro, víme, že váha je citlivé téma, ale zajímá nás, na jaké váze jsi začínala a na jaké se momentálně nacházíš 😊?

V lednu jsem dala do skupiny Fitshakeru příspěvek, kde jsem se poprvé někomu přiznala se svojí váhou. Nevěděl o ní ani můj přítel, prostě téměř nikdo.

Odhodlala jsem se zveřejnit to před 40 000 lidmi a neuvěřitelně se mi ulevilo. Už jsem se necítila zahanbená kvůli svým kilům, ale odhodlaná s nimi bojovat.

Dne 9. 1. 2023 při započetí Novoroční výzvy 2023 jsem měla 118,7 kg a po 80 dnech každodenního cvičení a dodržování stravy mám momentálně 99,6 kg.

Tuto váhu jsem měla naposledy hádám na základní škole. Být na dvojciferném čísle byl můj střednědobý cíl a já jsem neskutečně šťastná, že už si můžu tento cíl odfajknout.

Mým dlouhodobým cílem je do října zhubnout na 85 kg, což je při mojí výšce 182 cm podle mě takový zdravý ideál. Možná to nakonec bude i méně, člověk nikdy neví 😊.

promena

Co bys poradila ženám, které začínaly na podobné váze a měly obavy, jestli to vůbec dokážou 😊?

Vzkazuju jim jen tolik, že když jsem to zvládla já, zvládne to opravdu každý. Považovala jsem se za nejlínějšího člověka na světě a teď si neumím představit jediný den bez cvičení.

Ano, motivace je důležitá, ale určitě by si ženy měly stanovit jasný HLAVNÍ cíl a zároveň si stanovit i krátkodobé cíle.

Při každém splnění krátkodobých cílů se klidně odměňte. Toto všechno mě naučil Mark ve svých videích a neskutečně to zabírá 😊.

Velmi doporučuju přidat se do facebookové skupiny Fitshakeru, kde se můžete svěřit se svými problémy, a děvčata ve skupině vám určitě pomůžou nakopnout se tím správným směrem a podrží vás, když budete mít pocit, že selháváte.

Podle mě je důležité, aby v tom ta žena nebyla sama.

cvičení doma cviky
cvičení doma ženy

Povíš nám na závěr o svých plánech s Fitshakerem a hubnutím do budoucna 😊?

Při čtení proměny Dominiky Hudákové, kde jsem viděla, že chce odcvičit 365 dní v roce, jsem si tento cíl dala i já 😊.

Velmi mě to inspirovalo a chtěla bych to vyzkoušet, samozřejmě, pokud mi to moje zdraví dovolí.

Cíl v hubnutí je jasný – do října mít 85 kg a dál se uvidí 😊.

V každém případě jsem si díky Fitshakeru překopala život od základů a já, která jsem cvičení doma považovala za trapné a nudné, si teď bez vás neumím představit ani jediný den. Děkuji!

Pojď si s námi zamakat a změnit svoji postavu i ty vo Výzvě do plavek 2023, kterou startujeme již 2.5. Přidej se k nám a přihlaš se ještě dnes:

Vyzva do plavek FItshaker
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.