Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Veronika (- 60 kg): „Každá žena dokáže i nemožné, pokud to opravdu chce“

cvičení na doma

Možná se právě nacházíš tam, kde se nacházela Veronika, ručička na váze ukazuje číslo nad 100 kilo a ty se opravdu necítíš dobře ve svém těle. Pokud ses v těchto větách našla, tak pro tebe bude tento rozhovor velkou motivací 😊.

Veronika se ze 138 kilo dostala na krásných 78, vypadá skvěle, cítí se skvěle a jak se jí to podařilo, si můžeš přečíst i ty 😊.

cviceni

Veroniko, musíme začít úplně od začátku, od momentu, kdy jste si řekla, že takto dál pokračovat nechcete, a co vás do tohoto momentu vlastně přivedlo?

Kdybych měla mluvit o všech svých začátcích, budeme tu ještě hodně dlouho.

Začínala jsem opravdu hodněkrát a jako mnoho jiných žen jsem si vždy myslela, že pro to, abych zhubla, musím přestat jíst a začít cvičit.

CHYBA! Můj začátek, tentokrát poslední, začal už v září roku 2020, kdy jsem se dostala na hranici 130 kg a opravdu jsem se sama na sebe nemohla podívat v zrcadle ani oblečená, natož ještě vysvlečená.

Mladá žena trpěla zavřená ve velkém a škaredém těle.

hubnutí

Začátky jsou náročné, bylo tomu tak i u vás? Jak si vzpomínáte na to, kdy jste začala novou životní cestu s cvičením a zdravým životním stylem? 😊

No, sice píšu, že jsem začínala v září 2020, ale je to trošičku jinak, protože já jsem od září do ledna zhubla 17 kg, ale v lednu jsem zjistila, že jsem po čtvrté těhotná.

A život v už tak velkém těle byl pro mě náročný, o to víc to bylo náročné pro vývin nového života, takže jsem kvůli velkým problémům v těhotenství dost času proležela a tím pádem i přibrala a po porodu se moje váha vyšplhala až na 138 kg. Ale celé těhotenství jsem byla odhodlaná, že po porodu a šestinedělí už tuto osobu nechci v zrcadle vidět, takže den po křtinách našeho Jonáše 10. 10. 2021 se otočil můj život úplně opačným směrem.

Pro mě bylo v té době velmi namáhavé vydržet venku se svými dětmi, namáhavá byla i jakákoliv jiná aktivita, nemohla jsem bez problémů a zadýchání vyjít ani do druhého poschodí v našem domě, nemohla jsem vestoje ani uvařit oběd pro svoje děti, často jsem při tom musela sedět na stoličce, procházka na delší trať nepřipadala v úvahu a to jsem stále měla před třicítkou!

Mojí velkou váhou trpěla celá rodina, protože jsem s dětmi nemohla vykonávat běžné dětské hry, na koupaliště jsem se styděla chodit a šaty na oslavy a svatby jsem si musela dávat šít na míru, protože v žádném obchodě na mě věci nebyly, a to mě ubíjelo ještě víc.

Opravdu byl v té době úsměv na mých rtech takový falešný, psychika velmi trpěla a já jsem se čím dál tím víc utápěla v jídle, v přejídání se a často jsem čekala, až manžel a děti usnou, a šla jsem vyjídat ledničku 😥.

hubnutí zdrava strava

Jak jste se dostala k Fitshakeru? Co vás na nás oslovilo a jak se vám s námi cvičí?

No ale dostaneme se k podstatě. Já jsem opravdu v ten den, toho 10. 10. 2021 začala nový život.

A jako hodně z nás jsem začínala dietami s pohybem, začínala jsem úplně hloupě, objevila jsem nízkosacharidovu stravu, která se mi na první pohled líbila, protože všude byly fotky, že můžeš jíst klobásky a slaninu, když nebudeš jíst žádné sacharidy, žádné brambory, mouku, rýži...

Vydržela jsem půl roku, kdy jsem, ano, zhubla na úroveň 104 kg, ale já jsem se bála sníst i jablko, protože z něj přiberu.... Až když mi začaly hodně vypadávat vlasy, tvořilo se mi škaredé akné na obličeji a lámaly se mi nehty a ubývala energie na cvičení, jsem pochopila, že toto nemá nic společného se zdravým životním stylem.

V tom období jsem hodně četla a objevovala na internetu informace ohledně zdravé stravy, výživy a cvičení, dokud jsem neobjevila KALORICKÉ TABULKY. A dokud mi moje sestra neukázala kouzlo cvičení doma s FITSHAKEREM ♥️.

Můžu hrdě říct, že za celý dnes už víc než rok a půl jsem ve fitness centru byla celkem asi 10krát, i to jsem víceméně trpěla, protože jsem zabíjela čas cestou tam a nazpět, plus cena permanentky... A ve FITSHAKERU mám všechno na jednom místě!

Tady jsem pochopila, že brambory mi neublíží a ani rýže mě ,,nezabije". Že můžu jíst doopravdy všechno s mírou, že si můžu až musím jednou za čas dopřát nějaký cheat day, kdy si dopřeju i trošku svých oblíbených jídel. A nejlepší na FITSHAKERU je to, že nemusím odcházet od svých dětí cvičit někam pryč, můžu klidně celý den fungovat s nimi a stačí mi buď ráno vstát dřív, což se mi moc nedaří 😂, nebo je dát spinkat a proměnit svůj obývák na fitko a v klidu cvičit a dělat to pro sebe a pro celou svoji rodinu.

cvičení doma na hubnutí

Jaká je vaše aktuální váha, na jaké jste začínala a jak dlouho vám trvalo dosáhnout tohoto cíle?

Moje aktuální váha je 78 kg, na začátku letní výzvy jsem měla 80 kg.

Začínala jsem na váze 138 kg a trvalo to přesně rok a 7 měsíců, pokud to chcete na dny, tak 593 😂😂😂.

pomucky na cvičení doma
tipy na cvičení doma

Jídelníček bude zajímat velmi mnoho žen, jak jste upravila stravu? Co jste nadobro vyškrtla a jaké potraviny a jídla u vás přibyly 😊?

Svůj jídelníček jsem už načrtla trošku výš, ale řeknu o něm víc. Momentálně jím asi úplně všechno, většinou se stravuju se svojí rodinou, tedy co jim vařím, jím i já, občas vařím dvojmo, ale není to vůbec problém, protože jídla, která jsem si já hodně oblíbila, jsou hotové do půl hodinky.

Jím opravdu hodně ovoce a zeleniny, objevila jsem kuskus, bulgur a quinou a miluju tofu, vepřové maso konzumuju velmi málo, většinou ho zaměním za kuřecí nebo krůtí či rybu.

Například když máme doma přes víkend třeba svíčkovou, moje rodina ji má s vepřovým masem a knedlíkem, ale já si dám omáčku s kuřecím steakem a vařenými bramborami. Ale občas si dopřeju celou pizzu s kamarádkami nebo cheesecake v cukrárně s dětmi.

Snažím se najít tu správnou rovnováhu jak ve cvičení, tak i ve stravě. A hlavně piju hodně vody.

cvičení doma s vlastní váhou

Jak často a jaké tréninky jste cvičila? Cvičila jste i některou z výzev s Fitshakerem?

No, jelikož byla moje váha velmi vysoká, byla pro mě ze začátku jakákoliv aktivita typu cvičení velmi náročná, a tak jsem využívala čas poledního spánku svého syna na procházky.

Já jsem opravdu hodně chodila, ze začátku normální chůzí, a když odešla první kila, tak jsem přidala do kroku a začala dělat rychlou chůzi a od ledna minulého roku mám svoje domácí fitko s FITSHAKEREM a cvičím téměř každý den.

Večer si jdu buď zaběhat ven, nebo si zapnu jakékoliv cvičební video z FITSHAKERU, obzvlášť zbožňuju videa Honzy Kempy a Matěje Olejára, a konečně zvládnu odcvičit i Dianku a s odřenýma ušima i Olinku 😂.

Plus od února chodím dvakrát týdně na jumping. A hlavně se snažíme každý víkend trávit jako rodina aktivně procházkami, na kole nebo vyběhneme někam na turistiku s dětmi.

program na cvičení doma

Krize občas dožene opravdu každého, jak jste ji řešila vy? Například když nastoupila svalová horečku, chuť vrátit se ke starým zvykům a podobně? Jak jste to zvládla?

Určite kríza postretne každého, a aj ja som občas veľmi bojovala sama so sebou. No vždy, keď to preženiem, pridám si večer o tréning napríklad naviac a idem ďalej.

Mojou jednou výhodou je, že ja nemám rada sladkosti, okrem jednej arašidovej oplátky a jednej čokoládovej pečate 😂.

Naučila som sa, že čo nie je doma to nezjem, a tak nakupujem domov iba ja. No keď sú Vianoce, alebo nejaká väčšia oslava či svadba, užijem si ten deň so všetkým, čo k tomu patrí, no nezabúdam na pohyb.

Určite nebudem sedieť doma na gauči.

Krize určitě potká každého a i já jsem občas hodně bojovala sama se sebou. Ale vždy, když to přeženu, přidám si večer o trénink navíc a jdu dál.

Jednou mojí výhodou je, že já nemám ráda sladkosti, krom jedné arašídové sušenky a jedné čokoládové pečeti 😂.

Naučila jsem se, že co není doma, to nesním, a tak domů nakupuju pouze já. Ale když jsou Vánoce nebo nějaká větší oslava či svatba, užiju si ten den se vším, co k tomu patří, ale nezapomínám na pohyb.

Určitě nebudu sedět doma na gauči.

cviceni doma s cinkami

Podpora okolí je taktéž velmi důležitá, kdo byl podporou a oporou vám?

Já jsem začínala velmi potichu, kromě mojí nejbližší rodiny nikdo nevěděl, že jsem začala se změnou, protože jsem se bála zklamání.

Největší oporou mi byl můj manžel, který vždy, když jsem si chtěla večer zacvičit nebo jít na procházku, dnes už na večerní běh, uložil děti spinkat.

Neskutečně jsem mu vděčná za to, že mě miloval, i když jsem měla 138 kg, a miluje mě i dnes a mám pocit, že dnes je to o něco víc 😉.

Určitě děkuju celé svojí rodině, která mě nikdy nenutila jíst něco, co jsem nechtěla, a vždy měli a mají pochopení pro to, co momentálně dělám.

Velmi děkuji Ľubici za velkou podporu ♥️ a svojí sestře Kataríně, která mi ukázala FITSHAKER.

cviceni doma bricho

Pokud byste si vzpomněla na své staré já, řekněte nám, jak se cítíte teď oproti minulosti? Co se kromě váhy změnilo?

Vždy, když vidím svoje staré fotky z doby, kdy jsem byla morbidně obézní, nechápu, jak jsem mohla dovolit nechat to zajít až tak daleko, a vždy je mi smutno , když si vzpomenu, o co všechno jsem za ty roky přišla.

V té době jsem žila pouze ze dne na den zklamaná sama ze sebe, nervózní z toho, že nic nezvládám. Moc bych občas chtěla vrátit čas a užít si ty roky ještě jednou, ale v tomto novém těle...

Často říkám, že mi 30. narozeninami začal nový, zdravější život. A nejvíc si užívám to, že mi už nemůžou v obchodech s oblečením říct, že jsem mimo konfekční velikost 🥰.

Momentálně nosím velikost M a po asi 12 letech jsem si opět koupila krásné sukně, šortky a obtažené šaty a je to nádherný pocit líbit se sama sobě. Sice jsem rozmýšlela už delší dobu, jestli uveřejním svoji proměnu, protože vím, že reakce budou všelijaké, ale pokud by to mělo pomoct jen jedné ženě, která by mohla začít žít naplno, tak budu šťastná.

cvičení doma hubnutí
efektivni cvičení doma

Co byste poradila ženám, které se chtějí pustit na stejnou cestu jako vy, ale bojí se, že selžou nebo že to nedokážou.

Nikdo z nás neví, co všechno dokáže do té doby, dokud to nezkusí. A opravdu, každá žena dokáže i nemožné, pokud to opravdu chce.

Každá z nás, která už zažila to nádherné období v životě ženy a stala se matkou, ví, že tělo je schopné dokázat neuvěřitelné věci ❤️.

A tak si myslím a přeju všem ženám, maminkám i nemaminkám, aby nezapomínaly na to, že jsou i ženy, cítily se krásně a šly za svými sny. A vždy, když budou mít pocit, že všechno jde proti nim, ať si vzpomenou, že i letadla letí proti větru ❤️.

cvičení doma ženy

Začni pracovat na svojí proměně i ty 💚. Přidej se k nám:

cvičení
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.