Všechny

Ovesno-datlové domácí müsli

Recepty
10 min
24 porcí
musli tyčinky
Potřebujeme:
 • 2 hrnky ovesných vloček
 • 1 hrnek sušeného kokosu
 • špetku soli
 • ½ hrnku oblíbeného ořechového másla (já jsem použila máslo z lískových ořechů)
 • 2 a ½ hrnku sušených datlí bez pecky (přibližně 30 ks datlí)
 • 6-8 lžic kokosového oleje

Tyto jednoduché domácí ovesné tyčinky jsou ideální, když tě přepadne hlad doma, v práci, na cestách nebo na potulkách s dětmi. I když je jednodušší a pohodlnější si tyto tyčinky koupit, výroba domácích má též hodně výhod. Použiješ na ně minimum přísad, namixuješ si chuť podle sebe a hlavně jsou bez zbytečných éček a konzervantů. Jsou vydatným, zdravým občerstvením nebo snídaní na cestách, protože dobře drží tvar, díky čemuž jsou ideální, abys je měla vždy po ruce, když máš před sebou rušný den. Na tyto domácí müsli tyčinky budeš potřebovat pouze 6 ingrediencí. Jsem si jistá, že většinu už pravděpodobně máš ve svojí spíži.

Čas přípravy
 • 10 minut
  příprava
 • 60 minut
  chladnutí
Jak na to?
1
Formu na pečení 20 x 20 cm vyložíme pečicím papírem a dáme bokem.
2
V kuchyňském robotu několikrát promícháme oves, kokos a sůl, dokud se nespojí.
3
Přidáme ořechové máslo a datle a zpracujeme, dokud se všechno nerozloží na drobivou směs.
4
Znovu spustíme kuchyňský robot a postupně přidáváme kokosový olej po 1 polévkové lžíci, dokud se nevytvoří lepkavé těsto. Po stisknutí mezi prsty by mělo držet pohromadě. Použijeme 6-8 polévkových lžic.
5
Směs pevně vtlačíme do vyložené formy. Může se zdát trochu mastná, ale tyčinky takové nebudou. Jen budou opravdu dobře držet pohromadě!
6
Vložíme formu do ledničky asi na 1 hodinu, dokud těsto neztuhne. Nakrájíme na obdélníky nebo čtverce. Vznikne asi 24 malých obdélníků.

TIP: Fungovat by mělo jakékoliv ořechové máslo. Místo kokosu můžete použít jakékoliv pomleté ořechy. Vršek tyčinek nemusíte, ale můžete ochutit hořkou čokoládou, datlovým sirupem, nasekanými ořechy, semínky nebo sušeným ovocem.

A nezapomeň, že tyto tyčinky nemají nahradit plnohodnotnou vyváženou stravu přes den. Ber je jako zdravý snack, kterým můžeš zahnat hlad, když nemáš nič lepšího po ruce.

Výživové hodnoty na 1 ks:

150 kcal

633 kJ

T:

9 g

B:

3 g

S:

14 g

V:

2 g

recept na musli tyčinky
musli tyčinky recept
domácí müsli tyčinky

Nech si chutnat 😊!

Výborná na doplnění dezertů či koláčů ale i snídaňové kaše či pudinku může být i naše výborná Fitnutka, kterou najdeš ve 3 příchutích na našem e-shopu.

pečení zvravě
Antónia Smetanková
Redaktorka ve Fitshakeru
Jídlo a fotografie je úžasný kreativní prostor, ve kterém ráda tvořím, experimentuji, zkouším nové věci a ráda se o ně podělím. Vaření mě baví a je to moje hobby. Vyrůstala jsem na vesnici, proto dávám přednost domácím sezónním surovinám a poctivým výrobkům. Upřednostňuji jednoduchou přípravu a dostupné suroviny, spojuji tradiční s moderním a miluji voňavé koření. Pestrost a barevnost pokrmů mě zavedly na cestu fotografie jídla a všeho, co je s ním spojeno. Můj blog: pekneajedlo.blogspot.cz

Kategorie

ReceptyBezlaktózovéSvačinaFitness dezerty