Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

VIDEO RECEPT: Vánoční čokoládové šuhajdy na zdravější způsob

20 min
30 ks
šuhajdy

Potřebujeme: 

  • 100 g kvalitního másla (příp. i méně)
  • 2 balení kvalitní hořké čokolády s min. podílem kakaa 50 %
  • oříškové máslo (např. neslazené arašídové, příp. Fitnutku)
  • domácí džem, nejlépe s nízkým obsahem cukru
  • mandlové lupínky na posypání
šuhajdy

Tyto šuhajdy si u nás doma děláváme na Vánoce a slouží jako oblíbená varianta k staršímu přeslazenému receptu, což byla vlastně jen směs méně kvalitního tuku a cukru. Tyto šuhajdy jsou sice zdravější alternativa, ale pozor, neznamená to, že jich můžeme na posezení sníst neomezené množství. Všeho s mírou, a když už sladké, tak co nejkvalitnější. Recept jsme pro tebe připravili i ve formě videa, ale abys ho nemusela pořád zastavovat, přečti si seznam ingrediencí a krátký postup i v textové formě.

Jak na to?

1

Čokoládu rozpustíme společně s máslem ve vodní lázni.

2

Připravíme si papírové košíčky a vrstvíme do nich 1 lžíci čokolády, potom 1 lžičku oříškového másla, můžeme přidat ½ lžičky džemu a zalejeme to čokoládou.

3

Vršek ozdobíme např. lupínky mandlí nebo chia semínky.

nejlepší šuhajdy recept
suhajdy recept

Ať ti chutná 😊!

Nezapomeň, s Jankou Kondrcovou se potkáme od 10. ledna v Novoroční výzvě 2022. Přihlásit se bude možné po Vánocích, budeme včas informovat. Těšíme se na vás!

A nezapomeň, i ty si můžeš osladit život s naší Fitnutkou:

orieškový krém
Fotka autora
Jana Kondrcová
Redaktorka ve Fitshakeru

V první řadě jsem matka a manželka. Můj zájem o vliv stravy na naše zdraví začal před několika lety po diagnostikování celiakie a onemocnění mladšího syna. Momentálně studuji na SPU v Nitře obor výživa lidí. Začala jsem certifikovaným kurzem výživového poradce, po jehož ukončení jsem zjistila, že mi vědomosti nestačí a potřebuji jít ještě víc do hloubky a získat další vědomosti. Proto se v této oblasti stále aktivně vzdělávám. Založením firmy a stránky www.vyzivajk.sk bych chtěla pomáhat lidem zorientovat se v dezinformacích o výživě a předcházet civilizačním chorobám a narůstající obezitě správnou stravou a životním stylem. Nabízím konzultace, analýzy stravování s vysvětlením chyb, vypracování stravovacího plánu, přednášky s diskusí a tipy na recepty. Nejsem prodejcem žádných výživových doplňků, učím lidi přijímat všechny potřebné živiny stravou. Mám ráda pocit, když vidím, jak moje rady pomáhají. To je můj hnací motor pro další studium a poznání souvislostí v stravování a zdraví.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.