Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Proměny
Fitshaker podcasty
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Zdravá strava není věda. V těchto videích se dozvíš, jak zdravě vařit!

stravovani

Jsi odhodlaná cvičit, ale nejsi si jistá, jestli dokážeš upravit i svoje stravování? Jsi zvyklá na klasická česká jídla a myslíš si, že bude náročné trošku svůj jídelníček odlehčit? Máš pocit, že zdravá strava je o samých nových ingrediencích, o nákupech v bio potravinách a že to celé vyjde dost draho? Tak teď zahoď všechny obavy. Koluje mnoho mýtů, které dělají ze zdravé výživy strašáka. Ale málo z nich je skutečně pravdivých. A věř tomu, že můžeš jíst dobře a chutně, a zároveň i hubnout. A že tě to vůbec nemusí stát víc, než platíš za svoje jídlo doteď, a bude to celé jednodušší, než si myslíš. Čti dál a my ti povíme, jak na to. 😊

Návod na zdravé stravování, které tě bude bavit

V Novoroční výzvě 2024 věnujeme velkou pozornost tomu, abychom naše ženy naučili, jak si vařit zdravě a chutně. Abychom jim odevzdali základy výživy, ale i kvantum zajímavých informací a cenných praktických tipů nebo receptů, které můžou hned zkoušet ve své kuchyni. Každý týden tě bude čekat jedno stravovací video, ve kterém probereme určité téma, a díky úkolu týdne můžeš aplikovat svoje vědomosti i přímo v praxi.

Maličkými krůčky, abys měnila svoje návyky pomalu a postupně. A změny nebyly jen na pár týdnů, ale aby tě bavily skutečně dlouhodobě.

Těmito videy tě bude provázet skvělá nutriční terapeutka Mgr. Andrea Mokrejšová. Díky svému vzdělání a kvalifikaci pomáhá lidem s léčebnými dietami, pracuje také v nemocnici na oddělení nefrologie a je lektorkou jógy. Věří, že zdravý životní styl je velmi důležitý, abychom předcházeli onemocněním a posilovali si nejen fyzické, ale i psychické zdraví. Jsme si jistí, že se díky ní dozvíš hromadu nových informací a zdravé jídlo si skutečně zamiluješ. 😊

zdrave stravovani

Na jaká stravovací témata se můžeš v novoroční výzvě těšit?

Připravili jsme pro tebe 7 stravovacích videí, která jsou skutečně nabita zajímavostmi ze světa výživy, a ještě k tomu pro tebe bude připraven i živý webinář, kdy bude Andrejka odpovídat přímo na vaše otázky. Podívej se, jaká témata tě u nás letos čekají:

1. Výživa očima nutriční terapeutky

Stále se ztrácíš v informacích o zdravé stravě? Nevíš, co by vlastně mělo tvořit základ tvého jídelníčku, abys dosáhla svých cílů a cítila se ve svém těle dobře? Andrejka ti v prvním videu prozradí základy, které bys měla do začátku znát. Ukázku z něj ti však nabízíme hned teď:

2. Zdraví v souladu s každodenností

Domníváš se, že zdravá strava je příliš drahá? Případně že je nudná a vůbec není chutná? Tak to jsi na omylu. Přesvědčíme tě o tom, že zdravé jídlo si můžeš jednoduše a s lehkostí připravit i ty, a to z úplně dostupných surovin. Prozradíme ti i konkrétní tipy na recepty i to, jak udělat jídelníček zábavnější. Vždyť se koukni na malou ochutnávku z něj:

3. Důležité živiny jinak

Řeč bude i o důležitých složkách naší stravy, kterými jsou vláknina, probiotika a luštěniny. Jestli jsi v těchto pojmech trošku ztracená, ničeho se neboj. Andrejka ti o nich prozradí víc. Kde je najdeš? Jak často je konzumovat a jaké zdravotní benefity nám můžou přinést? Něco o lehčí stravitelnosti luštěnin si můžeš poslechnout hned teď v této ukázce:

4. Strava a imunita

Trápí tě imunita? Býváš často nemocná a nevíš, co s tím? Zkusme společně nakopnout svůj imunitní systém! Nutriční terapeutka Andrea Mokrejšová ti dá návod, co tě v tom může podpořit. A není to tedy ani zdaleka jen o zdravém jídle, ale také o potřebě spánku, o stresu a dalších důležitých věcech. A jak je to vlastně s pitím kávy hned ráno a později odpoledne nebo večer? Zjistíš v tomhle videu:

5. Aby bylo hubnutí bezpečné

Jak může být hubnutí opravdu bezpečné a zdravé? Tak, aby netrpělo naše tělo ani psychika, ale právě naopak, přinášelo nám radost a příjemné pocity? Ano, jde to i takhle, a v 5. videu ti prozradíme víc. Proč bychom se neměli často vážit a které ukazatele můžou být důležitější než ručička na váze? Koukni na tento kousíček videa:

6. Mýty ve výživě

Podívejme se i na to, jak přistupovat k informacím o výživě, které se k nám dostávají. Čemu vlastně věřit? A jak je to s populárními tématy jako např.: Je nutné přijímat protein a sacharidy po cvičení? Vyřadit sacharidy, když chceme hubnout? Je dobré trénovat nalačno? A jak je to vlastně s cholesterolem a vajíčky? Na ukázku videa se můžeš podívat už teď:

7. Změna by měla být udržitelná

Jak změny nastavit a dlouhodobě u nich i vydržet? Jak je zavést do běžného života, abychom si zbytečně neodepírali, ale zároveň mysleli i na své zdraví a postavu, se kterou budeme spokojené? Můžeš si vyzkoušet sama na sobě Andrejčinu analýzu, díky níž možná lépe pochopíš svoje potřeby a nastavíš si svůj životní styl tak, abys s ním byla spokojená a fungoval ti dlouhodobě. Jak může taková změna vypadat a že nemusí být vůbec radikální, se můžeš přesvědčit v této kratičké ukázce:

Věříme, že jsi na těchto řádcích našla hodně inspirace a díky ukázkám z videí ses možná něco nového naučila už teď. Ale můžeš si být jistá, že v Novoroční výzvě 2024 toho bude ještě mnohem, mnohem víc. Přidej se i ty k tisícům dalších žen, které do toho jdou s námi! Ještě máš šanci se přihlásit. Moc se na tebe těšíme! 😊

Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktorka ve Fitshakeru

Miluju poctivé věci, nechávám se inspirovat šikovnými lidmi a bavím se knížkami, vařením a dalšími maličkostmi, které přináší každý den. Dělám věci, které mi přinášejí radost a ty zbylé omezuju na minimum. Jsem velký fanoušek dobrého jídla, kvalitních potravin, pozitivního myšlení a všeho zdravého. A myšlenky z těchto oblastí s vámi budu ráda sdílet.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.