Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Zuzana (–21 kg): „Konečně mám ráda svoje tělo a vděčím mu za všechno, co dosud dokázalo.“

cvičení doma

Mnohé z nás berou nový rok jako nový začátek, něco, co nám může změnit život. Mezi nejčastější předsevzetí patří právě „zhubnu“. Ale co tak pojmout to obšírněji?

Zhubnu, budu zdravější, budu víc zvládat a budu se cítit lépe. To už zní úplně jinak. Kila dolů nám přinesou více benefitů, nejen menší velikost oblečení. Své o tom ví i Zuzanka, která zhubla úžasných 21 kilo.

U mnoha žen je zlomový první krok – odhodlat se začít. Kdy nastal zlom u Vás, že jste se rozhodla cvičit, a tím i shodit nějaké to kilo a cítit se super? 😊

U mě tento pocit přetrvával už delší dobu (že změna je potřebná), ale nemohla jsem se kvůli pracovním a rodinným záležitostem odhodlat, stále jsem to odsouvala stranou. Nechtěla jsem se už na sebe dívat do zrcadla a obléct si plavky byl pro mě HOROR!

Svoji nespokojenost jsem stále zajídala, uklidňovala jsem se jídlem. Kupovala jsem si volné oblečení, abych zakryla svoje nedostatky.

Až na Vánoce 2021, když jsem se zvážila a uviděla číslo 75 kg (při výšce 165 cm), razantně jsem si řekla, že tohle fakt stačí...

Pro porovnání – vdávala jsem se v 6. měsíci těhotenství a vážila jsem 71 kilo.

cviceni doma pro chudnuti

Měla jste vždy pozitivní vztah ke sportu a pohybu? Jak to bylo u Vás v dětství a dospívání? 😊

Nikdy jsem nesportovala aktivně, ještě na ZŠ jsem navštěvovala kroužek aerobiku (kroky si pamatuju dodnes a díky tomu nejsem při Elierovi takové nemehlo 😄), na gymnáziu jsme hrávali volejbal, ale jinak jsem se žádnému sportu nevěnovala.

Během těhotenství jsme se s kamarádkami často procházely nebo jezdily na kole, hlavně v létě.

Po porodu, když měla dcerka rok, jsem jednu dobu chodila na spinning, ale to také trvalo jen pár měsíců a přestala jsem s tím.

cviceni doma pro zacatecniky

Jak se Vám cvičí s Fitshakerem? Vyhovuje Vám cvičit z pohodlí domova a kdykoliv chcete? 😊

Ze začátku jsem tomu moc nevěřila, ale chtěla jsem změnu, tak jsem si řekla, že nemám co ztratit...

První týdny jsem se cítila trapně sama před sebou, ale postupem času jsem si na takový způsob cvičení zvykla a moc ráda cvičím doma. Je skvělé, že trénink si můžu zapnout tehdy, kdy mi to čas dovoluje, takže za mě ano, velmi mi to vyhovuje.

Měla jste na začátku svojí cesty nějaký cíl, co se týká kilogramů? A čeho se Vám podařilo dosáhnout, kolik kilo jste zhubla? 🙂

Mým cílem bylo zhubnout nejdřív aspoň 10 kilo, s malou dušičkou jsem si řekla, že kdybych se dopracovala na 60 kg, bude to velký úspěch. Dnes mám 54 kg a cítím se moc dobře.

stroje pro cvičení doma

Strava je alfa a omega, bylo to tak i u Vás? Upravila jste jídelníček, vyřadila nějaké potraviny nebo provedla jiné změny? 😊

Ještě před začátkem výzvy jsem si řekla, že za těch prvních 10 dnů omezím sladkosti. Už předtím jsem zkoušela různé diety, a i když jsem zhubla, vrátila jsem se k předchozímu typu stravování a kila se opět vrátila.

Moc mě potěšil jídelníček, na jehož základě jsem upravila stravování. Co mě překvapilo, bylo, že jsem neměla „vlčí hlad“, přešly neodolatelné chutě na sladké, vymizel i PMS, po jídle jsem se necítila unavená, moje břicho bylo lehké, nebylo nafouklé.

Dodnes se snažím stravovat zdravěji, uvědomuju si pocit plnosti, když mám dost, jídlo odložím na později a nepřejídám se. Objevila jsem nové chutě, lehké recepty a nemám výčitky, když si dám víc zdravého jídla. 😊

Cvičíte pravidelně každý den? Nebo párkrát do týdne? Jaké tréninky preferujete? Kondiční, silové, tabatu, jógu nebo pilates? 😊

Ne vždy se mi podaří cvičit každý den, byla i taková období, kdy jsem necvičila i dva týdny (hlavně před státnicemi) nebo když jsem cítila, že mě čekají těžké chvíle a potřebuju si oddechnout. Když jsem však měla chuť, zapnula jsem si i dvě tři videa za den a pořádně jsem se vybouřila. 😊

Nejvíc mě baví tabata, ale i HIIT cvičení, ráda cvičím s Diankou, Honzou, Matejem, Jankou, Maggie. Občas si zacvičím i jógu, i když si myslím, že na ni ještě musím dozrát. Mám ráda dynamičtější cvičení.

Během výzvy se mi líbí, že se procvičí každá partie těla, tento systém mi velmi vyhovuje.

tipy na cviceni doma

Měla jste i těžší chvíle, kdy se Vám nechtělo cvičit? Jak jste to zvládala, jak jste sama sebe motivovala?

Jak jsem už zmínila, tento rok pro mě byl namáhavý i z rodinných důvodů, měla jsem státnice a měnila jsem práci. Někdy jsem byla déle odstavená od tréninků, ale stále jsem se snažila postupně dohnat zameškaná cvičení.

Velmi mě motivovaly příspěvky ve skupině od ostatních žen, samozřejmě i ten pocit, kdy mi bylo oblečení, které jsem si koupila měsíc předtím, najednou volné. Po cvičení jsem spokojenější, mám ze sebe dobrý pocit a chtěla bych si to co nejdéle udržet.

stroj pro cvičení doma

Máte nějaký citát, myšlenku nebo větu, která je pro Vás silná a je Vaším hnacím motorem?

I díky motivaci od trenérů používám různé afirmace, vážím si sebe a svojí hodnoty. Konečně mám ráda svoje tělo a vděčím mu za všechno, co dosud dokázalo. A když přijdou špatné chvíle, řeknu si – je to jen období. 😊

cviceni doma pro zeny

Pojď i ty změnit svůj život pomocí pravidelného pohybu například i u nás v našem online fitku.

online cviceni
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.