Všechny

Těstoviny s nivou, fazolí edamame a cherry rajčaty

Recepty
1. júl 2022
Stanka Šišková
10 min
2 porce
rychlé těstoviny
Potřebujeme:
  • 400 g těstovin (podle vlastního výběru)
  • olivový olej
  • 3 stroužky česneku
  • 400 g cherry rajčat
  • 1 hrst edamame fazolí
  • ½ sýru niva
  • mořskou/himalájskou sůl
  • mletý černý pepř

Máš chuť na těstoviny? Dala by sis něco rychlého a chutného?

Vyzkoušej tyto těstoviny, které jsou mega rychlé, chutné a super jednoduché. To dokážou uvařit i tvoje děti, samozřejmě s tvojí pomocí. Kombinacím se meze nekladou, takže klidně přidej i jiné druhy zeleniny, které potřebuješ spotřebovat. 😊

Jak na to?
1
Těstoviny uvaříme „al dente“.
2
Mezitím na olivovém oleji orestujeme prolisovaný česnek se cherry rajčaty, která jsme rozkrojili na půlku, cca 5 minut, dokud nezměknou.
3
Přidáme edamame fazolky a po 2 minutách vypneme.
4
Těstoviny scedíme a smícháme se směsí připravenou na pánvi.
5
Těstoviny scedíme a smícháme se směsí připravenou na pánvi.
6
Posypeme nivou a necháme sýr rozpustit.
7
Dochutíme podle potřeby.

Výživové hodnoty na 1 porci:

786 kcal

3302 kJ

T:

21 g

B:

29 g

S:

111 g

V:

15 g

Dobrou chuť! 😊

Stanka Šišková
Redaktorka ve Fitshakeru
Jmenuju se Stanka, ale můžete mi klidně říkat i Gigi. Považuju se za zdravožrouta. Mou filozofií při vaření je nahradit ty nezdravé suroviny zdravějšími alternativami a v rámci možností nákupu i dostupnými a ne příliš drahými potravinami, které se dají koupit v každém obchodním řetězci. Protože jsem dvojnásobná máma zaměstnaná na plný úvazek, vím, jak to je s vařením a časem v kuchyni. A také jak náročné může být nakupování a shánění těch správných surovin se dvěma malými dětmi. Rychle, zdravě a chutně, to je každodenní motto při vaření nebo pečení, kterým se řídím. V mých receptech najdete přirozené produkty jako zeleninu, ovoce, luštěniny, obilniny, ryby, kuřecí maso a také mám ráda, když to na talíři všechno pěkně barevně ladí. To mě přivedlo i k focení jídel a víc mých receptů najdete na mém účtu na Instagramu @gigivari. Ráda experimentuji v kuchyni a kombinuji různé chutě i různé kultury. Ráda se inspiruji orientální a exotickou kuchyní, ale mám ráda i slovenskou klasiku. Od té doby, co jsem máma, čím dál víc mě zajímá problematika zdravého stravování a jeho vlivu na naše zdraví. I proto jsem se rozhodla absolvovat kurz poradce výživy, abych mohla v otázkách stravování pomoct i druhým. Už teď se těším, jestli ti moje recepty budou chutnat, ušetří ti čas v kuchyni a přitom budeš mít gurmánský zážitek.

Kategorie

ReceptyTěstovinyRychlé obědy nebo večeře do 20 minutVegetariánské